Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сливен

остана ми една чаша сметана Хопла,и не мага да се сетя за какво да я оползотворя newsm78
ще се радвам,ако споделите идея за някаква вкуснотийка Smile
Цитирай

варненка от София

остана ми една чаша сметана Хопла,и не мага да се сетя за какво да я оползотворя newsm78
ще се радвам,ако споделите идея за някаква вкуснотийка Smile

Сладкарска или говарска?

Принципно сметана може да добавиш на доста неща, на супа, на печени картофи, на зеленчуци, на месо, на риба, ужасно много варианти има.
Цитирай

Сливен

сладкарска Smile
Цитирай

София

Ако е сладкарска сметана, можеш да купиш една заквасена сметана от 400 гр.кофичката /Герма или Данон препоръчвам/, смесваш двете и добавяш няколко супени лъжици пудра заха /според това колко сладко обичате/и воала-имаш прекрасен десерт.
Цитирай

Сливен

Ако е сладкарска сметана, можеш да купиш една заквасена сметана от 400 гр.кофичката /Герма или Данон препоръчвам/, смесваш двете и добавяш няколко супени лъжици пудра заха /според това колко сладко обичате/и воала-имаш прекрасен десерт.
мерси за идейката  bouquet
Цитирай

Бисквитена тортичка с бисквити Петит, сладко от ягоди и сметана.
Редиш продуктите едно върху друго и утре имаш закуска. Ако не ти стигне сметаната може да сложиш някой ред кисело мляко вместо нея.
Цитирай

Сливен

P i p i l o t a,тази тортичка няма ли да стане сухичка newsm78
Цитирай

София

Надявам се Pipilota да не се обиди, че ще отговоря аз.За да не стане суха тортичката потапяш всяка бисквита в прясно мляко и редиш в тавичка.Ако все пак те притеснява, че и така ще стане суха тортичката, направи един пудинг на д-р Йоткер и към готовият крем прибави сметаната, като разбиеш до получаване на пухкава смес.

Цитирай

На небето

Като ми остане малко правя плодова салата, стига да имаш плодове.  Mr. Green
Цитирай

Сливен

идеята за смесване на пудинг със сметаната много ми допадна Peace
а за плодовата салатка,хубаво плодове се намират Mr. Green но сама трябва са си я хапвам
само аз съм й фенка у нашта къща Crazy
Цитирай

Еxplanet, забравила съм тази подробност благодаря, че ме коригира.   bouquet
Ако нямате прясно мляко и в компот може да топнете леко бисквитите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.