Не иска да яде!

  • 3 875
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 331
Не го насилвай детенце, то само ще усети кога има нужда от друга храна! Hug
Много бях очудена, когато дъщеря ми поиска да пие чай.Тя доскоро не обичаше.На следващия ден вдигна висока Т.Ето, затова съм сигурна, че децата наистина усещат нуждите си и ние не трябва да се месим и насилваме, а само да предлагаме. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 642
И аз като едно бивше злоядо дете и настоящо прасе съм крайно против децата да се хранят насила. Такива спомени имам от детството, че още като се върна назад и  Sick Просто като не му е вкусно нещо на едно дете, то няма да го яде - това е!

Ще ви дам пример с моята 8 годишна, доста ядаща щерка. Тя вечно е в периоди, вечно нещо не яде, пък друго прояжда. Имаше период анти чушки, анти яйца и т.н. В момента е в пореден период, в който не яде кашкавал. По едно време не ядеше шоколад  Shocked Просто ей така спира и ей така прояжда. Понякога периодът е с години. Освен това от пет години ако я питаш може да живее само на картофено пюре и картофена крем супа - не й омръзват.

В същото време племенникът ми вече навлизащ в пубертета е ужасно капризен и винаги е ядал не само видово, но и количествено по-малко от щерката. Имат разлика пет години, тя от момента, в който прояде обща храна яде повече от него. Еми жив и здрав си е, расте като невидял, спортува, отличник е, нищо му няма.

Не се тревожете!

# 17
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И аз като едно бивше злоядо дете и настоящо прасе съм крайно против децата да се хранят насила. Такива спомени имам от детството, че още като се върна назад и  Sick Просто като не му е вкусно нещо на едно дете, то няма да го яде - това е!

Не се тревожете!

Точно така,няма място за тревога,ще премине този период и аз много държа децата ми да хапват по-често супички и всеки ден готвя,но ако не искат,не насилвам.
Аз мразя готвено,цял живот ям суха храна,обаче пък обичам плодове и зеленчуци,ми не мога да се насиля да изям чиния супа примерно.Дори имам спомен от детската как една лелка минаваше и дрън с точилката който не яде Laughing,да ,обаче не успяха да ме научат на готвено Mr. Green

# 18
  • Мнения: 105
Правилно са ти казали мамите- не насилвай детето. Като малка бях толкова злояда и вечно не бях гладна, а сега... Embarassedнякой трябва да заключи хладилника и да скрие от мен ключа, а и на сладкото не прощавам. Всичко с времето си. Просто търпение му е цаката

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Точно на 3 години беше дъщеря ми когато в продължение на месец ядеше само филия с пастет или кроасан. Побърквах се, тогава беше лято, плодове и зеленчуци колкото щеш, но тя не кусваше нищо. И мен така ме успокояваха, че ще отмине,но аз не се примирявах и само се ядосвах. И какво от това съсипвах си нервите сама. Всичко отмина и нещата си дойдоха на място. Така, че не се ядосвай предлагай му всеки ден полезна храна все ще дойде момента да си я хапне. Дано е скоро, че да се успокоиш. Hug

# 20
  • Мнения: 1 820
И аз ти казвам,не го насилвай.Ти не си ли имала моменти в който ти се яде само манджа,или само сухо.Същото е.То само разбира от какво има нужда и какво му се иска в момента  PeaceМоята дъщеря днес е яла само веднъж,през другото време беше на банани, вода и сок  HugПо важно е течностите,от глад нищо няма да му стане,можеш да си сигурна  Hug

# 21
  • Мнения: 2 757
И аз ти казвам,не го насилвай.Ти не си ли имала моменти в който ти се яде само манджа,или само сухо.Същото е.То само разбира от какво има нужда и какво му се иска в момента  PeaceМоята дъщеря днес е яла само веднъж,през другото време беше на банани, вода и сок  HugПо важно е течностите,от глад нищо няма да му стане,можеш да си сигурна  Hug

Бананите не са ли храна според теб? Един банан за малко дете си е едно ядене, защото са много калорични. А ти казваш банани яла, явно повече от един. Не само, че е яла, а доста добре си е хапнала, бъди сигурна.  Peace Като гледам за вас какво значи детето да не яде, ако имахте моите в къщи щяхте да опищите малата, че децата ви умират от глад  Joy А те са си живи, здрави и щастливи. Имаме нужда от много малко храна за да живеем, но днешно време сме презадоволени и сме се превърнали във фабрики за лайна.  Laughing Не веднъж съм чела за побъркващи се майки, за които е цяла трагедия, че на бебето му останали 2 лъжички в купичката  #Crazy Някои хора си нямат проблеми и вече почват да се чудят за какво да се тормозят

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И моя отказва да яде напоследък каквото и да е с вид на манджа. При него проблема явно идва от градината, карат ги всичко да си изяждат и детето се е отвратило от храната. Какво ще го правя не знам, за сега се старая да не го насилвам за да не стане по-лошо, пък ще видим.

