Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
Нова съм във форума, защото от скоро съм част от силната гилдия на бъдещите майки. И аз като всички (предполагам Smile) се включвам в най-популярния форум, за да потърся съвет.
В четвъртия месец съм и започва да ми личи. Не само по коремчето - чувствам се уморена и подпухнала. Пия много вода. Сега пия вода, а представям си когато започнат топлите месеци какво да правя. Лекарят ми каза да огранича солта. Но аз винаги съм яла солено - как са го откажа така изведнъж?
Моля ви, споделете опит как сте се отказали от солта и каква и най-важното по колко вода да пия!

Благодаря ви, женската солидарност е голяма! Разчитам на всички бъдещи и настоящи майки да се изкажат компетентни Smile
Цитирай

Купувах си йодирана сол Peace
Цитирай

София

Според мен не трябва да отказваш солта отведнъж. Може да я намаляваш постепенно. Например когато готвиш отсега нататък слагай по-малко сол. Солта по принцип задържа вода в организма и затова си подпухнала. И аз съм имала такива периоди. Също така съвет от мен е вечер да не пиеш вода преди лягане, защото на сутринта няма да се познаеш в огледалото  35 Така че всичко приемай умерено и не се насилвай да го откажеш съвсем. И най-доброто, което можеш да направиш за теб и за бебчето е да не се впрягаш прекалено. Бъди спокойна и всичко ще е наред  Hug
Цитирай

Откажи соленото, лютото и киселото ! Важно е за теб и бебчо.
Цитирай
Благодаря на всички отговорили! Въпросът е, че да откажа солта звучи лесно, но за съжаление трудно да се направи Smile Как помага йодираната сол - това е обикновена сол, но с повече йод нали? Четох тук по форумите, че някои от майките казват да се пие вода, за да се отделя солта от тялото. На вас това помогнали ви?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.