Може ли да се роди в 8-мия месец?

  • 13 476
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Разбира се, че може! Много от близнаците се раждат в 8-ми месец (включително и моите) и си оцеляват без проблеми. Не го мисли това, все пак не живеем в 18 век!  Peace

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Може да родиш и в шестия. И евентуално да спасят бебето. Медицината вече е доста напреднала, че спасяват бебета, тежащи и по 600 грама. Това у нас, по света има и по-драстични случаи.
Иначе конкретно за осмия - много зависи кога точно в осмия ще се роди детето и докъде е стигнало развитието му. Дъщеря ми се роди в 35 г.с., тоест в края на осмия месец. Тежеше 2300, но беше дълга за седмиците си. Стоя една седмица в кувьоз, докато се адаптира, след което още 3 дни в болница и ни изписаха. По принцип първото нещо, което е най-важно и за което най-сериозно следят лекарите е да разгърне алвеолите на белите си дробове. Това се случва в следващите 24 часа. Ако бебето не успява да го направи само, му вливат (или бият, не съм сигурна точно за начина, тъй като не сме стигали дотам) сърфактант, който по изкуствен начин отваря алвеолите. Това е важно, за да може детето да започне да диша. Колкото по-малко е теглото на детето, толкова по-трудно става адаптацията. По принцип за ниско тегло се смята под 2500, а за критично под 1000. Близнаците например, най-често се раждат с тегло между 1500 и 2000, тъй като почти винаги излизат по-рано от термина. Но си има и отгледани едри близначета, което също не е рядко. При по-ранно раждане почти винаги бебето остава в кувьоз. Ако има нужда го слагат на кислородна палатка. В началото го поддържат със системи, но постепенно се захранва и започва да яде нормално. Престоят в кувьоз зависи от адаптацията на детето. По принцип след престой в кувьоз НЯМА проблем за кърмене. Детето си има сукателен рефлекс и засуква веднага. Детето на моя приятелка стоя месец в кувьоз, след което нямаше никакви проблеми за кърменето. С дъщеря ми също не съм имала проблеми. Важно е обаче в този период гърдите да се стимулират с помпа за кърма. Това ми е личният опит. Има и по-проблемни бебета, при които адаптацията става по-бавно, но там да кажат мамите с такива. При всички случаи не е нещо кой знае колко страшно.  Peace А ти защо реши, че ще раждаш в осмия месец?  newsm78
Дано съм ти помогнала с инфо, но мисля че по-важното е да се успокоиш - бебето ще излезе тогава, когато е най-готово за среща с белия свят.  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 139
Не се поддавай на такива мисли!
В края на бременността си и трябва да си положително настроена.
Рискове винаги има,дори и в девети месец,а дали може да се роди в осмия-може,разбира се.
Но ти,ако нямаш някаква причина разбира се,не се натоварвай психически с такива мисли,а се отдай на последните бременни дни и им се наслаждавай Peace

# 18
  • Мнения: 498
Може разбира се ,но не ги мисли нещата така.Успех и леко раждане  Hug
наслаждавай се на последните си дни от бременността ,успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 6 274
Може ли да родя в осмия месец и какво става ако родя тогава бебенцето добре ли ще е ?
Rujbetta, каква е причината да задаваш този въпрос? Thinking
И аз това се замислих...   Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 604
имам много познтати деца, раждани и в 8-я и в 7-я месец, не виждам защо изобщо се питате такива работи. Съвременната медицина е на ниво, всеки ден се раждат осмачета,седмачета, че и в шестия месец дечица и няма проблеми

# 21
  • Мнения: 4 433
Може,моя приятелка роди в 8мия,стояха около седмица в болницата,но всичко е наред.

# 22
  • Мнения: 2 521
А какъв е проблема,че да се наложи раждане в 8 месец?И аз имах кървене в осмия месец,но почти цялото време докато да влезна в деветия пазих леглото,и дори преносих 2 дни.Много са малко случаите при които ще се предпочете да се вади бебето толкова рано Thinking

# 23
  • Мнения: 6 274
Ние си питаме, а авторката я няма...  Whistling

# 24
  • София
  • Мнения: 44 095
А какъв е проблема,че да се наложи раждане в 8 месец?И аз имах кървене в осмия месец,но почти цялото време докато да влезна в деветия пазих леглото,и дори преносих 2 дни.Много са малко случаите при които ще се предпочете да се вади бебето толкова рано Thinking

то съвсем принципно всякакъв може да е проблема, може и просто да си тръгне детето, може пък отдавна да е с разкритие и да не го одържът просто повече.....може да е всичко
А може да е просто притеснение да не се случи, щото е чувала кофти истории.....
дано е последното и да си роди нормално в 9 месец, така зададена тепама, май най-на този вариант всъщност прилича
 Wink

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Разбира се,че може  Peace А какво ще стане при всички раждания и в 8-ми,9-ти,6-и месец... си е божа работа  Rolling Eyes
Леко раждане  Hug
Peace

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
А какъв е проблема,че да се наложи раждане в 8 месец?И аз имах кървене в осмия месец,но почти цялото време докато да влезна в деветия пазих леглото,и дори преносих 2 дни.Много са малко случаите при които ще се предпочете да се вади бебето толкова рано Thinking

то съвсем принципно всякакъв може да е проблема, може и просто да си тръгне детето, може пък отдавна да е с разкритие и да не го одържът просто повече.....може да е всичко
А може да е просто притеснение да не се случи, щото е чувала кофти истории.....
дано е последното и да си роди нормално в 9 месец, така зададена тепама, май най-на този вариант всъщност прилича
 Wink

И аз така си помислих. Но може момичето наистина да има някакви индикации за преждевременно раждане и затова да пита.  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 447
Може,и са с е раждали и сигурно ще се раждат бебета в осмия месец.Какво ще се случи...това никой не може да знае със сигурност.Не се тревожи,ако нямаш причини.Наслаждавай се на бременността си.

# 28
  • Мнения: 7 474
Може принципно, но е най-опасно. По-добре било в 7ия, отколкото в 8ия.
Защо е този въпрос изобщо? Thinking

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 17:04 от L e o

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Може , но не се тревожи ако нямаш основание за това  Peace

Общи условия

Активация на акаунт