# 23
  • Мнения: 1 263
Не разбирам каква е тази мания да се карат децата да ядат количеството и нещата, които някой друг е решил, че са необходими.
По отношение на храната ограничавам само неща от рода на зрънчо, пуканки, чипс, близалки и други захарни неща. Доволна съм ако изобщо яде нещо. Имаше период  на пържените картофи (за мой ужас), после на супа, на хляб, сега е на тема макарони...
Манджи не яде (и в къщи не се ядат подобни неща) дори ме кара да говоря с лелите  в градината да не я карат да ги яде... И аз, като разбирам напълно защо няма да докосне нещо като "свинско с кисело зеле",  специално ги моля да не я насилват да яде нещо което не иска, за да не се получи обратен ефект и да ми откаже и малкото което яде сега.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Абе и аз бях помолила и уж казаха, че не ги насилват, но явно не е така и си личи. Колкото и да се карам и обяснявам с учителките те си знаят своето и реално погледнато са прави - няма как само на моето дете да му е позволено да не си изяжда яденето, колкото и на мен това да не ми харесва. За съжаление повечето родители все си мислят, че децата им са гладни и е наложително да ядат в градината.

# 25
  • Мнения: 1 820
Бананите не са ли храна според теб? Един банан за малко дете си е едно ядене, защото са много калорични. А ти казваш банани яла, явно повече от един. Не само, че е яла, а доста добре си е хапнала, бъди сигурна.  Peace Като гледам за вас какво значи детето да не яде, ако имахте моите в къщи щяхте да опищите малата, че децата ви умират от глад  Joy А те са си живи, здрави и щастливи. Имаме нужда от много малко храна за да живеем, но днешно време сме презадоволени и сме се превърнали във фабрики за лайна.  Laughing Не веднъж съм чела за побъркващи се майки, за които е цяла трагедия, че на бебето му останали 2 лъжички в купичката  #Crazy Някои хора си нямат проблеми и вече почват да се чудят за какво да се тормозят

Да банани,два за целия ден. ooooh!Естесвенно че са калорични и са достатъчни,но аз никога не съм насилвала за нищо-както за ядене,така и за спане,така и за куку и т.н.Бананите ги дадох като пример какво яде вчера,но ако беше поискала киви или каквото и ще да е там щеше да го получи и нямаше да правя трагедии.И на мен не ми е ясно защо е тази мания с храненето.Аз съм с мания за разнообразното хранене,ако тя иска изобщо да яде  Peace
Снощи си легна гладна,защото не пожела нищо да хапне.Тази сутрин беше омаляла и не искаше дори да ходи.Ръчичките и трепереха,и не можеше да свари да яде.И как трябваше да я накарам снощи да яде?Про положение че предложих банан(отново),супа,картофени кюфтета,прясно мляко.Е не поиска нищо.Тази сутрин си навакса.
Та какви са тия истерии,какво е това нещо?Ми като не иска да яде,няма да яде.Айде накарай го зорлян,де  Sick

# 26
  • София
  • Мнения: 1 642
Момичета на вас са ви малки децата. Знаете ли кое е наистина страшно, когато ядящото ти дете започне да отказва храна, защото е дебела  Shocked за справка тогава беше с височа 1,35 на 25 кг ,7 г. - първи клас. Ето това мили мами е страшно. Когато си стискат коремите и ще минават на диети  ooooh! ooooh! ooooh!

Ето това ми дойде на мен миналата година до главата - месеци наред. Още не е отшумяло съвсем, но ето това не е период. Ама с повечко внимание пак им се хваща цаката  Wink Crazy Joy

# 27
  • Мнения: 7 914
не насилвай детето да яде,колкото повече го насилваш, толкова повече няма да яде!

# 28
  • София
  • Мнения: 362
Да, аз не го и насилвам. Ще ми се да се храни с по-разнообразна храна - това е!
Друг е проблемът, че иска да е на крем супа - не обича разни сварени лигави зеленчуци в чинията   Rolling Eyes  Иначе няма проблем с дъвченето - яде си пица, менюта от McDonalds, принцески и т.н.  Поради тази причина може би не иска и плодове и зеленчуци -единствения начин е под формата на прясно изцеден сок да ги пие.
Това са притесненията ми - не съм казвала, че ми е ел да го накарам зорлем да яде (дано не сте разбрали грешно).
Напротив - синът ми живее в пълна демокрация - сам си отказа биберона и памперса; приятели сме...

# 29
  • Мнения: 1 263
Ами успокой се Wink Опитай се по-скоро да провокираш любопитството му. Аз понякога така действам с малката. Не й предлагам от нашето ядене и на нея й става интересно и сама поиска да опита риба например. Сега много я харесва, а преди като предлагах се мръщеше.

Общи условия

Активация на акаунт