ВНИМАНИЕ! СОК от ГРЕЙПФРУТ!

  • 44 376
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 324
Антибиотика ти сама ли си го "изписа" или лекар и ако е второто явно не те е предупредил за комбинацията с грейпфрут, нали?

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 20:38 от кльомба

# 76
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Явно не всички джипита знаят за този "ефект"  Confused
Мен специално никога не са ме предупреждавали за сок от грейпфрут, дори когато са ми изписвали гореспоменатия АБ /преди 2-3 месеца го пих по лекарско предписание/.

# 77
  • Мнения: 5 228
Моята лична лекарка беше в отпуск и отидох при моя приятелка, която също е общопрактикуващ лекар. Тя ми предписа антибиотика. Ако знаеше, 100 % щеше да ми каже. Аз антибиотик не бях пила от години, но се наложи; никога не бих си "предписала" сама.
Явно просто не го знаят този факт за грейпфрута, защото междувременно моята лекарка се върна (аз вече бях направила алергичната реакция) и като обсъдих въпроса с нея, тя също не беше наясно с този проблем.
А се оказа в последствие, че и майка ми, и дядо ми, и разни приятели са чели наскоро статии по въпроса, само лекарите явно не са (и аз  Laughing).

# 78
  • Мнения: 202
И аз не знаех за грейпфрута,че може да е опасен в комбинация.Всеки ден го включвам във фрешовете на детето.Досега не съм видяла някаква реакция.Дано не съм му навредила.

# 79
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
В момента пия Цитросепт, заради настинка. Приемала съм едновременно с него Парацетамол и едно хомеопатично комбинирано лекарство Анги-хил /ако не греша наименованието/.
Не ги видях в списъка с лекарствата, чиито прием не бива да се съвместява със сок от грейпфрут.
Някой има ли повече информация за комбинацията Парацетамол-Цитросепт или хомеопатични-Цитросепт.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 14:31 от Бейлис в шоко

# 80
  • Мнения: 1 394
Самият грейпфрут е лекарство!За това трябва да се внимава с какво се консумира и кога.Когато родих бебето си ,на вторият ден пих две чаши изцеден сок от грейпфрут и кърмех.....детето ми стана цялото на ситни пъпчици,като шарка.Повиках педиатърката ,а тя още ,като го видя,от вратата попита-"Мамо,я кажи сега колко грейпфрута изяде?"Без дори да съм споменала за това.Тогава тя ми каза ,че в него има вещества,които са подобни на лекарствените,а и четох някъде,че има дори пеницилин.А що се отнася до готовите сокове.......там може да има и още какво ли не!Затова не ги и купувам.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
Самият грейпфрут е лекарство!

Това означва ли, че действа добре при настинка, ако не се пият други лекарства?

# 82
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Да. Поне така съм чела, че действително повлиява добре на оздравителния процес при подобни заболявания.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 14:42 от Бейлис в шоко

# 83
  • Мнения: 1 394
Амиии какво да ви кажа....свекърва ми е диабетичка,сещате се има си и придружаващи заболявания,слаб имунитет по принцип....
Тя всеки ден пие най-малко 800мл сок от грейпфрут-прясно изцеден.Преди месец всички ни изпонатръшка грипа,тя единствена не се разболя!А е хранила малкия и му е опитвала яденето......какво да ви кажа.Няма по-велик лечител от Природата!Кой каквото ще да си приказва,грейпфрута,лимоните и портокалите се справят чудесно с вирусите.Но не чакайте да се разболеете и тогава да се сетите за тях.Започне ли зимата-трябва всеки ден да ги консумирате.Ние не го направихме и се разболяхме.Това ни е лошото на хората,че чакаме да опре ножа до кокал и тогава се сещаме кое е полезно и кое не.Имаше една фраза:"Храната трябва да бъде вашето лекарство,а лекарството -вашата храна!".........мисля,че беше на Хипократ....ако греша ме поправете,но се замислете над нея и ще открието ключа... Peace
Грейпфрут
По-подробна информация за грейпфрута.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 14:47 от dodyniki

# 84
  • Мнения: 2 732
за инфо

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
Да. Поне така съм чела, че действително повлиява добре на оздравителния процес при подобни заболявания.

Да, аз затова питам. Пих на гладно 2 сутрини подред фреш от грейпфрут, и определено се чувствам по-добре.

# 86
  • Мнения: 25
Грейпфрутът действа като силен имуностимулант, но за сметка на това, ако белята е станала и вече сме болни, просто трябва да се откжем от едното - или лекарства - или грейпрфрут, накратко. А за ефекта върху противозачатъчните - наистина е потресаващ - един грейпфрут може да забави приемането на хормоните в тях със средно една седмица  Shocked
Чак паника не е необходима, по-скоро събиране на информация и внимателно премисляне на комбинациите с лекарства.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 324
Това какво общо има с комбинацията му с определени лекарства?

# 88
  • Мнения: 1 394
Общо има и то е,че самият той е лекарство.В последният ми пост има два линка след текста-прочетете!
.....И не мисля,че е добра идея да се пият лекарства от групата на витамините и в същото време да се тъпчете с плодове и сокове.А когато става въпрос за други лекарства,мисля,че всеки квалифициран лекар назначава и диета съвместно с лекарствата./Поне моят го прави!/,като споменава какво трябва и какво не трябва да консумираге по време на приемането на медикамента.А и още нещо,което често пропускаме-ПРЕДИ УПОТРЕБА ПРЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКАТА!Спомням си,че преди две години някъде пих едно лекарство в чието опътване с удебелени букви,неслучайно пишеше следното:след като започнете лечение с медикамента,преустановете приема на цитрусови плодове дори три дни след,като приключите с лечението.
....Сега се сетих-беше някакъв антибиотик мисля.....лошото,е че беше зима и ми беше гадно,че нямаше какви плодове да ям и се тъпчех с ябълки....така,че-ЧЕТЕТЕ ВИНАГИ!

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 21:25 от dodyniki

# 89
  • София
  • Мнения: 1 324
Общо има и то е,че самият той е лекарство.В последният ми пост има два линка след текста-прочетете!
...мисля,че всеки квалифициран лекар назначава и диета съвместно с лекарствата./Поне моят го прави!/,като споменава какво трябва и какво не трябва да консумираге по време на приемането на медикамента.А и още нещо,което често пропускаме-ПРЕДИ УПОТРЕБА ПРЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКАТА!Спомням си,че преди две години някъде пих едно лекарство в чието опътване с удебелени букви,неслучайно пишеше следното:след като започнете лечение с медикамента,преустановете приема на цитрусови плодове дори три дни след,като приключите с лечението.
....Сега се сетих-беше някакъв антибиотик мисля.....лошото,е че беше зима и ми беше гадно,че нямаше какви плодове да ям и се тъпчех с ябълки....така,че-ЧЕТЕТЕ ВИНАГИ!
Браво на лекаря ти. Мен /и почти никой, от писалите в темата/ никога никой не ме е /ги е/ предупреждавал и точно заради това пуснах темата. Въпроса ми беше "Някога някой лекар предупреждавал ли ви е за това?"
Права си за четенето на листовките - аз чета само, когато лекарството е за детето, но дори и тогава не съм попадала на предупреждение за сока от грейпфрут или други цитруси.

Общи условия

Активация на акаунт