колегите!

  • 1 830
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
В какви отношения сте с колегите в офиса.: Thinking

а/радвате се, когато се видите сутрин.
б/излизате заедно след работа, за по някакво питие!
в/чувствате се като едно семейство и споделяте с тях проблемите си и търсите съвет.
                                           или

 така позната злоба с доза лицемерие #2gunfire всеки гледа да забие нож в гърба надругия и  #Cussing out самоинтриги,клюки и доноси.

 Личното ми мнение по въпроса е ,че с тези хора/колегите/ прекарваме по повече часове на ден,през работната седмица отколкото със семейството си. Ще е чудесно ако отношенияа по между ни са приятелски, гладки.Изпълнени със закачки и добри думи, но за огромно съжаление,трудно се получава!

  Какви са вашите отношения newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Много харесвам колегите си,откакто работя на това място,мога да кажа,че те са ми основния приятелски кръг!Мога да разчитам на тях,доказвано е в доста ситуации,без значение дали става въпрос за служебен или личен въпрос.Спокойно мога да кажа,че отивам с удоволствие на работа и деня минава в закачки и шеги неусетно Peace

# 2
  • Мнения: 26
щастливка  Flutter Flutter

# 3
  • София
  • Мнения: 6 540
а+б+в. другото не се толерира (засега), може би защото сме 17 човека. имаме си разни проблеми и не винаги работата върви гладко и не винаги сме идеалния екип, но (почти) няма удари под кръста

# 4
  • Мнения: 1 006
Дълбокото ми убеждение е, че ние самите определяме отношенията си с околната среда и в този смисъл - ако очакваш да намериш приятели е много вероятно да стане така, но в такава ситуация човек е много по-склонен да обръща внимание на всички дребни или големи кусури на потенциалните си бъдещи "приятели"....
Т.е ако към колегите си подхождаме като към нормални човеци, без да се опитваме да ги пъхнем в категории: приятели, врагове, завистници, помагачи, душеприказцичи и прочее, е много вероятно, сред тях наистина да открием такива, с които можем да споделяме, да си помагаме и т.н
Това е като любовта - колкото повече се опитваш да си хванеш гадже, толкова по-ти се струва, че всички готини мъже/жени вече са заети, или ве попадаш на луди откаченяци....

 newsm78помисли...... Thinking
Важно е да приемаме хората такива, каквито са - по-лесно е бъде и за тях и за нас Peace
 Mr. Greenиначе, само ще си чешем езиците тука във форума и ти ще се терзаеш  как другите имат свестни олеги, пък ти си попаднала на сбирщина зли кучки...или обратното, все тая Heart Eyes

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 547
Да и по трите точки. Това явно и мен прави щастливка. Laughing Не сме много. Разбира се, че имаме разногласия понякога, но основните ни отношения са приятелски.

# 6
  • Мнения: 1 731
Ами аз имам една колежка и другото са колеги ,с които имам по-малко отношения.Основно с нея работя и с шефа.Засега се разбираме,споделяме си и лични неща.Дано и занапред да е така! Praynig Hug

# 7
  • Мнения: 26
При мен работата е много зле!Работя в мъжка фирма предно мъже/ако трябва да говоря в точни цифри 50мъже и 4 жени/.Не мога да ви опиша за какви интриги става въпрос.Злоба, клюки най-често нямащи нищо общо с исината.Абе повече се изморяваш от това, да гадаеш кой каква интрига и донос е създал за теб от колкото от работата.Шефовете от своя страна когато имат да ти казват нещо отностно работата ти,никога не е викат в кабинета си и там НАСАМЕ да  обсъдите нещата като големи хора, а напротив влизат във филма с пълна сила.
Пак подчертавам тук говоря за мъже, а жените сме били клюкарки и интригантки!   Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 380
В момента съм в отпуск по майчинство, но с носталгия си спомням за времето, когато бяхме страхотен колектив-не само колеги, но и съмишленици и приятели. Беше много хубав период в живота ми-работехме много, но след това се забавлявахме заедно. Нямах приятел по онова време и след работа не бързах да се прибера/живеех сама/, много неща съм споделяла и много съвети и помощ съм получавала. Повечето ми колеги бяха мъже, но имах и много добра приятелка-колежка.За съжаление по-късно всеки пое в някаква посока и с времето позагубихме връзка. Имала съм страхотни колеги, но и не чак толкова. Когато се разбираш с хората, с които работиш, работата е удоволствие.

# 9
  • Мнения: 4 678
чувствате се като едно семейство и споделяте с тях проблемите си и търсите съвет
 Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 2 448
В момента не работя, но на последната ми работа бях изключително сред мъже, по скоро млади момчета. И всичките аз ги командвах, втора след баш шефа. От това по хубаво здраве му кажи. Да видиш всяка сутрин няколко 20 - 25 годишни да ти се извъртат на пета и единия ти носи кафето, втория бисквитките... ех кви времена бяха.  Flutter

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Странно ми е, че се оплакваш от работата в "мъжка" фирма. Моя опит е коренно различен. До преди 2 години бях единствената жена сред 25 мъже- е, няма такъв кеф, като принцеса бях.  Simple Smile
Ако имам избор пак в такава среда бих работила. Лесно се комуникира с мъжете и лесно се манипулират. Laughing В гнездо на оси не ми се влиза, дано не ми се и наложи.

# 12
  • Мнения: 81
Това,че мъжете не са интриганти не е вярно. Mr. Green
На някои даже повече им се отдава да са кучки.

Аз съм с повече от двадесет души "колеги",поддържаме добри "колегиални"отношения,по-близка съм с няколко. Whistling
Закачки и излизане след "работа"с повечето не искам,важното е да не си пречим взаимно на протичането на процеса.

Само не знам,защо ти е да гадаеш кой какво е измислил?Нали не е истина?! Thinking
Няма смисъл да се измъчваш с лъжи,вършиш си задълженията и се прибираш. Confused

# 13
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Смея да твърдя....нормални.Работата си е работа...другото след нея!Злобата и лицемерието ги има на всякъде.Те са неизменна част от един по-голям колектив.Излизам рядко с колегите си..имам си причини!Някой от тях са ми по-близки от други...като на всякъде.Интриги,клюки и доноси..дал бог колкото щеш..гледам да стоя колкото може по-надалече и толкоз!

# 14
  • Мнения: 3 569
Гот ми е с колегите. И на трите въпроса съм "йеп".  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт