Gyno-pevaryl профилактично ?!

  • 6 949
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Момичета предписвали ли са на някоя от вас гино - певарил без да имате гъбички? На мен ми го предписаха сега да го взимам до края на бременността 4 дни в месеца  Shocked малко ми е странно, при положение, че за сега нямам никакви оплаквания за гъбички.

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
Shocked Не малко,много е странно.
Ти разпита ли подробно каква точно е причината,за да ти го предписват ПРОФИЛАКТИЧНО?
Най-добре потърси и второ мнение.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз съм го слагала към края на бременността ми,но ИМАХ гъбички,
не бях чувала до сега че се слага профилактично.Аз не бих си слагала
без причина иди за друго мнение,при друг лекар,моля те......

# 3
  • Мнения: 9 814
Ха, та с тези глобули се лекува Candida.
Не виждам, ако няма гъбички за каква профилактика говорим newsm78

# 4
  • Мнения: 603
Да, малко е мистериозно така да го нарека  #Crazy един вид застраховка от гъбички, ама чак пък толкова  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 374
За каква профилактика става въпрос?Ако ти нямаш нищо притеснително не е енужно да вземаш това.Странно ми се вижда.

# 6
  • Мнения: 9 973
по-добре ако усетиш нещо,тогава ги вземи

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
Нищо профилактично не са ми изписвали и не съм вземала.

# 8
  • Мнения: 92
Аз съм си слагала свещичките,но тогава пиех един антибиотик от който беше много вероятно да имам гъбички и ми го изписаха профилактично.Знам,че е за гъбички.Защо не разпиташ по-подробно лекаря си или се консултираи с друг.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 752
Аз имах обилно бяло течение и често използвах точно Гино певарил.Лекаря ми ги изписваше.

# 10
  • Мнения: 636
Абе тея лекари не са ли чували за микробиология?  ooooh! 25-та седмица и да не е пуснато такова изследване ... Учудвам се и на тези, които използват такива лекарства, защото имали много течение. Ами то може да има много течение и без бактерии или гъбички. Тогава какво точно да се лекува?

# 11
  • Мнения: 370
И на мен ми го изписаха.Имах слабо бяло течение и първо ми изписа Полижинкс.Като приключих с него се оправих,но след седмица пак започна леко.Казах на док и ми изписа Гино-преварил.Каза,че течението е едно от неудобставта да си бременна и трябва да се лекува.Повечето бременни са с течения,но малко ги лекуват.Щом се изписват тези лекарства значи са безопастни.Още при първите се обадих на личната да я питам,но и тя каза,че няма страшно и че действали без да вредят на плода.

# 12
  • Мнения: 636
Ми то хубаво, ама течението може да е от кандида, стафилококи и още не знам какво си ... Как без такова изследване се изписват лекарства, които лекуват само определени гъбички. Това е абсолютно невежество!

Аз съм имала много силно течение, но микробиологията не показа нищо, защо трябва да се прилагат лекарства? Това е пълна глупост, че всяко течение трябва да се лекува, щом е нещо нормално ...  Whistling

# 13
  • Мнения: 2 960
 И аз съм на мнение ,че нищо такова "профилактично"не би трябвало да се взима/слага.
Само при доказана нужда.

# 14
  • Мнения: 52
Здравей,
Аз също имах подобен проблем с течение почти от самото начало на бременността и след едно от изследванията /около 5-тия месец /ми предписаха точно тези таблетки.Сега съм в 9-тия месец и лекарят,който ме преглежда ми каза да повторя лечението за да се подготви организма за раждането.Мисля,че таблетките са безобидни,така че... Лека бременност!!! :Lil:

Общи условия

Активация на акаунт