Е, не мога да го измисля тоя апартамент, и това си е!

  • 24 739
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 849
Като цветове на стените изглежда добре. И доста просторно стои така, но трябва и място за телевизор. Можеш да сложиш и един фотьоил до камината.
Реално мястото ти за гости ще е на трапезарната маса, дано е разтегателна. Доста различни стават като цвят секцията в хола, масата и пода. Избери един или два от тези цветове и се опитай да се доближиш до тях. А кухненските шкафове какъв цвят са - бели или пепел от рози?

# 31
  • Мнения: 13 682
Не е ли много открито към кухненската част? Не долюбвам бар-плотовете, станаха като едновремешните секции - задължителни за всяка къща, но при теб май е наложително да има нещо такова.
А и работните плотове не са ти достатъчни. Сега на проекта може да ти изглеждат добре, но като наредиш разните дребни ел.уреди и всякакви джаджи, къде ще приготвяш храната!?

Бих се отказала от шкафа/секция и бих си сложила ъгъл-дивани. А телевизора и разните дреболии - на широка плоскост под плозореца.

Камината има ли си я, или я планираш?
И розовкото май наистина ти е множко Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 10:58 от птица

# 32
  • Мнения: 2 100
M_Nik, телевизора го мислим да е на стената пред камината. Секцията и масата са купени вече, както и ламината.  Confused Затова не можем да ги заменим. Кухнята е светла, бежова. За съжаление не мога да намеря снимката, за да я пусна и да со добие по ясна представа.

птица, бар плот не можем да сложим заради камината. Не е направена все още. В момента къртим пода за тръбите. А и мястото става толкова малко, че не можем да се разминем между плота и трапезна маса. Sad
От секцията няма ка да се откажем...купена и няма къде другаде да я сложим....А ако ти кажа, че всъщност тя има още 2 отделения, които недумявам къде да ги разхвърлям.... Confused

Друга идея...обаче ми е трудно да си я представя - холската част да си е в бежаво - кафеви нюанси, стените също, а кухненската да си е пепел от рози. Дали ще се се получи и как да ги вържа?  newsm78

# 33
  • Мнения: 4 380
Не ми харесва това така никак. Цветът на секцията ти се бие тотално с избраните цветове- боядисай я бяла.
И разположението на мебелите е кофти. ази камина там ли си е по принцип или си я планирала така?

# 34
  • Мнения: 2 100
xeniaShocked тая секция посмъртно не мога да я боядисам! А камината така е планирана и не може да се мести, тъй като виждаш къде е комина...И без това от камината до комина ще се прекарват тръби, които трябва да се скрият. Аз като ви казвам, че хич не ми е лесно... Crossing Arms

Както гледам нещата вървят натам стаята да стане бежаво-кафява... Cry Confused

# 35
  • Мнения: 58
подреждането на мебелите ми харесва ,нещо само цветово секцийката която имаш и стените като че ли трябва да промениш,
но все пак си го прави така както на теб ти харесва, тук много мнения ще чуеш и всеки по различен начин вижда ,
с каква програма си направила този проект

# 36
  • Мнения: 4 380
xeniaShocked тая секция посмъртно не мога да я боядисам! А камината така е планирана и не може да се мести, тъй като виждаш къде е комина...И без това от камината до комина ще се прекарват тръби, които трябва да се скрият. Аз като ви казвам, че хич не ми е лесно... Crossing Arms

Както гледам нещата вървят натам стаята да стане бежаво-кафява... Cry Confused

Защо не можеш да я боядисаш?

Дори там да си остане камината може да се направи друга форма. Защо точно там ти трябва тази камина?
Тези закръглени форми не са хич добре. Направи камината  правоъгълна и издължена с камера с две лица- към трапезарната част и към хола. Така ще ти изпълнява донякъде преграждаща функция и ще изглежда много по-нормално. Масата направи квардат, канапето- ъглово. Дупката между камината и колоната запълни с вградена мебел. На пода теракота го пусни в правоъгълна форма да следва линията н шкафовете и камината -като буква "Г". От правоъгълния теракот по една плочка на дължина (24/12 може би?) Остава да измислим мястото на телевизора...На ниското шкафче от секцията ако е малък.

# 37
  • Мнения: 4 380
Колко ти е разстоянието между прозореца в трапезарията и стената на балкона? Там може да пуснеш един стелаж до тавана, който да излиза малко напред...30-40 см. може би, не знам. Ще е допълнително разделяне на зоните и ще ти върши и доста полезна работа за масата. Може да е нещо като бар-стелаж.

Да, и горните кухненски шкафове не са добре така "назъбени". Какви са тези "стълбички"? Подреди ги малко.

# 38
  • Мнения: 2 100
Дължината между стената на балкона и дограмата е 33см, а самата балконска стена е 92. Може да се направи там витрина примерно...Честно казано този бар-стелаж не мога да си го представя  Rolling Eyes На къде да гледа - към масата или към камината?
Пък за камината - в момента правя проекта по твоите предложения, става добре. Но незнам дали има такива камини, които да са с водна риза (нашата трябва да е такава, заради парното).

