Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здравейте, бих искала да попитам какви хормонални изследвания трябва да си направя, когато бебето не става?
Бихте ли ми казали кои хормони точно трябва да изследвам?

Благодаря ви!
Цитирай

На мен ми бяха назначени така:
3-5 ден от цикъла - LH, FSH, E2
FT4 ,TSH ,TAT,MAТ и Prolactin  в произволен ден от цикъла, след петия.

Добре е според мен да ти ги назначи лекар, който после да ти коментира резултатите.
Цитирай

Варна

Мисля,че трябва да се консултираш с ендокринолог.Иначе аз си правя ТСХ,А-тпо,ЛХ,ФСХ, на 3-5 ден от началото на менструацията,Пролактин и Тестостерон и Анти тиреоглобулин без значение кой ден от цикъла,Естрадиол(2-3 дена преди О)  и Прогестерон-7 дена след доказана овулация (трябва да посещаваш гинеколог,който да ти прави фоликуметрия и да прецени кога имаш овулация и дали нямаш някакви проблеми с  нея).Но аз имам и проблеми със щитовидната жлеза.Така,че при тебнай вероятно  ще ти назначат същите хормони без А-тпо и Тиреоглобулин.Успех
Цитирай

Варна

Благодаря много, момичета Smile

Искам да си пусна и за щитовидната жлеза, но не знам точно кои. И изобщо каквото мога да изследвам да стане от един път. ..какво друго? Хламидии..?
Утре ми е 3тия ден от началото на цикъла.
Цитирай

Варна

Според мен не трябва да бързаш да ги правиш преди консултация с ендокринолог или специалист по стерилитет.
Цитирай

Аз бих те посъветвала да посетиш клиника по стерилитет ,,ако опитите ви са повече от 12м.
Можеш и сама да си пуснеш изследванията на хормоните в някоя лаборатория докато чакаш прегледа си за лекаря,тъй като при повечетолекари  се чака доста ,дори и година.Имай в напредвид и ,че имат давност около 6м тези изследвания,а и доста лекари държат те да се изследат в техните лаборатории.Някой от хормоните можеш да минеш по касата.
С риск да се повторя.
3-5  ден -LH,FSH ,E2.С тях се пускат и Пролактин и тестостерон, като при тях няма значение на кой ден от цикъла се правят.Просто за да минеш с едно боцкане.
На седми ден след доказана овулация се изследва Прогестеронът.
Щиттовидните са ТСХ, ФТ3, ФТ4.При тях няма значение на кой ден се пускат.
Кръвен можеш да пуснеш и за хламидии.
Да допълват момичетата ако изпускам нещо.
Цитирай

Варна

Благодаря, Пантерке Smile
Точно защото искам да мина с по-малко боцкания, гледам да направя каквото мога на веднъж. Записах си час при доктор във вторник..а изтърва ли датата (3-5 ден)..после айде чак следващия месец.

А тези ТАТ и МАТ добре ли е и тях да ги направя?

Дотук записах следното:
FSH, LH, Е2, пролактин, тестостерон
TSH, FT3, FT4, TAT, MAT
Хламидия

Това всичкото мога да го направя на 3тия ден от началото на цикъла, нали?
Цитирай

Da  тези всичките може на 3-5 ден.Направи и Токсплазма с тях.
Имай в предвид ,че всеки хормон струва по 15-20лв.
Успех.
Цитирай

Варна

Благодаря Smile
Днес направих всичките без токсоплазмозата, но нея ще я направя като правя прогестерона..на 21-ден ..(нали така беше?)..

Обаче ме размазаха с цената - 230 лева ми излезе дотук ..  #Crazy

Освен това лаборантката ми спомена и за някакви антитела..които не запомних какви бяха, но тях било по-добре да ми ги назначи лекар.
Цитирай

Има ужасно много антитела, това наистина е добре да ти го наzначи лекар. Може би е имала предвид ТАТ и МАТ на Щитовидната жлеzа.
Цитирай

Аз бих те посъветвала да посетиш клиника по стерилитет ,,ако опитите ви са повече от 12м.
Можеш и сама да си пуснеш изследванията на хормоните в някоя лаборатория докато чакаш прегледа си за лекаря,тъй като при повечетолекари  се чака доста ,дори и година.Имай в напредвид и ,че имат давност около 6м тези изследвания,а и доста лекари държат те да се изследат в техните лаборатории.Някой от хормоните можеш да минеш по касата.
С риск да се повторя.
3-5  ден -LH,FSH ,E2.С тях се пускат и Пролактин и тестостерон, като при тях няма значение на кой ден от цикъла се правят.Просто за да минеш с едно боцкане.
На седми ден след доказана овулация се изследва Прогестеронът.
Щиттовидните са ТСХ, ФТ3, ФТ4.При тях няма значение на кой ден се пускат.
Кръвен можеш да пуснеш и за хламидии.
Да допълват момичетата ако изпускам нещо.

newsm10
Цитирай

С риск да досадя ще питам.
Кои хормони минават по здравната каса?И кой трябва да ми ги назначи?
Скоро ходих на ендокринолог по здравната,но той ми пусна само TSH-0.58mIU/ml  от 0.35-5.50
Мога ли ако отида пак само че на частно за назначението да мина по здравната каса с хормоните? Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.