Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 109 отговора
Знаете ли, че редица лекарства превръщат сока от грейпфрут в смъртоносно питие? Аз - не и се подредих като "пенкеният чеиз". Пих десетина дена сок от грейпфрут в комбинация с болкоуспокояващи и противогрипни лекарства и заприличах на плондир. Помислих си, че вероятно съм направила алергия от някаква козметика и започнах да пия противоалергични също със сок от грейпфрут. Резултатът не закъсня - болят ме всички стави и ставички. Главата не е спирала да ме боли от две седмици. Разрових се в нета да видя, дали грейпфурта е възможно да дава алергии или да отключва мигрена и вижте на какво попаднах:
Сок от грейпфрут + Лекарства = Опасно!!!, Сок от грейпфрут и лекарства - опасна комбинация и т.н, и т.н. Миналата година ми се случи абсолютно същото, взеха ме в болница, изследваха ми всичко - дробове, бъбреци, сърце, хормони... Нищо. Рашиха, че е алергия и ме пуснаха. След двайсетина дни всичко отшумя. Чак сега си давам сметка, че и тогава съм се подредила сама. Пускам темата, защото смятам, че има и други като мен, които не са чували, че в “черния списък” на противопоказните за съвместна употреба със сока от грейпфрут са повече от 50 медикамента.
Някога някой лекар предупреждавал ли ви е за това?
Цитирай

Абсолютно е вярно. Дъщеря ми е на кортикостероиди и питах доктора мога ли да й давам цитросепт и той забрани, защото цитросепта е екстракт от семки на греипфрут и комбинацията с лекарствата й е отровна и опасна.
Цитирай

Редица лекарства, използвани за намаляване на холестерола, понижаване на кръвното налягане, антидепресанти, болкоуспокояващи, антиалергетици, орални контрацептиви, както и медикаменти, увеличаващи потентността като виагра и нейните аналози превръщат сока от грейпфрут в смъртоносно питие:
Антибиотици: clarithromycin, erythromycin, troleandomycin
Анксиолитици: alprazolam, buspirone, midazolam, triazolam
Антиаритмични препарати: amiodarone, quinidine
Антикоагуланти: warfarin
Антиепилептични препарати: carbamazepine
Противогъбични препарати: itraconazole
Антихелминтни: albendazole
Антихистаминови: fexofenadine
Противоракови: cyclophosphamide, etoposide, ifosfamide, tamoxifen, vinblastine, vincristine
Срещу кашлица: dextromethorphan
Противовирусни: amprenavir, indinavir, nelfinavir, ritonavir, saquinavir
За лечение на аденом на простатата: finasteride
алфаблокери: carvedilol
блокатори на калциевите канали: diltiazem, felodipine, nicardipine, nifedipine, nimodipine, nisoldipine, verapamil
при импотентност: sildenafil, tadalafil
хормонозаместители: cortisol, estradiol, methylprednisolone, progesterone, testosterone
имуносупресори: cyclosporine, sirolimus, tacrolimus
инхибитори на HMG-CoA редуктазата: atorvastatin, fluvastatin, lovastatin, simvastatin
опиоидни препарати: alfentanil, fentanyl, sufentanil
селективни инхибитори на серотонина: fluvoxamine, sertraline
ксантини: theophylline
Сред противопоказните лекарства са антибиотиците кларитромицин (clarithromycin), еритромицин (erythromycin) и тролеандромицин (troleandomycin), препаратите против аритмия амиодарон (amiodarone) и квинидин (quinidine), антикоагулантът варфарин (warfarin), антиепилептичният препарат карбамазепин (carbamazepine), цитостатиците (лекарства, спиращи развитието на рака) циклофосфамид (cyclophosphamide), винбластин (vinblastine) и винкристин (vincristine), препаратите за лечение на кардиологични заболявания нифедипин (nifedipine) и верапамил (verapamil), хормоналните заместители кортизол (cortisol) и метилпреднизолон (methylprednisolone), антигъбичният медикамент итраконазол (itraconazole) и др.
Цитирай

Много е интересно това, което казвате. Аз понеже давам на малкия Цитросепт, който е извлек от семената на грейпфрут, дали важи същото и за него?
Цитирай

Тези неща са така. Лошото е ,че лекарите не предупреждават хората.
Цитирай

Много е интересно това, което казвате. Аз понеже давам на малкия Цитросепт, който е извлек от семената на грейпфрут, дали важи същото и за него?
Нали Floral точно това казва.
Тези неща са така. Лошото е ,че лекарите не предупреждават хората.
Защо?
Цитирай

Нали Floral точно това казва.

Ох, да, май не виждам вече добре  Confused
Сигурно съм пила и аз някаква кофти комбинация от лекарства.  Tired

Цитирай

Аз втора зима пия цитросепт. Случвало се е да приемам  и други лекарства - основно съдържащи парацетамол и витамини. Нямам оплаквания. Дори се чувствам много по-добре след комбинацията.
Но ще го имам това предупреждение предвид, заради децата ми.
Аз по принцип знам, че АБ не е добре да се приема с плодов сок и мляко.
Цитирай

Какво мляко имаш предвид? Защото нашата лекарка винаги препоръчва кисело мляко, когато детето пие антибиотик. И пресно изцедени сокчета също.
Цитирай

Това не е вярно за ВСИЧКИ лекарства.Кльомба е написала с кои е възможно да се получи реакция.За останалите няма проблем.
За антибиотиците-също.Не могат да се пият с мляко само определена група АБ,а не всички.
Цитирай

Аз като си купувах Цитросепта,аптекарката ме предупреди че засилва действието на повечето лекарства.
Цитирай

Незнаех, благодаря, че предупреди!
Цитирай

Момичета, става въпрос комбинацията с кортикостероиди, за други лекарства не мога да ви кажа...
Цитирай

Някои групи антибиотици не трябва да се приемат в комбинация с калциеви йони (каквито има в млякото). Но за всяка отделна група антибиотик си има различни вещества и лекарства, с които не трябва да се комбинира.
Цитирай

Четох някъде, че се отрича приемането на АБ с кисело мляко. А едно време като деца, задължително ги пиехме с кисело мляко.
Някъде съм чела или чула, това за сока от грейпфрут.
« Последна редакция: Пет., 20 Февр. 2009, 17:19 от Балу »
Цитирай

1-14 от 109 отговора