Шкафчетата ще ги оправя  Laughing, това не е проекта на кухнята...просто зададох да се вижда какъв ще е ориентировъчно цвета.

Канапето как да направя ъглово, като от едната страна е секцията, а от другата има радиатор? Confused

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 17:23 от Джиджа

# 39
  • Мнения: 4 380
Дължината между стената на балкона и дограмата е 33см, а самата балконска стена е 92. Може да се направи там витрина примерно...Честно казано този бар-стелаж не мога да си го представя  Rolling Eyes На къде да гледа - към масата или към камината?
Пък за камината - в момента правя проекта по твоите предложения, става добре. Но незнам дали има такива камини, които да са с водна риза (нашата трябва да е такава, заради парното).

Шкафчетата ще ги оправя  Laughing, това не е проекта на кухнята...просто зададох да се вижда какъв ще е ориентировъчно цвета.

Някъде към 25 см. дълбочина мисля ще е напълно достатъчно за стелажа. Дължината трябва да се прецени от размерите на останалите неща, широчината на стаята, дистанцията до камината и т.н. Когато направиш чертеж в мащаб ще може да се прецени точно колко да излиза напред. Някъде мисля към 13-140 см. дължина...? newsm78 Може да обединява и витринна част за стъкларийки, разни шкафчета, просто рафтове...Трябва да се измисли като конфигурация и разпределение. Излизащата напред част може да е отворена и към двете страни, т.е. с открити рафтове. За да дава видимост и светлина, но в същото време да определя някакъв визуален лимит между двете зони (хол и кухня с трапезария). Колкото до камината, тя може да е със всякаква форма на обшивката. От значение е камерата, а двулицеви камери има. Консултирай се във фирма изработваща камини.
Външният вид на камината и рафта ще трябва да си ги измислиш сама. Аз ти дадох само насоки като конфигурация за по правилно пространствено разпределение, подробностите ги оставям на теб.

# 40
  • Мнения: 4 380
Аз да ти кажа съм малко в съмнения относно този стелаж...най-вече защото не искам да се наруши симетрията на стената около прозореца. newsm78 Но там някаква преградка визуална е добре да има. Било тя чисто декоративна...Може и някаква декоративна решетка...или ковано желязо...или натегната рамка с витраж. Зависи какъв стил ще е всичко това. А може и този стелаж да е съвсем тъничък по стената, само да я "облизва", а после да обхваща ъгъла малко по-широчко. newsm78 Поумувай го малко и си прецени.

# 41
  • Мнения: 348
Щом секцията не може да се боядиса, направи стената зад нея светло-лимоново-жълта, направи и лилавото по-светло, сложи още няколко светло-лимонови акцента в помещението - да речем къта за хранене или част от кухн. шкафове. Помисли и за настилките - да се връзват с този вариант, но и да са до някаква степен неутрални, така че да не ги сменяш след 5 години, като решиш да пребоядисваш.

Ако комбинацията лимоново - лилаво не ти пасва, може резедаво - лилаво ... или нещо подобно.
Основната идея е секцията да се слива цветово със стената, на която е сложена и да не се набива на очи.

Може още да се сменят или боядисат стъклата на секцията, или облепят с подходящо по цвят фолио.

Ъглов диван....в момента е модерен, но е много трудно подвижен и огромен. Аз бих оставила този, бих заложила на 2 малки цветни фотьойла ( може в друг цвят или нюанс , като цветни акценти). Сега има едни кръгли или с интересни форми - много привличат окото и мисля, че са точно на мода!
С тях ще е по-свежо и младежко, а могат и да се разместват, дори след време да минат в друга стая.

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 18:27 от white soul

# 42
  • Мнения: 4 380
Не, не, не...Този цвят горчица и с лимоново ще се бие. Освен това цветовете и и без това са достатъчно наситени. Няма никаква причина секцията да не може да се боядиса. Само бяло и това е. Може да и посмени дръжките с нещо по-шик, и секцията ще светне. Или кремаво (ванилия) ако кухненските шкафчета се планират такива.

# 43
  • Мнения: 348
Не настоявам за лимоново.
Също така не е сигурно, че цветът на секцията е точно като на картинката.
Идеята е за оформяне в 2 цвята, единият от които да е в хармония и близък до този на секцията.
Може би ще се наложи нюансът на лилавото да се измени.


Имам подобен опит, след който една стара, но вярна соц.секция не се набива на очи и ми служи прекрасно.  Акцентите са другаде ( пердета, картини, дамаски) и се получи добре.  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 380
Тя я е показала в истинския и цвят. Този цвят ще стои добре в неутрална гама с акценти в теракота и разни землисти оттенъци. Не в розово-лилава гама. А тук с тези цветове да се добавят още някакви, абсурд. На по-цветни и наситени стени, са нужни по-неутрални и спокойни мебели. И обратното. Ще стане голяма шаренийка вземе ли да добавя още нещо и то контрастно.
Пък и съвсем, ама съвсем няма да и навреди на секцийката едно облагородяване. И без това изглежда банална и евтина. Като я боядиса и ще проима вече къде по-благороден вид.

Общи условия

Активация на акаунт