Ентерококи ?

  • 17 759
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 453
След вагинална микробиология преди 2 месеца ми казаха, че имам Стрептококи гр. Б, които лекувах според указанията на доктора с Ципрофлоксицин, днес ми излязоха новите резултати, които са от друга лаборатория. Сега пък казват - Ентерококи. Не знам дали това са старите бактерии или са се появили нови , но в Уикипедия, четох че преди време са наричали Ентерококите - Стрептококи гр. Д ( но не и гр. Б, както бяха при мен). Според мен се касае за недоглеждане в една от лабораториите и това си е една и съща бактерия. Но въпроса ми е някой знае ли какви са пораженията от този Ентерокок. Казаха ми, че е доста упорит и не се маха лесно. Изписаха ми антибиотик за мен и за партньора ми, но ако това е наистина много упорита бактерия колко ли време ше си я носим. Отчаяна съм най-вече и от липсата на информация за това. Докторката така бързаше, че буквално ми написа рецептата "на крак". Много ви благодаря на всички, които ще ми пишете !

# 1
  • Мнения: 117
Мила, и аз като теб имах стрептококи гупа Б, пих ципрофлоксацин, оправих се и пак се появиха, пак пих Цирпофлоксацин, но втория път вече паралелно с антибиотика си само предписах едно хомеопатично лекарство стрептококцинум, 5 зрънца 3 пъти дневно, около две седмици ги взимах. Стрептококите са упорити и аз отчаяние се реших на тази стъпка и мисля че това също ми помогна да ги преборя. Оттогава забравих за  тях. А дали са едно и също с ентерококите, не знам. Не се притеснявай, макар че са упорити, лекуват се. Успех!

# 2
  • Мнения: 453
Днес четох, че стрептококите и ентерококите освен, че са много уоприти водят до сраствания по маточните тръби. Много се отчаях. Не стига, че не успявам да забременея вече незнам си колко време, ами и това. Започнах да мисля, че явно са ми запушени тръбите. Сега пия Клиндамицин, защото от Ципрофлоксицина явно не се получи Sad Можеш ли да ми пишеш повече за тези хомеопатични средства по каква схема ги пи, защото знам че хомеопатични не се пият с други лекарства. Колко време след лечението си направи нова микробиология. Чувала съм , че непосредствено след лечение изчезват, но скоро пак се появяват и трябва да се прави микробиология много често. Това е ужасно, тъй като часовете за добрите гинеколози са за месеци напред.

# 3
  • Мнения: 117
Мила, да ти кажа аз много време се борих с тях, но след това си забременях нормално без никакъв проблем, така че недей да мислиш най-лошото. При мен ги хванахме след като ги имах 3 месеца, защото олакванията ми бяха много странни. Точно няколко дни преди цикъл ми се появяваше едно течение, което след цикъл изчезваше и нямах проблем. На третия месец отидох на лекар да видим от какво е. Излезнаха те на микробиологията, излекувах ги успешно с един курс ципрофлоксацин.  След няколко месеца обаче пак започнаха странни оплаквания, но те бяха пов реме на цикъл. Един странен сърбеж, помислих, че правя алергия към превръзките, защото съм си доста алергична. Смених превръзките, но на следващия месец по време на цикъл пак същата история. И на следващия вече се появи познатото течение няколко дни преди цикъл, веднага се усъмних че са те, на лекар и отново излязоха на микробиология. Пак пих ципрофлоксацин, и пак излязоха след лечението. Усъмнихме се с моята докторка в резултатите от лабораторията. Реших че ще ги повторя в друга лаборатория, но точно тогава педиатърката на малкия ми каза за това хоемопатично лекарство стрептококцинум, тя каза че трябва да се посъветвам как да го пия, но така и не намерих с кого да се посъветвам. В аптеката, от която го купих ми казаха че стандартната схема е 5 зрънца 3 пъти дневно, разтварях ги в малко вода или ги смучех. В нета прочетох някъде от майки, че лечението със стрептококцинум продължава около 2 седмици, доверих се, защото бях крайно отчаяна. Пих ги 2 седмици и след това направих микробиология, излезна чиста. Оттогава забравих за тях, да чукна на дърво. Разказах ти подробно как съм се справила. Борих ги дълго, но не са ми попречили да забременя. А забравих да тикажа, че аз си купих стрептококцинум 15, има 30, има и по-малко, но а избрах средния вариант. Наистина си беше самолечение, от което не се гордея, но поне се отървах от тях. Ако решиш може да се посъветваш с хомеопат, който ще ти даде по-адекватен  съвет за лечение с лекарството. Ще се оправиш, не се притеснявай! Успех!

# 4
  • Мнения: 453
А при мен няма никакви симптоми, затова няма как да разбера кога и дали съм се отървала от тези гадове. Дори незнам на коя лаборатория да вярвам. Дали са Стрептококи или Ентерококи. Нямам си на идея и от колко време са в мен, нито дали са допринесли вече за поражение. Само знам, че нямам никакъв успех с бебеправенето. Никога не съм забременявала, а съм вече на 31. И това, ако не е поражение ...
А това хомеоптаично лекарство дали се намира в масовите аптеки или трябва да го търся в специализирани такива ? И имаш ли идея дали е само за стрептококи или може да става и за ентерококи ( като пак повтарям, че идея си нямам кое от двете имам).

