Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора

Здравейте,
След 1 месец, ще пътувам със годеника ми(той е американец) за Калифорния, където ще родя. Той в момента не работи, но получава unepmloyment бенефит, аз няма да работя, и мислим след като пристигнем там, да сключим брак, и да подадем документи за Medical.

Това достатъчно ли е за да родя безплатно? Интересува ме също дали като не съм работила там, получавам някакво майчинство, както тук в България има?

Интересува ме какви да начините да родя, без да плащаме лудите пари, за който се говори там по 5-10000 долара...

И също така, какви привелегии (ако има такива) може да ползваме аз и бебето, след като родя. Ще се радвам на всякаква информация, т.к. успях да намеря само 1 такава тема във форума.
Цитирай

Монреал

Малееее  ooooh! Извинявай, ако съм груба, но ти сериозно ли така планираш? А къде ще живеете, с какво ще се храните? Как заминавате някъде, пък и дете ще раждаш а нямате доход, нямате нищо сигурно!
Аз те съветвам да родиш в България, да си намерите работа и после да се местите.
Цитирай

Е, те калифорнийци ще платят около $1 млн. разходи по раждането и престоя на майката с осемзнаците, какво са още $10 000.  Laughing
Цитирай

О, не не си груба Smile

Не е толкова лошо, просто историята е дълга и не мислих да я разказвам цялата. Истинския проблем е с раждането, защото аз нямам никакви привилегии там, като не съм работила и живяла, и си мислих, дали има някакви, за които не знам.

Иначе имаме къща, т.е. има къде да живеем, имаме и с какво да се храним. Той по принцип живее там, но в момента сме заедно в БЪлгария, и след 3 месеца, той почва работа пак там.

Така че не е толкова страшно, просто след като аз няма да работя, и нямам никакви insurance там, исках да знам, дали не мога да получа някакви привилегии, от това че раждам там.
Цитирай

USA

Значи нямаш документи, нали така?
Тогава нямаш и никакви права за помощи, докато не получиш някакви.
Малееее  ooooh! Извинявай, ако съм груба, но ти сериозно ли така планираш? А къде ще живеете, с какво ще се храните? Как заминавате някъде, пък и дете ще раждаш а нямате доход, нямате нищо сигурно!
Аз те съветвам да родиш в България, да си намерите работа и после да се местите.

Аз написах същото и ми дожаля и го изтрих. Просто се чудех от къде и как да започна, за да не изглежда грубо.
Но то не грубо, това е истината.
Цитирай

Монреал

Ох ами и аз половин час се чудих как точно да подхвана темата, че да не прозвучи ужасно  Laughing
Ти с какъв статут ще бъдеш? Зелена карта предполагам  Thinking Единственото което се сещам в момента е за WIC
http://www.cdph.ca.gov/programs/wicworks/Pages/default.aspx
но това по-скоро би ти помогнало след раждането, а за самото раждане си нямам и на идея.
Цитирай

Благодаря, ще погледна сайт-а.
Цитирай

А и единия от въпросите ми беше точно за възможните привилегии след раждането, така че мисля че точно това ми върши работа, да знам като информация.
Цитирай

USA

Като пристигнете и той започне работа и се ожените, той може да те включи в неговата застраховка. Аз лично не знам как става да родиш без застраховка и да не платиш много, може би има начин. Моето раждане беше $12,000, но го покри застраховката.
Цитирай

Ясно. Това звучи добре.

А за бебето? Имат ли нещо като майчинство в Америка или не?
Цитирай

А ти бременна ли си в момента или не? Защото ако си, включването в бъдеща застраховка на мъжа ти, ще е почти невъзможно.
Цитирай

А ти бременна ли си в момента или не? Защото ако си, включването в бъдеща застраховка на мъжа ти, ще е почти невъзможно.
Е, не е вярно това Кейси. Бременни включват.

Привилегии след раждането няма, майчински като в бг няма, детски също. Ако застраховка от работодател не е опция - не знам, каква евентуално щатска медицинска застраховка бихте имали. Това е при условие, че си със зелена карта. Ако си без, не знам, как е за щатската застраховка. Всичко е платено в заветната Америка, вси-чко. Но поне, като е бизнес можеш да се договаряш и да искаш разсрочки, отстъпки.
Не очаквай привилегии, нищо даром не се дава, системата е съвсем различна от това, което е в България. Питайте близки, четете линковете, които ви дадоха по-нагоре и се информирайте за правата и задължениеята си.
Цитирай

Не знаех, сори. Само за случаи на отказ знам. Плащаш си вноските със задна дата ли? Как иначе един застрахотел ще се набута да ти плати разходите по раждането...
Цитирай

Е, не е вярно това Кейси. Бременни включват.

Вярно е Биз Smile Бременна се включва ако е имала друга застраховка преди това до определени седмици. Иначе се чака да имаш поне година застраховка, за да покрият раждане.
Цитирай

USA

Ето линк за Меди-кал:
http://www.dhcs.ca.gov/SERVICES/MEDI-CAL/Pages/default.aspx

Не е лошо да ги проучиш предварително нещата, но най-добре може да ти помогне социален работник на място каот пристигнеш. Има толкова местни програми и програмки, че няма начин ние да сме толкова добре запознати.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора