Отговори
# 60
  • Мнения: 2 171
До скоро ползвах и аз тампони, но това повече никога няма да го допусна. Бедна ви е фантазията какви инфекции може да си вкарате с тях.
Какви? Защо ли като са толкова опасни, за 12 години нито веднъж не съм хванала инфекция от тампон. С нещо друго се вкарват инфециите, мръсен предмет например.

И аз ползвам тампони от 13-14 години и инфекция не съм си докарала Peace.

# 61
  • Мнения: 260
На мен изобщо не са ми удобни

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Повече от 10 години ги ползвам и инфекция от тях не съм си докарвала...

Изисква се внимаване с хигиената, особено когато се ползват тампони без апликатор... Да не изпадам в подробности за съдържимото под всеки претенциозен дамски маникюр и т.н... Но самите тампони да са бактериологични бомби - не вярвам!

# 63
  • Мнения: 46 484
Не знам доколко са опасни, не ме интересува, защото са ми неудобни, но ми е противоестествено та имам завряно там нещо твърдо за дълго време и да държи в тялото ми 3-4 часа друго нещо, което тялото ми напира да изхвърли  Rolling Eyes

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не са бомби, но са прекрасна среда за размножаване на причинителите на инфекцията.
Но всеки си поема риска.
Аз не се противопоставям на природата, която е решила нещо да тече, нека тече, няма да го спирам.

# 65
  • Мнения: 184
Ползвам тампони откакто имам цикъл.
Занимавала съм се активно със спортна акробатика... а състезанията и тренировките не се планират според цикъла на гимнастичките. Ако се поставят правилно не се усещат.
В упътването на тампоните е разяснено какво е това СТШ /Синдром на токсичния шок/ и какво трябва да се предприеме.
Считам, че са удобство и въпрос на избор е ползването им.

# 66
  • Мнения: 17 546
На моя близка оперираха бертолиновата жлеза. Майка й, която е лекар, каза че това се дължи на непрекъснатата  употреба на тампони.  Така при цикъл една част от кръвта не можела да изтече и се резорбирала обратно  в матката. 
Бартолиновата жлеза и матката комай нямат пряк контакт newsm78 А как точно става резорбирането обратно на кръвта от матката, ще съм безкрайно щастлива да ми го обясни уважаемата майка-докторка на приятелката ти.

...да държи в тялото ми 3-4 часа друго нещо, което тялото ми напира да изхвърли  Rolling Eyes
Телата ни, в частност моето, въобще не напират да го изхвърлят другото нещо, което е вътре. Честно! И другите, които ползват тампони ще ти го потвърдят!

# 67
  • София
  • Мнения: 3 099
На моя близка оперираха бертолиновата жлеза. Майка й, която е лекар, каза че това се дължи на непрекъснатата  употреба на тампони.  Така при цикъл една част от кръвта не можела да изтече и се резорбирала обратно  в матката. 
Бартолиновата жлеза и матката комай нямат пряк контакт newsm78 А как точно става резорбирането обратно на кръвта от матката, ще съм безкрайно щастлива да ми го обясни уважаемата майка-докторка на приятелката ти.

И аз се подреждам след теб за тези детайли...

# 68
  • Мнения: 46 484
Телата ни, в частност моето, въобще не напират да го изхвърлят другото нещо, което е вътре. Честно! И другите, които ползват тампони ще ти го потвърдят!

Е, щом не напира, значи не са ви нужни никакви средства  Mr. Green за мен е същото като да ми текат сополи и да си навра нещо в носа Tired

# 69
  • Мнения: 3 459
Тампони не съм ползвала, не смятам да ползвам и занапред.

# 70
  • Мнения: 997
И аз ползвам тампони от 13-14 години и инфекция не съм си докарала Peace.
Peace

# 71
  • Мнения: 17 546
Е, щом не напира, значи не са ви нужни никакви средства  Mr. Green за мен е същото като да ми текат сополи и да си навра нещо в носа Tired
Средства? Какви средства? Кои средства? Средства за какво? newsm78
Всичко, което влезе там, ли имаш за цел да избуташ на мига? Или е избирателно...
Навирането на нещо в носа, когато ти текат сополи понякога помага. Стига да знае човек какво е подходящо да си навре. Peace

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 23:23 от Балу

# 72
И аз ползвам тампони и съм много доволна.За сега всичко е наред дано и занапред да е така Simple Smile

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 296
Не ползвам тампони.

# 74
  • Мнения: 1 820
Колко процента станаха  Thinking Laughing

Общи условия

Активация на акаунт