Не знам да си замълча или не? Моля за съвет!

  • 4 945
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Въпросът е ,че имам някои недоволства от детската градина:
1.Липса на меню,като го изисках многократно изфабрикуваха едно ,което не е вярно.
2.Липса на топла вода ,доста пъти го засичам това
3.Страшно много комари ,които се развъждат от някъде и непрекъснато има и то по много /уж нещо пръскат......./
 и т.н.


Но сега дилемата ми е следната:

Миналата седмица едно дете от нашата група се разболя от Варицела .Съответно нашата група и другата ,с която са по цял ден заедно са в карантина в момента.
Вчера отивам да си взема моето дете и виждам ,че в нашата група са доведени деца от трета и четвърта група,защото техните учителки били болни.
Добре нали нашите са под карантина и ще заразят и другите???????Това е по нареждане на директорката???Уж има лекарка,която сега е сменена ,че истинската отсъства за дълго,ама и тя само се нарича лекарка.Родителите на децата от горните групи не знаят ,че ние сме под карантина и съответно това остава скрито за тях,че са завели децата им при нашите.

Моля ви кажете какво ще направите?  По тази логика,ако моето дете си е здраво утре и има карантина в друга група ,те ще го заведат щото нямат учителка примерно Shocked

Моля ,да се включат само тези ,които са заинтересувани по въпроса и ще дадат съвет. В момента не се нуждая от нападки ,а от искрен съвет на загрижени родители.
Благодаря!!
Аз вече се обаждам много пъти за много неща и излизам едва ли не единствената ,която надига глас.

# 1
  • Мнения: 223
според мен, това е безотговорно отношение към здравето на децата;  аз не бих позволила това да се случва с моето дете Naughty; ако в градината отказват да променят тези си абсурдни практики или, още по - лошо, не намират нищо нередно във всичко, което си описала ooooh!, то просто бих я сменила с друга; що се отнася до отношението на другите родители, не ми се вярва да са безразлични  Thinking; потърси съмишленици, може би ще успеете да промените нещо Peace; успех  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 023
Знам, че ти е трудно и се притесняваш да не се отрази на отношението към детето, но според мен при всички случаи трябва да направиш забележка. Като си замълчиш, значи одобряваш  нещата, които не харесваш. Пробвай кротко, но твърдо да обсъдиш проблемите с учителките и обясни, че очакваш да се вземат ефективни мерки, това с комарите и топлата вода е направо недопустимо. Относно менюто е абсолютно задължително да бъде публикувано в началото на всяка седмица. А това със заведените деца в група под карантина ми идва в повече. Все пак може да има някоя бременна майка на дете от горна група, що за безотговорност е това. Говори с учителките и им дай ясно да разберат, че ако не разрешите проблемите, ще стигнеш до Директора и ако се наложи и до по-високо ниво. Мълчанието няма да допринесе с нищо за по-доброто състояние на твоето детенце. Напротив смятам, че  човек колкото по-високи изисквания има, толкова повече получава. Желая ти успех.

# 3
  • Мнения: 2 885
Според мен направо с Директорката бих се срещнала. Бременна съм и детето ми бе с варицела септември. Но при нас нямаше смесване с други деца, бях веднага информирана.
За топлата вода, менюто и комарите - нямам думи.
Мрънкам за всяко нещо и вече без да съм питала ми се дава отчет.

# 4
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че е редно да замълчиш. Говори с директорката, а ако не се вземат спешни мерки, веднага сигнализирай в Инспектората.

# 5
  • Мнения: 532
Ами то проблема с карантината е ,че точно директорката го е наредила,аз говорих с учителката на другата група и тя е била против ,но й е било наредено.
Не бих могла да я злепоставям нея ,все пак.

# 6
  • Мнения: 2 110
Това е ужасно.
Но, честно да ти кажа и аз се сблъсквам с подобни проблеми. Когато се опитам нещо да кажа или направя веднага ме заплашват дипломатично и се променя отношението им към децата ми !

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 12:46 от *Си*си*

# 7
  • Мнения: 2 885
Ами то проблема с карантината е ,че точно директорката го е наредила,аз говорих с учителката на другата група и тя е била против ,но й е било наредено.
Не бих могла да я злепоставям нея ,все пак.

Информираш Инспектората. Луд скандал бих вдигнала.

# 8
  • Мнения: 4 841
Недей да си мълчиш.
 И не се интересувай от това кой какво на кого наредил. Най-малкото защото може да е така, но може и да не е...
Постъпи КАКТО Е РЕДНО - с учителката вече си говорила, следваща спирка - Директорката, след директорката - Инспектората. Спазвайки йерархията, ще си създадеш лично впечатление за нещата - кой крив, кой прав; защото не винаги казаното от "първата инстанция" е вярно.
Но мълчанието е крайно неприемливо. Нали се сещаме всички, че ако 10, 20, 30 родители зададат един и същи въпрос или направят една и съща забележка, резултата ще е много по-различен.

# 9
  • Мнения: 413
Ами то проблема с карантината е ,че точно директорката го е наредила,аз говорих с учителката на другата група и тя е била против ,но й е било наредено.
Не бих могла да я злепоставям нея ,все пак.

Информираш Инспектората. Луд скандал бих вдигнала.

И аз Crossing Arms
Въобще не бих си замълчала.
Компромиси с детето не правя.

# 10
  • Мнения: 163

Родителите на децата от горните групи не знаят ,че ние сме под карантина и съответно това остава скрито за тях,че са завели децата им при нашите.

По принцип когато е обявена карантина на вратата на групата в детското заведение се залепва бележка, на която пише : Карантина, болестта и времето, за което важи. Такава бележка средва да се сложи и на вратата на жилището на болното детенце. Доколкото разбирам при вас бележка няма, което е абсолютно нарушение. А събирането с други деца извън групата е абсолютно забранено докато тече карантината!
Търсете си правата! Това пълно безобразие!

# 11
  • Мнения: 532
Да ,няма бележка,въпреки,че това се знае от понеделник!

# 12
  • Мнения: 532
А кой точно трябва да се сигнализира,защото детските градини са към общината,нали? Но в случая ,май ХЕИ трябва да е органът,който да извърши проверка?

# 13
  • Мнения: 2 885
Бележка от ХЕИ трябва да има на вратата на всяка група под карантина. Такава вече не се издава от педиатъра и не се залепва на входната врата на жилището, където живее детето.
Педиатъра също е ЗАДЪЛЖЕН да информира ХЕИ за поставените под карантината пациенти!!!!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 14:42 от немирница

# 14
  • Мнения: 7 821
Ако обаче децата от горните групи вече са изкарали Варицела за тях на практика карантината няма значение.
А може тези деца да са били контактни с болни от Варицела и за това да са в тази група. Може да имат братя и сестри във въпросните групи. Моя малкия беше в групата на брат си именно по тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт