Бели и червени, весели, засмени- 92-ра Американска Бабомартенска тема

  • 13 862
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 185
CA
Пумпал-син-LA
Juturna - Сан Франсиско
Зора - дъщеря-Сан Франсиско
Jungle (Петя) - Натали-Джоел/2ро момиче
penguin - Isabelle  (6 nov 2007)
Winx - Los Angeles - син
Мирче-Немирче - Сан Франсиско

CO
dessivl -Рая, Юлия, Алекс и Виктор , София/Денвър
milf - син  - София/Денвър

CT
Hear Again

FL
MrsG - Sophia
Джи - Anthony Kyle
Кейси
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг
 
GA
victoria - Елла (12/19/2005) - София/Атланта
4baby -  Антоанета -(8/22/2006) - Атланта

IL
ТинаХрис  - Джоджо
Atalanta (Петя) - Симон  , Мая  - Плевен/Чикаго
Niki1 - Чикаго
mucunka - Алекс
irka - Чикаго/София (14 Април) ,деца - Деница (5 Декември 2003) и Лъчезара (9 Август 2005)
pinkito  (Кари)  - Гери и Марги-Чикаго
Pety- Ричард и Дейвид

IN
stella_ars (стела)- Деница(01.23.2002), Дара (12.17.2006)

МА
Бубка (Боряна) - Дани (4/11/ 2006) - Пловдив/Бостън
Ana- Mama (Борислава) -  Ана-Мария
Agent Provocateur - Ангелина
kadrokosa ( 21 Май ) - Борис (28 Декември)

МD
Sladurana

MN
Biz - Мартин, 2005
Atti - син, 2008

MO
raya_usa - Дида(Dida) (22 септември 2001) и Матю(Matthew) (18 май 2007)
 
NJ
sipirumi - Иво  (1/7/07) - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси
блажка- 2ма сина
Jenna - Нолън

NY
hotmama73 (Елица) - Рада (12/13/2005) - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин  (5/24/2003); Елена (8/24/2006) - Варна/Албъни
cubbit - NYC
krasina77 - NYC

NC
MissZ
МVK- син

OH
anette1104 (Анна) - Ния , Стефан - София/Синсинати
Krassi-Денис и Косара
Ружа - Лора , Марта


РА
Фея-кръстница (Анна) - Анелия (2003г), Eлизабет (2006г)

TX
Шоколадкина - момиче и момче /Ямбол/София/Пенсилвания
Clairette (2 септември) - Dallas/Fort Worth
benson10 - Остин, A.J. ( 5/9/2007)

WA
Liann (Ани) - Деси (2/6/1992); Кристина (5/5/2005) - Пловдив/Сиатъл
Evanescent (Ева на сцена)- Стара Загора-София-Сиатъл
Etka (Елена) - Никола  - Карнобат/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана , Кристина  - Сливен/София/Сиатъл

+ мишолина-дъщеря и син

Неактивните мами са с малки букви.

Агенции за самолетни билети:


BTC NY
1 888 361 9277
1 212 252 9277
 
GTS Atlanta
1 800 981 7707
1 770 390 9096

Smart Travel NY
1 888 762 7802

RH Travel
1 888 8703680
 
Sunshine Travel
1 818 285 8400

Internettours LA
1 800 371 1871

3KM Travel
1 310 691-8538

 
 

# 1
  • Мнения: 2 253
Клеърет, 'що се червиш, бе...пускай на воля. Разглеждам ти тортите. Sunglasses

# 2
  • Мнения: 1 116
Тъкмо се разписвах в старата тема, а  Clairette  пуснала нова Simple Smile

да си пусна писанията тук тогава

За подправки не се прави разсад  Laughing Просто си посяваш семената.  Peace

което показва колко разбирам от садене  Joy

Най-добре си купи готов разсад. След като две години посявах най-различни семена и единствено с риган се сдобих, вече само разсад купувам, за цветя също. Или не излизат, или като поникнат и нещо ги изяжда. С разсада поне е сигурно. Имам няколко вида мента(лятото колко мохито изпиваме Simple Smile), български джоджен, магданоз, копър, салвия, розмарин, чубрица, ригана вече го споменах. Единствено босилека не ми се хваща, а толкова много пъти съм опитвала, много ползвам пресен босилек и ми се иска да имам в градината, но не става.

1 банан -на бойка! е 69ц; мляко има само органично и пр. затова не е за нас. Харесва ми много като атмосфера там,но за седмичен пазар не бивает.

1 банан е 19 цента, органика е 29. Редовно купувам от там по няколко, защото мъжа ми и голямата ми дъщеря ги обичат съвсем леко като са пожълтели и купя ли големия пакет от Костко, винаги половината се налага да ги хвърлям след няколко дена.
Трейдър Джо ми е любим магазин, поне два пъти седмично пазарувам там. Това беше първия магазин в който ни заведоха като дойдохме тук и много ми хареса. Има неща, които само от там купувам.


Като купувам преценявам какво ще издържи повече, какво по-малко и първо готвя по-малотрайните неща. Няма нищо сложно- първите дни правя усилено салати от каквото е малотрайно, следващите дни оставям нещата, които са по-издържливи като например зеле, моркови, алабаш, карфиол, ряпа и т.н.

Tandoori това само ти може да го направиш  bouquet, аз не знам какво ще сготвя след половин час, камо ли да съм предвидила за седмица напред.

# 3
  • Мнения: 2 185
Клеърет, 'що се червиш, бе...пускай на воля. Разглеждам ти тортите. Sunglasses

Ми щот' напоследък все аз ги пускам и ако някой иска да се изяви не му давам ник'ви шансове  Laughing .
Гледай, гледай тортите, аз трябва да си допълня албума, че някои липсват.

Мерси на всички за отговорите за пазаруването  Peace . Повечето от магазините, за които споменавате тук изобщо не съм ги виждала  Thinking .
Бубка, наистина нашия вкус няма нищо общо с вкуса на средностатистическия американец ( което може само да ме радва ).
Може би при мен се налага по-често да пазарувам, защото купуваме главно плодове и зеленчуци, които бързо се свършват или бързо се развалят. А пък и претенциите стават доста- хем да е качествено и нехимично, хем да не струва цяло състояние  Mr. Green .

Бих си посадила подправки, но нямам къде  Sad , а и тук в тези жеги едва ли ще оцелеят през лятото Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 563
Къде банан 69 цента?  Shocked В нашия Трейдър Джо газираната вода е по-евтина от нормалния магазин. Абе въобще струва ми се, че манджата в нашто богаташко каунти е просто еднакво скъпа навсякъде. Аз не мога да се разкарвам много за храна, уикенда ми е ценен, та гледам веднъж седмично от макс. 2 магазина да се купува всичко. Много ме дразни, че за алкохол трябва да се ходи отделно, щото в магазините за манджа няма вино. В Мейн всичко си беше на едно място.

# 5
  • Мнения: 3 988
Нямаме кола, пазаруваме 1/седмица.
Плодове много ям, понякога ходя допълнително през седмицата. $.69 е паунд банани при нас. Понякога и по-евтино. Плодове и зеленчуци - от плод-зеленчуците до нас - имам избор от 5 магазина.
Ядки, само сурови - Костко и гръцки магазини. От последните - и маслини. Лютеница, бг сирене и подобни има при нас във всеки супер. Друга храна - от любимия ми огромен етник фууд стор. Сирена и кашкавали - Костко и магазини за сирена в Манхатън.
Алкохол и месо - нямам понятие.

Обикновено знам какво искам да готвя, друг е въпросът, че понякога ме домързява да осъществя добрите намерения  Joy и мъжът ми подкрепя мързела ми с ядене навън / от вън.

Свекърите пристигнаха снощи и днес вече съм качила сигурно 2 кила.  Blush

# 6
  • Мнения: 1 800
Аз пък да се похваля от две седмици правим списък какво ще се готви всяка вечер, през седмицата правя списък, ако нещо ми свърши и в събота в Н.Е.В за 2 часа и готово. Ходим и на Уолмарт, ако се съберат повече сухи неща и препарати, както и Костко веднъж месечно за месо, памперси и уайпс за ЕйДж. Работи за сега страхотно, съкратих хвърлянето с 50% и  харчим по-малко.  И мъжа ми спря да ходи през вечер до магазина, че все сме забравли нещо....да видим до кога ще издържим.

Все още сме с една кола и мразя съботата и неделята да прекарвам в хранителните магазини.  Не може никаква сила да ме накара да карам на няколко магазина всяка седмица, нали ви казах, че съм мързелива Simple Smile

никакви разсади и семена на ми се хващат, уморихме си и дръвчетата миналата година, както и един кактус Rolling Eyes Нищо не виреее при мен.

бубс, Дани е супер Joy  Аз хванах ЕйДж да яде дърт и да смуче камъни преди няколко седмици на порч...не е чудно, че не иска да яде Joy
май си права за примера на баща му, въпреки, че само вечеряме заедно Thinking

кюбит, добре дошли на гостите.

кларет, мерси за новата тема Hug

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
имам чуството, че всеки ден пазаруваме. веднъж седмично правим голям пазар, но все се оказва, че или не стигнало, или сме забравили нещо, или пък на някой му е много належащо да яде точно това, което няма в къщи. костко ни е като кварталната бакалия и ги изяждаме големите опаковки като едното нищо! ей, не стига, че сме много народ в къщи, ами и много ядем и пием  ooooh!... органик купавам задължително само мляко - държа да е без хормони. органик плодове и зеленчуци посадени на отровена почва не могат да станат органик, но кравите като не ги тъпчат с хормони дават безхормонно мляко със сигурност.

ще му се невиди, днес йезуитският орден в нашата околия обяви фалит поради заведени безброй дела за сексуален абюз на аляскан ескимоси  Sick! пратили са ми много мил имейл, че хай скула не са свързани по никакъв начин с делата и са финансово независими от ордена и са ми описали подробно постиженията си в образованието и грижата за младите душИ, ама ха иди и им дай девойчето си при така създалата се ситуация  ooooh!...

аталанта, къде изчезна? как се развиват при вас нещата? намерихте ли работа?

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 05:55 от миз

# 8
  • Мнения: 1 436
Аз явно съм контрол фрийк, но се изнервям да не знам какво ще ядем довечера. По този повод си правя меню и пазарувам по списък. Такова нещо да ни се дояде нещо черезвичайно и да ходя да пазарувам през седмицата абсурд да се случи - мързела не мори, а мъчи  Laughing. Та Сейфуей макс 1 на седмица, руския магазин е лепнат за него и минава по тази линия, фармърс маркета се събира в задния двор, него не го броим Mr. Green, Костко веднъж на 2 месеца. Подправки не гледам. На балкона цветя не слагам, защото имаме катерици стръвници - всичко изравят да си крият ядките Whistling, само едно алое им се е опряло засега.

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз си пазарувам хранителни стоки всеки ден каквото ми трябва от магазина в който работя. Спестява ми доста време. 1 път на месец -два ходим до Самс клуб и един път на 1-2 седмици до Таргет или Уолмарт. От там купувам препарати, хартия, сириъл.

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
забравих да кажа за подправките. единствено подправки отглеждам в двора, но отглеждам доста - копър, магданоз, розмарин, градински чай и прочие. най-важна ми е ментата. как иначе да си направи човек мохито без прясна мента???

# 11
  • Мнения: 1 783
Атти, сади ги подправките в саксия вътре и като стане топло ги изнеси. Аз само в саксии ги слагам, защото сложа ли ги в земята и многобройните катерици, чипмънк-ове, зайци, ракууни и пр. не знам, какво точно правят около тях и ме е леко гнус  Sick. Иначе през лятото купувам на кило, режа и замразявам в торби. Копър и магданоз много добре се замразяват.

Да, за Лъндс/Байърлис говоря  Rolling Eyes (хем са ни донори...)

И аз определено прекарвам много време по магазини - местния евтин - къб фуудс, ХФ, гръцки за много неща, хлебарницата, костко, фарм. маркет всяка седмица през лятото и то се събира. Трейд. Джо не ми харесва и при нас - пак само готови неща продават, кракери, кукис, не е за моята готвеща от скрач особа.
Ама като си помислите, в бг не е много по-различно, поне не беше - има махленската бакалия, месарница, сиренарница, хлебарница, пазар, сега и 1000 други големи магазина. Майка ми поне така пазари, защото подбира по качество и цена - 1 магазин за сирене, друг за пилешко месо, 3ти за друго месо, хляб - от 4ти, зеленчуци плодове от пазара, от време на време Метро, сега и в Билла ходи. Ох уморих се докато го напиша само, ама поне е вкусно. Laughing

# 12
  • Мнения: 3 367
бенсън,ако удържите още 2-3 седмици ще ви стане навик,аз друг начин не знам,а това е и схемата препоръчвана от диетолози за читаво хранене,без изненади и пица в последния момент.

# 13
  • Мнения: 2 381

Агент, плс кажи какви леблебии.
Майка ми изпратила мляна, ама без пакетчето (да се събере в плосък плик) и сега не знам как да си я приготвя. Ако някой знае много ще съм благодарна да сподели.

# 14
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да, и при нас банан 19 цента, органик 29. И водата е по-евтина в Трейдър Джо от обикновения супермаркет, като при Хиър.

Общи условия

Активация на акаунт