Отношението на персонала в родилното тук и в чужбина

  • 9 953
  • 216
  •   1
Отговори
# 30
  • DE
  • Мнения: 521
Е как така им ги подпират, ами ако бебето мръдне, ако се задави? Поне наблюдава ли ги някой?

# 31
  • Мнения: 6 274
Е как така им ги подпират, ами ако бебето мръдне, ако се задави? Поне наблюдава ли ги някой?
Да, бе, наблюдава ги...  Crossing Arms
Ще седне някой да наблюдава 50 бебета, примерно...
На кой му пука ?
Точно за това има случаи (даже единия беше наскоро и го коментираха по ТВ), в които бебенцето се задавя и после става много лошо...
  Sad

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Джуличка, не спорим.

Когато аз  раждах, в "Тина Киркова", на изумлението ми защо бебетата се хранят по този начин, сестрите ми обясниха , че така ги хранели навсякъде, защото ставало по-бързо. Бебетата си бяха доносени и без видими проблеми.

Биберони ни даваха на нас, майките, за да дохранваме, но нощем, когато бебетата оставаха в дежурната стая ги хранеха със сонда - всичките.

# 33
  • DE
  • Мнения: 521
Божке! Shocked

Ами честно казано, това с подпирането на шишето не просто е немарливост, това е абсолютно бездушие. Аз бих изтърпяла всички унижения и кофти отношение, но поне бих очаквала, че за бебето ми ще се грижат както трябва, но явно дори това е твърде много...

# 34
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Кой да ги наблюдава? 20-30 бебета?
Ми ако се задави, го "наблюдават"...
Аз защо съм толкова ядосана!!!  #2gunfire
Избирайте си родилни домове, в които бебетата наистина са при майката.
Майката дори да спи, ще чуе.
Моят малкият си затискаше с езиче дупката в небцето и така си запушваше и носа. През първата нощ го направи и аз усетих, макар че спях, веднага го вдигнах, раздрусах и си пое дъх. Не разбирах защо прави така.
После като се разбра за небцето го сложиха на сонда и системи и го държаха в отделението.
Проблемът дойде после, че като ни изписаха от родилното се наложи пак да влиза в болница и не ме приеха и мен.
В 3 градска е правил такива задушавания от небцето и кой знае кога са го видели, бил е с опасност за живота.

Ако наистина в ТК ги хранят и здравите със сонда -това на нищо не прилича!
Сондата може да е решение за бебе, което не може да суче по изброените вече причини, но не е масово решение, защото слагането на сонда крие риск от увреждане на хранопровода, инфекции, аспирационни пневмонии какво ли не още....
Направо ме хвърли в ужас!
Като знам какво значи сонда, направо настръхвам, щото моето месеци наред ядеше само така... аз още сънувам кошмари и още треперя да не си раздърпа тръбичката и да му влезе мляко в трахеята...  Close

# 35
  • Мнения: 5 997
аз раждах в частна клиника"Ева"в Сливен работят с здравната каса и отношението е страхотно през цялото врема бяха любезни и усмихнати от приемането до изписването

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С мен се държаха много мило и съм очарована. Не съм раждала извън БГ и не мога да сравнявам.

# 37
  • Мнения: 6 274
Джуличка, не спорим.

Когато аз  раждах, в "Тина Киркова", на изумлението ми защо бебетата се хранят по този начин, сестрите ми обясниха , че така ги хранели навсякъде, защото ставало по-бързо. Бебетата си бяха доносени и без видими проблеми.

Биберони ни даваха на нас, майките, за да дохранваме, но нощем, когато бебетата оставаха в дежурната стая ги хранеха със сонда - всичките.
Ясно...  Peace
Ами явно в различните болници е различно...  Thinking
Във Втора Градска и в "Шейново" не ги хранят със сонда...

# 38
  • Мнения: 155
Ох, чета ви и настръхвам. Значи вероятнои с моето бебче се е получило нещо такова. Огнена птичке, точно като на твоята приятелка просто не ми го донесоха без да ми дават обяснения и когато една акушерка видя, че правя пристъп се смили и ми го докара само да го видя. Обяснението беше, че било повърнало. #Crazy А пък по-после повърнало кръв.  Shocked А още по-след това имало инфекция. Боже, кой знае как са му разгонили фамилията....Моята приятелка вика, че сигурно се е задавило по посочената от теб причина, направили са му аспирация и са му разранили хранопровода и тъй нататък. Направо нямам думи.... Sick Sick
Сега сме добре, слава Богу. Praynig

# 39
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ох, чета ви и настръхвам. Значи вероятнои с моето бебче се е получило нещо такова. Огнена птичке, точно като на твоята приятелка просто не ми го донесоха без да ми дават обяснения и когато една акушерка видя, че правя пристъп се смили и ми го докара само да го видя. Обяснението беше, че било повърнало. #Crazy А пък по-после повърнало кръв.  Shocked А още по-след това имало инфекция. Боже, кой знае как са му разгонили фамилията....Моята приятелка вика, че сигурно се е задавило по посочената от теб причина, направили са му аспирация и са му разранили хранопровода и тъй нататък. Направо нямам думи.... Sick Sick
Милата  Hug
Не знам как да си изискаме правото ако не ни гледат децата, поне да не ни се пречкат...
Аз видях голям зор, докато се надявах, че "лекарите знаят". Не зная какво знаят, ама просто не им пука, една мърла в педиатрията ми каза, че детето си е мое, и проблема си е мой... В един момент спрях да се моля и да вися по болниците и почнах сама да му слагам сонда. След като няколко пъти му бяха сложили сондата неправилно, реших, че по-добре аз да го правя, че поне ще внимавам повече, защото на мен ми пука.

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Когато тръгнах да раждам - и двата пъти, понеже бях при определен лекар, на който си плащах и от който всички имат сериозен респект, ме гледаха като писано яйце. Абе все едно собственото им дете ражда, не чужд човек. Дотук обаче с доброто отношение. Дежурният екип, който минава ежедневно на визитация също не се е държал лошо, напротив имаха хубаво отношение. Лошо отношение обаче срещнах от страна на педиатрите. Такова безхаберие незнам да има някъде. Болницата и двата пъти беше "Шейново". Дано сега с новото ръководство нещата да са се променили. Между другото дъщеря ми се роди преждевременно месец по-рано и де факто изкара болничният си престой (10 дни) в неонатологията, не при педиатрите. Неонатолозите там са прекрасни хора. Казвам го съвсем отговорно. Но когато я изкараха от кувьоза и ми я дадоха за първи път в ръцете за кърмене, мина една от педиатрите и каза: "Ей, сега ще мина да ви покажа как точно най-добре да стане". И повече не се появи. Айде, аз знаех горе-долу за какво става въпрос, пък и нямах проблем със засукването на бебето, нищо че идва от кувьоз. Но вторият път, когато раждах забелязах абсолютно същото поведение. И майки с никакъв опит определено се бяха ошашкали от ситуацията. Това е просто малък пример за липса на адекватно отношение от страна на педиатри там. Да не говорим за троснатото отговаряне на въпроси, когато се интересуваш за детето и т.н.
Все пак инфото ми е от март 2004 г. и август 2007 г. Сега може и да не е така. Но тогава педиатрите (не неонатолозите!) направо си бяха за уволнение. Naughty

# 41
  • Мнения: 9 973
е какво пък,не е вярно ли?...това за хубавото.
И аз крещях,и на мен така ми казаха.Пак ще раждам и пак ще крещя,те нека си дуднат

# 42
  • Мнения: 9 814
Никъде не се занимават доносените бебета да ги хранят със сонди.
Така се хранят само недоносените и такива, които не могат сами.
Да масова практика е да се подпират шишетата с АМ на една пелена, така се хранят и бебетата в домовете за сираци.
Преди дни ме изписаха от Шейново, там едно ми направи впечатление. Лежах в патологията на 3-ия етаж отдолу се намираше неонатологията. Е, не знам какво ги правят тези бебета през нощта, но не спираха да плачат, то всъщност не е точно плач, а направо дране. Видях и как ги подбутват из коридорите, докато ги водят при майките им за хранене....Е, нагледах се и се наслушах и на други неща.
Та, не е важно само да искаме добро отношение към нас -раждащите, трябва да искаме и по-добро отношение към нашите деца. Защото не е ясно какво точно се случва зад заключената врата на неонатологията. И не е нормално да няма сведения за децата ни, да просим поне едно потвърждение, че са добре, а в същото време да им бъдат правени какви ли не процедури зад гърба ни.
Това соц отношение или по-точно липсата на такова, трябва да се промени. Защо ли обаче на  повечето лекари това им харесва, а придаването на важност пред пациентите им става част от професията?

# 43
  • Мнения: 2
Родих преди 2г. в болница Вита. Очарована съм от отношението на всички към мен - от доктора до санитарката! Изключително мили и внимателни хора.  Бебето ми го оставяха когато поискам, и за колкото време искам!! Следващият път живот и здраве пак ще е там Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 713
Преди малко в "На кафе" коментираха, че тук, когато майката крещи от болка при раждането, акушерката й казва-"Какво викаш, докато го правехте ти беше хубаво...".
Ами то това е просто отвратително, ако ме питаш мене! Не е нормално такова отношение на медицински персонал към родилка! Naughty Naughty Направо ми звучи ужасно! #Cussing out #2gunfire Sick #Crazy

Аз раждах в чужбина и персонала беше много любезен. Анестезиологът си правеше шегички, докторът и той беше много внимателен. Сестрите - много приятни, питат те за всяко нещо, после след раждането ми обясняваха всичко каквото ги питам, без никакво, никакво неприятно или лошо чувство. Но пък веднъж едната изкъпа бебка в хладка вода! #Crazy Laughing

Общи условия

Активация на акаунт