# 5
  • Мнения: 130
а това ли е причината да не можеш да забременееш?

# 6
  • Мнения: 453
а това ли е причината да не можеш да забременееш?
нямам и най-малка представа ...

# 7
  • Мнения: 117
Мила, стрептококцинум има във всички аптеки и не е скъп. Но как така нямаш симптоми... Наблюдавай се , трябва да има нещо нетипично, което да ти подскаже, че ги има. Някаква повишена секреция в опредлен момент от месеца, някакво дразнене... Знам ли и аз, но ако нямаш никакви оплаквания и симптоми дали пък излседването не е грешно. То сега вече вяра и на лабораториите не можеш да имаш.  Повтори резултата в друга лаборатория отново. Иначе лекарството си е за стрептококи, доколкото знам.

# 8
  • Мнения: 453
Ами - да , странно , но нямам никакви симптоми. Затова и аз първия път си мислех, че е грешка и повтроих изследването в друга лаборатория, но още повече се обърках - тъй като в 1-та лаборатория казаха, че имам Стрептококи гр. Б, а във втората пишеше -  изолират се Ентерококи, а резултат от Кандида - отрицателен !
Октомври месец , гинеколожка каза, че имам зачервяване на шийката на матката и "на око" ми изписа Полижинакс и още нещо, което вече забравих. Следващия месец ми казаха, че имам Стрептококи, тогава ми изписаха Макмирор и Ципрофлоксицин, а сега при друг гинеколог казаха -  Ентерококи и изписаха Клиндамицин и някакви вагинални глобули, които ми изготвиха в аптеката (т.е. не са стандартни). През цялото това време не съм имала никакви симптоми, дори и течение нямам. Но все ми казват, че ми е зачервена шийката на матката -  ако това се брои за симптом ... Много се обърках, защото на следващата микробиология, която смятам да направя март месец , кой знае какво ще излезе при целия този "букет" от лекарства и вагинални таблетки. И цялата одисея вече 4-5 месеца продължава, а докога ли - не е ясно. Уфф, опитите ми за бебе все се провалят и всеки месец отиват " на кино " заради разни лечения. Като за капак - пари за лекари, скъпи лекарства и отегчително чакане с месеци за запазен час при добър гинеколог, а резултат - Нулев, че дори и объркващ ме тотално ! newsm78
П.П.: според лекарите имам течение, но ако те го виждат там някъде си вътре и то е оскъдно и не изтича - то аз не зная за него. Нямам сърбежи, нямам болки - нищо.

# 9
  • Мнения: 117
Мила, направи контролното изследване и тогава ще решаваш какво да правиш. Иначе чакането заради лечение е гадно, но много е важно да си здрава когато стане бебе. Защото аз загубих бебе заради грип, гаден, ужасен грип, просто ме тръшна и край, сърдечната дейност спря и се наложи да направя аборт в 13 г.с. Така че, за да имаме здрави бебета е много важно и ние да сме здрави. Успех!

# 10
  • Мнения: 453
Ох, много съжалявам за загубата ти .. Предполагам, че ти е много тежко, но ние жените сме силни и ще продължим борбата. Следващия път (още този месец), като забременееш - си вземаш една хубава 9 месечна почивка и никакво ходене на вън при вирусите. Изобщо тези така малки, микроскопични бактерии могат да стъжнят живота ни. Стискам палци да успееш много скоро и да изкараш една много лека бременнсот ! Hug

# 11
  • Мнения: 117
Благодаря ти за милите думи, вече го преодолях, просто живота продължава, а и аз имам едно малко бонбонче, което не може да гледа как мама плаче, нали така... Аз имам доста други проблеми, така че не знам али ще успея да забременя пак, но не съм се отказала от борбата. А ти да пишеш след като направиш още веднъж изследването. Дано е грешка на лабораторията и сега излезе чиста микробиология. Стискам палци!

# 12
  • Временно
  • Мнения: 788
 garga ,при мен положението е доста сходно с твоето.След цитонамазка,излязла 3а група тръгнах да търся причината.По времето,когато ми взеха цитонамзката имах гъбички.След лечението им пуснах уж контролна МБ,а то взеха че ми излезнаха klebsiella pneumoniae и streptococcus agalactiae в големи количества(така беше отбелязано в резултатите,нямаше микробно число) и умерено количество кандида.След лечение с Далацин(клиндамицин),гиназол и низорал повторих МБ и сега ми излизат ентерококи.За което утре ще ми изпишат Полижинакс(така ми каза лекарката по телефона).Двете изследвания са правени в различни лаборатории,не знам доколко това има някакво влияние.По принцип нямам никакви оплаквания,освен течение,което си имам още от пуберитета и вече съм свикнала.Много ми е объркано,намирам из нета противоречива информация-трябва ли мъжът ми също да си прави изследвания?

# 13
  • Мнения: 453
Мила, видях, че си писала и в Зачатие и там пак на мен си попаднала. Давам ти и тук линк, където много подробно съм обсъждала моят случай :
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32556.0
 спрях да пия АБ и да обръщам внимание. Има много неща, които ме карат да вярвам, че наистина не е чак толкова ненормално да се изолират тези бактерии във влагалището. А и като нямаме оплаквания, с тези АБ ще става все по-зле. Прочети темата, ако можеш цялата и ще си дадеш много отговори.
 Успех !

# 14
  • Временно
  • Мнения: 788
garga,благодаря!Прочетох всичко.Ще видим как ще се развият при мен нещата!

Общи условия

Активация на акаунт