Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 147 отговора

Перник

Здравейте мамчета!
Имам дъщеря на 5 години и син на 4 месеца.
Това от което се интересувам е кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата.  Моята докторка ми казва че е рано, а в същото време съм чувала че се прави докато бебето е на 1-2 месеца. Закъсняла ли съм.
Моля, кажете как е било при вашите момченца.

Благодаря Ви предварително!
  love001
Цитирай

Няма такъв момент. Препоръчително е отлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.
Цитирай

София

Трябвало е педиатърката да ти каже още след раждането като къпете бебето леко всяка вечер да дърпате кожата на главичката по малко. Така се отлепва безболезнено за детето.
Цитирай

София

Никога не е късно. По принцип колкото по-рано, толкова по-добре. Но това се прави по преценка на педиатъра.
На моя син му отлепиха кожичката, когато беше на около 2 месеца.
Цитирай

Спорен въпрос-колкото има "ЗА", толкова и "против" тази манипулация.
Аз лично предпочетох да я направя-започнах втория мес., по време на баня-бавно и постепенно-не е болезнено за бебето. Някъде за около месец и половина беше ОК Peace
Цитирай

Габрово

На моя син още от първия ден когато си дойдохме вкъщи всяка вечер при къпане я забелваме.И някъде 4-5м доки ни помогна и я свали до доло и от тогава е забелена.Но пак всяка вечер я почистваме и забелваме.
Цитирай

София

до 2г. ни казаа детски уролог
Цитирай

Ще следя темата.
Бебчо е на 20 дни, струва ми се малък още.
Цитирай

София

Трябвало е педиатърката да ти каже още след раждането като къпете бебето леко всяка вечер да дърпате кожата на главичката по малко. Така се отлепва безболезнено за детето.
Peace
Обаче предусещам, че темата ще се превърне в за и против забелването.
Цитирай

На мен педиатъра ми каза да не пипам пениса, че мога само да навредя. Аз нищо не правя и понякога се чудя дали не греша.
Цитирай

София

Започнах бавно да я забелвам във ваничката след първия месец когато стана на 2 месеца беше напълно отворена  Peace
Цитирай

София

При нас на 6 месеца, тогава ходихме на уролог за друг проблем.
Цитирай

Колкото по рано толкова по добре,аз не успях и ходихме на лекар да извърши тази процедура.
Цитирай

Оileán na leipreachán

Няма такъв момент. Препоръчително е отлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.
Това щях да ти кажа и аз...
Моментът е... никога...
Цитирай

София

Сина ми е на 3,5г. и още не му е напълно забелена ..
Според д-р Оги от здравния форум/там има подробна тема за това/ изобщо няма защо да се притеснявам и не насилвам детето
Забелвам колкото може,почиствам и това е...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 147 отговора