Домашните любимци

  • 15 523
  • 174
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 494
Ако котката е здрава няма никакъв проблем. Но в  никакъв случай не трябва ти да и чистиш легенчето, имаше опасност от нещо, но не помня точно какво беше. Ако искаш за всеки случай може да заведеш котето на ветеринар да си сигурна, че е напълно здраво и има всички ваксини. За бебето най- опасни са дребните котешки косъмчета. Ако пазиш добра хигиена и внимаваш котето да не остава само с детето, за да не му направи нещо няма страшно.

# 31
  • Мнения: 3 034
имам котка, била е с мен и преди, и по време на бременността, и след раждането. през ум не ми е минавало да зарежа член на семейството си. по цял свят хората си гледат бебетата с домашните животни. моля те, прочети малко преди да изстреляш животното навън. такива теми има поне 10 от последните 6 месеца. пусни с търсачка "котка" примерно или "куче". в темите сме пускали и линкове към статии. котката можеш да я изследваш за токсоплазмоза, както и ти можеш да се изследваш. просто не чисти котешката тоалетна за времето на бременността или я чисти с ръкавици (аз така правех). ако е ваксинирана и обезпаразитена, котката е по-чиста от човек, не знам дали си даваш сметка.
изключително полезно е за едно дете да расте с домашен любимец. и аз съм израснала така. алергиите също са много по-рядко срещани при бебета и деца, които са изградили защита отрано. бебето ми се раздвижи най-вече заради котката в началото, а сега заради нея и ще проходи всеки момент. радва й се, имитира я как мяука, преследват се  Simple Smile това, което аз направих - по-скоро мъжът ми, по препоръка на сестрите в родилното е да занесе една от пелените на беебто вкъщи преди да сме се прибрали. бебето трябваше да е лежало повито в пелената естествено. мъжът ми каза, че сложил пелената на дивана и котката отишла, подушила и моментално се покатерила, легнала и замъркала отгоре. така го третира и сега бебето, макар че той я скубе  Embarassed

# 32
  • Мнения: 141
и аз съм пред същата дилема като desitoo и то не защото мисля, че бебе и котка са несъвместими, а просто защото ми е ясно, че грижите ще са двойно повече- трябва да се постарая в началото да не допускам котарака при бебето, а това ще е доста трудно. Котаракът ни е свикнал да спи при нас и все още спи... Ако решим да го изкараме в коридора, започва да мяучка и да скача по вратата докато не си отвори. Много е гальовен и обича да се гушка. Не го оставям сам в хола, защото понякога решава, че точно на дивана иска да си точи ноктите, въпреки че има чесалка в коридора, която си използва всекидневно. Знам също и че ще трябва да се скъсам от чистене, защото е факт, че косми се събират всекидневно.. Това е единственото нещо, което ме кара да се замисля, защото понякога просто се изнервям. Но съм също така, че едно домашно животно, чисто и обезпаразитено оказва много повече благоприятно действие, отколкото да вреди.
Що се отнася до лекарското мнение по въпроса- моя лекар ми каза, че котката не вреди ако спазваш хигиенни навици, т.е да си миеш ръцете като я пипаш, да не я целуваш, да не пипаш фекалиите й. А дори и да сменяш котешката тоалетна, ако няма кой да те отмени в момента, ако се измиеш добре със сапун, няма никакъв проблем.
Просто проблема с котките и бебетата се преекспонира повече, отколкото е необходимо и мисля, че е измислен най- вече от нелюбители на животните( най- вече от родата), които потъркват ръце, че появата на бебето може да ги оттърве от "ужасното" животно. Използват всякакви трикове, които психират бременната жена, но ако тя е трезвомислеща би трябвало да е наясно за рисковете.
А по отношение на токсоплазмозата.... Токсоплазмоза може да се хване повече от храна, отколкото от домашна котка, която не излиза навън. Токсоплазмозата вирее в почвите и месото. Тоест... ако някой няма достатъчно късмет, може да се разболее от токсоплазмоза докато яде нетоплинно обработени зеленчуци. Може и да си навлече токсоплазмоза от колбаси. Може например докато си копае градинката и след това не си е измил ръцете пак да се разболее.. Вероятности има много, но са по- големи тези, които не са свързани с домашното животно.
Освен това, лекарските практики показват, че повечето хора имат изграден имунитет към токсоплазмоза още от тинейджърските години дори. Моя брат например много обичаше да яде сурово омесена кайма... Ауууууу.. сега това е направо недопустимо.. Ако знаете колко болести може да си лепне човек... А пък какво ли да кажем за французите, коите ядат стековете алангле... това си е направо кощунство, кръвопийци.
Така, че нека бъдем разумни хора. Опасностите дебнат навсякъде и може понякога да се случат най- малко вероятни неща, но това не трябва да превръща живота ни в ужас, защото ще треперим от всяко нещо.

