Проблем с кравето мляко?

  • 673
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Здравейте!

Чудя се дали синът ми има проблем с усвояването на кравето мляко. Понякога добавям прясно мляко към храната, която му приговям или за следобедна закуска получава плодово кисело мляко. И в двата случая, максимум 5 минути по-късно следва смяна на памперса. Би ли могло да се каже, че има непоносимост към кравето мляко и ако е така какво да предприема? Засега съм ограничила приема на краве мляко до веднъж седмично.

Предварително благодаря!

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
и ако е така какво да предприема?


   Аз тук вече оставам без думи ooooh!Ти знаеш ли, че проблемът който детето ти има, би могъл да е доста сериозен.И питаш тук, а не си отишла при педиатъра.Извинявай, но да черпиш съвети от форума за такова нещо Stop...........по-добре да не правя коментари  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 1 100
Естествено, че педиатърът е информиран, но според нея не се касае за алергия, а за чувствителност на стомахчето. Не бързай със заключенията, моля. Във форума има компетентни хора, които са ми помогнали много повече от педиатъра. Затова търся мненията им. Мога да преценя кои са сериозни и кои не са. Целта ми е да събера повече версии.

Проблем с приема на краве сирене, кашкавал, извара, масло няма, нито пък аз съм ограничавала консумацията си на подобни продукти по време на кърменето, което продължава и на този етап. Версията на лекарката, както и на Милупа, е до 3-годишна възраст да давам обработено мляко, като произвежданите от Милупа, Нестле и под. А това, според други източници, е просто спекулация.

Стомахчето на сина ми се "повреди" след въвеждането на спанака преди няколко месеца, от тогава много внимавам с предлагането на храни с разхлабващ ефект, защото започнаха да действат на мига. Само защото обръщам внимание на действието на отделните храни, няма разстройство. Преди нямаше нужда от подобно внимание.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:54 от Ванилия Канелска

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И според мен не трябва прибързано да се правят заключения. Има различни видове непоносимост и те не винаги са алергия. Мойте също в началото получаваха разстройство от киселото мляко докато свикнат. Според мен най-добре запиши точно от кои млечни храни се получава и от кои не и се консултирай с детски гастроентеролог. Ако си от София най-добре го заведи в педиатрията.

# 4
  • Мнения: 1 100
Благодаря, Савина.
Синът ми доста време нямаше проблеми с киселото и прясно мляко, всичко започна, както споменах, след въвеждането на спанака /на 13 месечна възраст/. Затова, предполагам, педиатърът изключва версията "алергия". Освен това нито повръща, нито има каквито и да било други признаци.
В Будапеща съм, а тук здравната система е ooooh!, ако педиатърът не прецени, че има проблем и не ми даде направление за гастроентеролог, не знам какво се прави. Частен едва ли ще намеря. Затова искам да се "подкова" с версии и да настоявам за направление.

# 5
  • Мнения: 9 973
моят син ака веднага след пр.мляко,но си мисля,че просто самият продукт му действа така.Нищо специално не съм предприела за сега.

В нас казват-добра перисталтика  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 9 481
Пробвай да регулираш стомахчето с пробиотици Peace
Ето ти примерно Биогая-просто да разбереш за какво става дума:
http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30012234&change_q … EF%EA%E8+5+%EC%EB.

# 7
  • Мнения: 1 100
Благодаря, MTV! Ще проуча и този вариант.
Досега съм давала от пробиотичните каши на ХИП, но вероятно концентрацията на пробиотици в тях не е достатъчна.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 051
Здравей, Канелска,
според някои педиатри пълномасленото прясно мляко в началото разхлабва и затова по старата схема в България са препоръчвали /и някои все още препоръчват/ мляко с по- ниска масленост.

