въпрос за биогайа

  • 23 044
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 673
Маменца, помагайте. Как трябва да се дава лекарството биогайа? На упаковката пише по 5 капки на денонощие, но не е уточнен начина на даване.

# 1
  • Мнения: 592
Ако това е лекарство консултирай се с лекар. Въпреки, че може и да има знаещи тук, безотговорно е да се съветвате по такива въпроси във форум.

# 2
  • Мнения: 141
Капваш 5 капки в лъжичка и даваш!Давала съм и преди и след кърмене ефекта е един и същ!

# 3
  • Мнения: 9 481
Аз ги слагах в лъжичката с витамините Wink
Щом не е посочено друго, можеш да ги смесваш.

# 4
  • Мнения: 15
моето малко слънце имаше колики почти от самото раждане. Аз давах първоначално биогайа по 1 капка преди всяко кърмене, но без особен ефект. Личният лекал ми каза, че се дават еднократно 5 капки сутрин и й ги капвах в устицата или ги изливах с лъжичка, а може и с пипетите от сиропчета / примерно от антибиотик или нурофен/. На нас обаче не ни помогнаха.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 084
капваш в лъжичка и даваш....или направо в устата.

# 6
  • Мнения: 1 896
Биогая не е лекарство, а пробиотик, тоест хранителна добавка. Мисля че може да се дава с лъжичка, капнато в малко вода. Не е лоша идея да се дава в началото на храненето, за да може млякото на бебето да го придвижи надолу по храносмилателния тракт - идеята е да слезе максимално надолу в чревцата, където е мястото на бактерийките.
На моето бебе супер му се отрази биогая, а и останалите в семейството сме го вземали на таблетки, много е добро.

# 7
  • Мнения: 2 957
Аз ги давам с тези спринцовки от сиропите - Нурофен и Панадол.Изваждам буталото, слагам капките и връщам буталото.
Вечер преди хранене.

# 8
  • Мнения: 718
Сутрин по 5 капки в малка лъжичка. Хранителна добавка е и се отрази много добре на детето ми, въпреки, че е изцяло на кърма, а БиоГайа-та я препоръчват за бебета на АМ Peace

# 9
  • Мнения: 693
капваш в лъжичка и даваш....или направо в устата.

Точно така  bowuu не е задължително да се разтвори в течност, но се дава сутрин с първото хранене или преди него.

Много е важно да го съхраняваш в хладилник и да разклатиш шишето хубаво преди да дадеш съответната доза.

Срокът им на годност мисля, че е 4 седмици след отваряне на опаковката, а после се изхвърля  Simple Smile

Препоръчителната доза е 5 капки, но предозирането не е опасно, за това лекарят, който ги е изписал трябва да се пита  Peace

Хубаво е да се четат листовките на лекарствата обстойно, особено тези, които давате на деца!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 149
Доволна съм от биогая.Давах ги когато малкият ми син имаше разтройство,слагам ги в лъжичка и в устата,но не пречи ако се смесят с мляко или сокче-стига да влезе всичко в устата.Дозата беше 2 пъти по 5 капки.

# 11
 има нещо по-добро от биогайата. Предписаха ни го - казва се Дофилус и е със значително по-добри характеристики и свойства.

# 12
  • Мнения: 30
juli2054 това става ли против колики?

# 13
  • Мнения: 3 157
С какво е по-добър въпросния Дофилус не разбрах?
Ето една тема за него:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376045.0
Аз от Био-гаята съм много доволна-давам я вече за 3-ти път и коремчето му се оправи сравнително бързо.

Общи условия

Активация на акаунт