# 33
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За несъвместимостта ми го повтарят роднините, най - вече тези които не понасят животните особено вкъщи. Преди две години когато си я взехме аз бях инициатора за коте вкъщи. Не желая да се разделям с нея. Но ще се наложи да променя малко навиците и. Тя спи нощем при нас на леглото. Ако я оставя в коридора мяука докато не и се отвори вратата. Силно се надявам лятото когато тя сама променя навиците си да я приуча да не влиза в нашата стая дори. Доколкото за бебетата те са две ще си имам близнаци  Grinning, ще ми е трудничко да се справя с две бебета и котка но това не ме спира. Обичам си животинката и не искам да се разделям с нея!

# 34
  • Мнения: 2 334
Докато си бременна няма проблем стига котето да е здраво и да се обезпаразитява редовно,но виж като се появи бебчо не е много добра идея да е във вас.

# 35
  • Мнения: 7 474
Не пречи котката. Виж само като се роди детето как ще се държи котката,
да не прояви ревност иначе не виждам проблем, ако е обезпаразитена.

# 36
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За ревността никога не мога да съм сигурна. Понякога ревнува когато говоря по телефона. Или ми дойдат гости. Но в повечето случаи е спокойна. Не е агресивна да хапе и драска постоянно, и такива котки съм виждала, но знам ли как би реагирала с бебетата. Решила съм поне да опитаме. Grinning

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мои приятели махнаха папагала си , който живееше изцяло извън клетка и ревнуваше и кълвеше бебчо , но за котка пък и за каквото и да е друго животно трябва да се пробва.

# 38
  • Мнения: 242
Когато родих в нас вече имаше 4 аквариума с риби,мини пинчер,костенурка и хамстер Peace

# 39
  • Мнения: 645
с риск да ме оплюете аз съм против котки,кучета и прочие да съжетелстват с бременна или бебе ,нашата котка я подарихме на познати когато разбрахме че съм бременна

# 40
  • София
  • Мнения: 1 057
При първата ми бременност си гледах котарака (този от аватара) до към края на 8 месец. Родителското тяло беше против котката още щом разбраха че съм бременна. Дадох я на едно приятелче защото физически не можех да се грижа за него. Мъжът ми пътуваше доста по онова време, а аз си стоях сама в къщи. Трудно ми беше да му чистя тоалетната, да му събирам космите и т.н. Освен това живеем в гарсониера... Взехме си го обратно, когато синът ни стана на 4 месеца. Котката не го доближаваше и не му обръщаше внимание, все едно го няма. Започна да го доближава, чак когато малкия проходи.
Сега при втората ми бременност, отново го дадохме и ще си го вземем след няколко месеца, защото наистина в къщи няма място... за две деца и котка.
Ако имаш по-голям апартамент или живееш в къща, не виждам проблем да задържите котето.

# 41
  • Мнения: 1 817
Няма проблем ако котката е здрава. Чела съм, че е най-опасна токсоплазмозата. Когато котката е ваксинирана и обезпараразитена, гледана не е опасна и за теб, а и после за бебето.
Аз си бременеех с куче. Големият си го отгледахме с куче. Кучето не влизаше в стаята на бебето. Падаше голямо чистене обаче ..всеки ден по 2 пъти Rolling Eyes
Всички са ОК, и детето /вече на 7г/, и кучето вече на 14 г/.
Кучето ми си има "личен" лекар и паспорт, в който се записват всички ваксинации и т.н.
Сега живее при майка ми.

# 42
  • Мнения: 583
Няма проблем, разбира се, ако котката е здрава, въпреки това ти не трябва да чистиш тоалетната на котето. Характера на животното е това за което трябва да се замислите. Трябва да се спазват и определени правила. Дъщеря ми и 12 годишната котка съжителстват прекрасно.

# 43
  • Мнения: 955
И аз мисля, че няма проблем да си задържиш котето  Peace. Просто го води редовна на ваксини и обезпаразитяване и по-малко достъп с тоалетната му.
В родителите ми има пинчер и в родителите на мъжа ми също. Бебо страшно много им се радва. До сега и двете животинки не са проявили агресия, въпреки че малкият им подръпва ушите понякога Laughing.

# 44
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че ще имаш проблеми, ако задържиш котето, докато си бременна. Все пак, ти доказано нямаш алергия към котки. Но ти препоръчвам, когато се роди бебето, котето да напусне жилището ти.
Две мои приятелки навлекоха на децата си страшни проблеми заради котки. Не е речено, че 100% децата ще се алергизират, но няма смисъл да експериментираме със здравето им.

Общи условия

Активация на акаунт