Биляна С Канелска сме в една отчетна тема и мога да кажа, че рядко съм срещала по- интелигентна, съвестна, грижовна и отдадена на детето майка. Ти няма как да знаеш това, но точно затова не ми се струва много уместно щом някой има въпрос веднага да го нападаме и да се възмущаваме без да знаем нищо за него и за случая. Чудно как този форум за взаимопомощ все по- често се превръща в място за изразходване на насъбралата се агресия и недоволство. Давайте жить дружно! Peace! Pace! Paix! и все в този дух... Peace

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Хайде, ако обичаш да си спестиш обясненията за агресията кой къде я изразходва StopИ минутката за реклама за интелигетността на пишещите в отчетната ти тема.Постингът ми беше добронамерен, няма нужда да се явяваш като Майка Тереза.Бих потърсила мнение на втори лекар, защото тук някой без да иска може да даде погрешен съвет и дадена майка да го полсуша.

 Хайде лекувайте се, аз отивам да си изразходя енергията на друго място Joy

# 10
  • Мнения: 17
Здрасти ви.
Това с пълненето на памперса...максимум 5 мин след даване на разни ми ти там неща с млечен произход ..е доста съмнително .За 5 мин според мен поне не може да има пасаж до червата или да предизвика реакция.Мнението на специалист разбира се е най-добрия вариант.Успех  Wink

# 11
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Спорад мен също може да пробваш един курс с пробиотици като Био Гая и Ентерол. Това са продукти, които регулират чревната флора и при разстройства и запеци действат регулиращо. Възможно ли е причината да е от растежа на зъбите, а от там да се провокира и разхлабения стомах. Дъщеря ми имаше разстройство, което продължи близо месец и реално погледвато причина не виждах. Направих диета с храни, които бяха само запичащи, но и това не подейства и след това направих курс с Био Гая - е това вече помогна. Но се оказа, че причината е в разтежа на зъбките, които излязоха 5 наведнъж. Педиатърката каза, че това може да предизвика разстройство при деца, на които стомахчето  може да е по-чувствително.

# 12
  • Мнения: 1 100
Само за снимка, благодаря за рекламата. Wink За късмет не съм давала пълномаслено мляко, не знаех, че действа още по-разхлабващо, добре, че писа. Simple Smile Само 1,5%-но е опитвал, поне докато кърмя, смятам да е така.

Deveta_gluha, не съм засичала с часовник дали са 5 минути, може и 15 да са, но не повече. Същият ефект има и от крушата, синята слива, броколите и т.н. Можеше да озаглавя темата и "Проблем с крушите?" Wink Сигурно нямаше да помисля, че нещо не е наред, ако изброените храни и преди му действаха така.

Всъщност може би въпросът е в това, на тази възраст колко изхождания дневно са нормални. При сина ми - преди въвеждането на спанака - веднъж дневно, винаги сутрин; от тогава насам - по 3, т.е. след всяко основно хранене, но обикновено са нормални на вид заради комбинацията от запичащи и разхлабващи храни. Примерно онзи ден сутринта изяде 200 гр. пюре от круша и ефектът беше точно като за разстройство. Днес му дадох круша, съчетана с пюре от ябълка и картоф и проблеми няма. Ако в дневното му меню са присъствали банан или ориз, но не и мляко, тогава само 1-2 пъти. Извинявам се за детайлите.

Зайче, може и от зъбите да е, сега чакаме 4 - венците му са доста побелели.

# 13
  • Мнения: 9 481
Ванилия, от това което описваш излиза че детето ти има една прекрасна перисталтика, на която можем само да завиждаме! Peace
В тази възраст 2 изхождания са си ОК, а предвид че е приело разхлабваща храна като круша/слива-и повече. Не се притеснявай Hug
За притеснение е когато е с разстройство /без "видима" причина/, имат кофти мирис /не че миришат на цветя и рози обикновено Mr. Green/, има слуз или кръв.
При нашия син бе по същия начин-при никнене на зъб-разстройство Confused
Браво че кърмиш-повелавам ти да ни задминеш Wink/2г 8мес и половина/

Общи условия

Активация на акаунт