Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Отдавна си мисля да пусна една тема, и ето, тоника съдържа хинин, в спрайта се съдържа натриев цитрат /аз дори давам на дъщеря ми да пие спрайт, когато повръща и действа много добре/, а в кока-колата на всички е известно съдържанието на кофеин, а на мен така ми се пият точно тези напитки сега като съм бременна. И честно казано си пийвам по едно безалкохолно всеки ден, а понякога и повече...Може ли да навреди през начална бременност консумацията на тези напитки? Все пак тези съединения са познати като медикаменти, и колко е безобидно консумирането им  newsm78 Вие пиете ли тези безалкохолни?

# 1
  • в средата на мъглата
Пиех и кола и кафе-освен,4е децата са диви друг страничен ефект не съм забелязала hahaha hahaha hahaha

# 2
  • София
ми аз лично без кола не мога Simple Smile)) пих си по една чаша цяла бременност и не съм се втелясвала....
хората и кафе си позволяват.... и пият....
то само по себе си и газираното не е добре като цяло...но...
Ако толкова те притеснява - пий фанта...като гледам - няма я в черният ти стисък Simple Smile))) или швепс Wink

Може би само тоник не бих....но аз по принцип не съм любител на тоник и спрайт Wink

# 3
Хинина знам че е рисков, и не само при бременност. Може да блокират бъбреците.

# 4
  • София
Аз също много обичам кока-кола и не знам дали вреди на бебчо,ама си пийвам по една чашка  Laughing Embarassed

# 5
  • Sofia
НЕ пий тоник.
Другите - спокойно. Е, не изпивай по 3 литра на ден, де.  Grinning

# 6
  • Sofia
Тоник по принцип не обичам,но кола лайт и кафе без кофеин си пиех от време на време по време на бременността. Peace

# 7
  • Athens-Varna
Аз газирано не пиех,но пък от кафето не можах да се откажа,само то ми беше останало,от всички вредни навици се бях отказала.Мисля си,че ако всичко е в границите на нормалното,не е проблем Peace

# 8
  • Sofia
 И аз пиех кафе и кола, колкото е вредни да са, но... Embarassed

# 9
  • гр.Пловдив
Не съм се замисляла колко е вредно,но с предишната си бременност пиех по 2  кола на ден последните месеци  Crazy Както и по едно-две кафета.Нищо и няма на беба.Не е нервна  Peace

Сега пак пия кола,но малко по-малко,просто не съм толкова жадна.Кафе-1 голямо на ден.

Тоник 2 пъти съм си взимала тази бременност,но не ми се пие толкова,въпреки,че съм голям любител  Crazy Спрайт пък не съм се сещала да си взема  Thinking

# 10
  • В светлината на слънцето
Аз в един период при втората ми бременност пиех доста кола. И то не диетичната, която е отврат  Sick, а нормалната. Почти всеки ден си изпивах по една кутийка, че тази от шишето нещо не ми харесва на вкус, има разлика. Не съм забелязала синът ми да стана по-активен в корема ми от това. Не е имало и проблеми нито с бременността ми, нито при него. В интерес на истината бях спряла тотално кафето и всъщност това беше единственото кофеиново нещо, което консумирах. А съм с ужасно ниско кръвно, което си остана ниско и докато бях бременна.

# 11
  • София
Пила съм и трите неща. Никога не съм се притеснявала. От количеството в една 250 мл бутилка нищо не може да му стане на плода.

# 12
  • София
Не пий тоник и кока кола лайт. Макар, че ако е по една чашка седмично, мисля че няма да навреди.

# 13
Като бременна пиех много кола ,пиеше ми се и това е.
Тоник никога не съм обичала,сега се замислих,че има хинин..

# 14
  • София
Пила съм и трите неща. Никога не съм се притеснявала. От количеството в една 250 мл бутилка нищо не може да му стане на плода.
Освен това само спрайта ме спасяваше от киселините последния месец.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт