Кога започна да повтаря срички или думи?

  • 3 241
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Преди да стане на годинка.

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
В момента повтаря доста неща:"та-та", "да-да","ба-ба", "на-на", "ма-ма", "бо-бо" и други, но неосъзнато.
Започна преди 2-3 седмици. Ние пък сме по-назад с двигателното развитие - още не е започнала да пълзи.  bowuu

# 32
  • Мнения: 4 784
На шест месеца започна да повтаря та- та, ба-ба-ба, малко по - късно към седмия месец -  дядя, мама - но това са напълно неосъзнати "думички", просто може би най-чуваните и тези, които са му най - лесно да произнесе.

# 33
  • Мнения: 5 987
Със сричките "ма-ма","та-та" и такива неосъзнати към 8-9 месец,а иначе започна след годнката да повтаря след мен почти всичко,което кажа,стига да е лесно за изговаряне де.
и ние така след годинката почти не млъкваме

# 34
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Значи, според лекрите, едно дете на годинка трябва да знае поне три думички, но да рзбира мого повече. Това, кога детето започва да разбира никой не може да каже и затова трябва да му се говори, все едно че разбира (както ти правиш).
Моите синове се смятат за зостанали. Големият проговори на 2,5 г., а малкият, на 18 месеца вече не казва нито дума и не потаря нищо.
това ме успокои Hug

# 35
  • Мнения: 77
сега се връщаме, бяхме да видим малкия калпазанин......книжката беше интересна до 10мин. максимум а после....., но виждам че следи едно след друга картинките, котето и кучето ги знае да ги показва ама не и да говори....иначе  всичко разбира....

# 36
  • Мнения: 165
ето една подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=348763.0

На седем месеца вече повтаряше та та, ка ка, ба ба. Сега е на годинка и пет месеца и повтаря всичко, което чуе. Бърбори си и сам.

# 37
  • Мнения: 149
На 7 месеца каза "тата". От навършване на 1 годинка до сега не си затваря устата.
Не се притеснявай висчки деца са различни.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 946
Все едно си описала моето дете! Много е активна физически и всички й се възхищават, но казва единствено 'ъ', 'а' и много рядко 'ги'....
Някой ден и нашите ще проговорят   Wink

# 39
  • Мнения: 955
На около 6 месеца започна да повтаря ба-ба, дя-дя та-та, да-да и разни такива (мама не казва Wink), разбира се без да влага значение, просто повтаря.
Според мен няма повод за притеснение, детето когато реши, тогава ще проговори  Wink.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 175
За пръв път каза "баба"на 6 месеца,"тати"на 8 месеца и около 10 месечен-мама,деде,бау-бау...
Сега вече много бърбори и свързва цели смислени изречения.Но пък във физическото развитие имаше забавяне(почти не се обръщаше,късно започна да се изправя и т.н.),аз там имах притеснения...За всяко дете си е индивидуално,със сигурност обаче попива всичко,което му се говори и един ден ще се отприщи  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 19
Мила Nanane,
Децата ни са родени на един и същи ден и ако това ще те успокои и ние сме на същия етап на бръмчене Simple Smile Аз също и повтарям думи срички, но тя само си бръмчи...Simple Smile Единствения напредък за сега е песента ''Хей Ръчички'' и тя си върти ръцете и пляска накрая като и кажа "Бравоооооооооо", но и това прави когато си иска и не мисля че е много осъзнато........Аз съм спокойна и знам че рано или късно ще проговори, но всяко нещо с времето си. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт