Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Ботевград

Здравейте.
Ще се радвам да споделите опит и да ми отговорите, ако имате опит  Hug
След операция с пълна упойка има ли някакви последствия?
Моя много близка жена претърпя такава операция наскоро с пълна упойка. в следствие на операцията абелязвам промяна - по-бавно мисли...
Искам да Ви попитам има ли и какви са последствията от пълната упойка?
Благодаря предварително  Hug
Цитирай

Шумен

Промяна на диоптрите на очите.......
Цитирай

след самата операция,всеки индивидуално излиза от упойката-някои плачат,други смеят,трети-спят..,но след няколко часа като се изчисти упойката ,нещата се нормализират,ако всичко е минало без проблем..аз съм от унесините и апатичните,но след ден съм супер.
Цитирай

Горна Оряховица

След две пълни упойки не виждам промяна в себе си никаква, ако имаш предвид нещо в перспектива. А иначи действието на упойката се изчиства за ден-два.
Цитирай

Vancouver, BC

Зависи каква е била упойката , има тежки продължителни операции , при които съответно човек е повече време под упойка и тогава може да се наблюдават промени в поведението , както и паметта за по - продължителен период . Майка наскоро на два пъти беше под упойка за час . Два дена някъде й трябваха , за да се възстанови , т.е. през тези два дена беше по - объркана, не помнеше някои дребни нещица , но като цяло се чувстваше доста добре. Имам познат пък , на който му правеха операция (раково болен е) и беше под упойка доста часове, беше продължителна и трудна операция и доста време не беше на себе си , объркан . Но той е възрастен човек , така, че предполагам при по - млад човек и възстановяването ще е по - лесно и бързо  Hug.
« Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 14:11 от Elizabett »
Цитирай

София

Аз имам осем анестезии  newsm78 като първите шест бяха много близо една до друга.
Не съм забелязала подобни проблеми.
Цитирай

addicted to phone

Ами нямам последици от упойката. Диоптрите ми не са мръднали от 20 и повече години. Това пък най-много ме изуми.
Цитирай

Варна

Имам няколко пълни упойки, последната беше за около 4 часа /коремна операция/ и имах косопад над половин година  Tired

След махането на щитовидната ми жлеза, наистина забелязах промени в концентрацията и запомнянето, но го отдавам на хормоните, а не на самата упойка  Rolling Eyes
Цитирай

Последствия след пълна упойка не съм имала.
Но зависи и от възрастта както каза Елизабет Peace
Цитирай

там, дето буки сплитат върхари

Два пъти съм била под пълна упойка и нямам проблеми от това. Със сигурност зависи от вида, количеството и точното поставяне. За това отговаря анестезиологът. Мисля, че ако след упойка нещо се е сбъркало /в по-далечен план, не веднага след упойката/, то нещо не е било достатъчно прецизно.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Не сьм имала никакви странични реакции след пьлната упойка.
Цитирай

София

След една от пълните упойки на дъщеря ми доста се бях притеснила. Първо се схвана цялата и държеше главичката си на една страна, а крачетата толкова я боляха, че не можеше изобщо да ходи. Това продължи няколко дена и после се оправи.
Цитирай

addicted to phone

Да допълня, че съм чувала от някои хора, които също са претърпели пълна упойка, че се оплакват известно време от главоболие, което май се среща не рядко.
Цитирай

Горна Оряховица

Да, възрастта сигурно има значение. Първия път съм била около 6 часа под упойка,чернодробна операция, на 21 съм била. След 24 часа реанимация ме преместиха в обикновена стая, с други жени, от която най-младата беше около шейсетте. В този ден слязох пеша по стълбите на болницата , за да си купя цигари, знаейки колко е опасно това слизане Crazy. Лелите около мен направиха това на 4-5 ден, и им беше много трудно.Втория път, за около час под упойка, на 33 г-около ден-два след това ми се виеше свят, страх ме беше да си поема бебето, да не паднем двете.Но това по-скоро касае възстановяването, не ги броя тези неща за "последици" от упойката.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Е,главоболие и аз имах,ама него изобщо не го броя за нещо странично.Вижда ми се нормално 2-3 дена,най малкото крьвното пада.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора