Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Пловдив

Ще бъда кратка,защото немога сега да пиша.Спешно ме интересува,дали при мерене на Т в устата,се вади нещо?Както при меренето в дупето.Там се вадят 0,5.А ако Т е мерена в устата как стоят нещата?
Благодаря.
По-късно ще пиша повече.    Peace
Цитирай

София

Ще бъда кратка,защото немога сега да пиша.Спешно ме интересува,дали при мерене на Т в устата,се вади нещо?Както при меренето в дупето.Там се вадят 0,5.А ако Т е мерена в устата как стоят нещата?
Благодаря.
По-късно ще пиша повече.    Peace

Мисля, че не. Но аз не съм мерила на детето така.
Цитирай

Температурата в уста е по висока от телесната, под мишница например, но колко точно не знам? Ти защо мериш в уста? Не можеш ли да задържиш термометъра на детето под мишницата?

Hug
Цитирай

София

Мисля,че се вади само когато мериш Т в ректума,но не съм 100% сигурна,питай лекаркаря ви.
Цитирай

София

Сега гледах в една книжка там пише
нормална телеста Т
орална 37 градуса
рактална 37,6
под мишницата 36,4
Цитирай

Пловдив

Много благодаря.
Малкия спи сега и е с адска хрема.Диша с отворена уста.Никога до сега не съм я мерила така,много ме е страх.Но спеше дълбоко и не исках да го будя.Успях да му мушна термометъра под езика,но май не я измерих правилно.Или може би държах малко-2мин.Незнам,но в устата показа 38,3.Усъмних се,защото пари,милия.С много зор и бавничко му извадих ръчичката от чувала и успях да я измеря под мишницата.Показа 38,8.Незнам защо не пада,а се вдига.Пил е Нурофен в 19ч,тогава беше 38.И заспа.Мислех,че ще спадне,но не....Много съм притеснена.   Crying or Very sad
Изпратих мъжа ми сега за свещички,защото се оказа,че съм ги свършила.Като се върне от аптеката,ще му сложа една /парацетамолна,че нали се редуват/ и почваме компресите.
Още веднъж мерси за отговорите.Стискайте ми палци да се преборим,без да я вдига повече.Това е от яслата.Изкара първата си седмица на ясла и резултата не закъсня....    #Crazy
Цитирай

София

Много благодаря.
Малкия спи сега и е с адска хрема.Диша с отворена уста.Никога до сега не съм я мерила така,много ме е страх.Но спеше дълбоко и не исках да го будя.Успях да му мушна термометъра под езика,но май не я измерих правилно.Или може би държах малко-2мин.Незнам,но в устата показа 38,3.Усъмних се,защото пари,милия.С много зор и бавничко му извадих ръчичката от чувала и успях да я измеря под мишницата.Показа 38,8.Незнам защо не пада,а се вдига.Пил е Нурофен в 19ч,тогава беше 38.И заспа.Мислех,че ще спадне,но не....Много съм притеснена.   Crying or Very sad
Изпратих мъжа ми сега за свещички,защото се оказа,че съм ги свършила.Като се върне от аптеката,ще му сложа една /парацетамолна,че нали се редуват/ и почваме компресите.
Още веднъж мерси за отговорите.Стискайте ми палци да се преборим,без да я вдига повече.Това е от яслата.Изкара първата си седмица на ясла и резултата не закъсня....    #Crazy
Стискам палци да се оправи малкия!Няма как с тези ясли ужас е не може да го избегнеш.Даваш ли му някакви имуностимулатори поне?
Цитирай

София

Дано спадне и спокойна нощ ви пожелавам....
И по-добре спи не спи под мишничката или рактално - по-добре отчита.
Цитирай

Пловдив

Биа',уж давам.Сребърна вода +клеева тинктура.Преди това Имунокинд давах.А витамините са редовни.Не ги броя тях.
Angel_Dust,права си.Благодаря. Докато я мерех,ръката ми трпереше от страх да не захапе изведнъж.....   ooooh!
Цитирай

София

ама ти с какво мери??? то не всеки термометър става за уста...пък тези, които стават и да захапе не е проблем...
Цитирай
Ние имаме термометър за уста и те са специални. Те също стават и за мерене на Т в дупето, но не ги препоръчват за под мишницата. Аз го купих за нас ама и на малката я меря с него, защото става за 10 секунди. Не са много скъпи нашият беше около 18лв.
Успех и дано бързо да смъкне температурата детето.
Цитирай

Дезърт роуз,стискам палци да се оправи бързичко Hug
Цитирай

Пловдив

Ние имаме термометър за уста и те са специални. Те също стават и за мерене на Т в дупето, но не ги препоръчват за под мишницата. Аз го купих за нас ама и на малката я меря с него, защото става за 10 секунди. Не са много скъпи нашият беше около 18лв.

Какъв е?Може ли малко инфо?И аз искам да взема някакъв,с който по-бързо да става.

ама ти с какво мери??? то не всеки термометър става за уста...пък тези, които стават и да захапе не е проблем...

Мерих с обикновен.
Цитирай

София

Какъв е?Може ли малко инфо?И аз искам да взема някакъв,с който по-бързо да става.
Desert`Rose,един

и още един.

Цитирай

sofia

Да 5 десети,както в дупето  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора