Той просто не те обича вече

  • 30 381
  • 22
  •   1
Отговори
Е, дойде и моето време да пусна анонимна тема като гост. Съжалявам за което, но имам нужда да е така.
Историята е банална - заедно сме от 10 години, бяхме деца - аз на 15, той на 17, от почти 3 години имаме брак, детенце на 2.
Проблемите - те всъщност не са от вчера, но от скоро като че ли прогледнах. Даже незнам от къде да започна.
Тези дни си говорих с мой близък приятел. Той ми каза, че мъжът ми явно просто вече не ме обича.
Иначе не е лош човек, мъжа ми де. Раздава се много, за всички други, но не и за мен. Последна дупка на кавала съм аз. Не го интересува какво се случва с мен, как се чуствам. Бяхме решили да имаме още едно детенце. В 12 седмица го изгубих, на другата вечер той беше на дискотека, така по-лесно го преодолял, а аз в това време гушках дъщеря ми и плачех вкъщи.
Дълго време правя компромиси със себе си заради него. Много, много компромиси. Върнах се от чужбина заради него, прекъснах образованието си заради него, дълго време не работих заради него.
Изтрих се някакси, обезличих се. Лятото събрах багажа на детето и моя и се изнесох при майка ми и баща ми, уви, само за 2 седмици. Прибрахме се, но защо? За да ми каже след време той - "не съм те молил да се прибираш".
Безброй много пъти опитвам да говорим. Според него обаче проблем няма, всичко е наред. Вие ми кажете наред ли е - секс - не помня от кога не сме правили. Почти не говорим за нищо, дори за детето. Прибираме се - всеки си отива в неговата стая - аз с детето в детската, той в хола. Не вечеряме заедно, спим - всеки в стаята си. Не излизаме заедно. Вече дори не се караме. Просто се подминаваме и си съжителстваме.
Тия дни успях все пак да разговарям с него. Стената беше поддала, та отскубнах някоя и друга дума. Питах го - искаш ли да се разделим? Отговора беше, че не иска, че така му е добре. Ако аз искам да го направя. Почти съм сигурна, че няма друга жена. Никога не се знае де, но смятам, че за това съм права. Което обаче като че ли е още по-ужасно. Това означава, че аз явно наистина безкрайно много съм му втръснала.
Сега заключението - очевидно никой от нас двамата не иска да вземе това решение. Очевидно и двамата не сме щастливи един с друг. Той ми каза, че като съм се оженила за него не съм се поробила и ако искам да го напусна. Защо? За да изляза аз лошата, нали! Тя го остави, горкият, добър, хубав мъж!
Искам да го напусна. Просто е безсмислено да сме заедно, да си губим времето, да се залъгваме. Опитвах да оправя нещата. Опитвах с разговори, опитвах с еротично бельо, опитвах с изненади, опитвах с безразличие, опитвах да го трогна - но не, няма смисъл.
И тук идват въпросите. Как да кажа пак на нашите, че се прибирам с детето у нас? Как да кажа на техните (защото с тях се разбираме наистина прекрасно)? Как да им обясня, че просто искам да обичам някой и да бъда обичана?
И пак ви казвам, не е лош. Просто не ме обича вече.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 642
Флорина, в общи линии описваш моята история и ще ти кажа едно - напускай го веднага и не се връщай.

Вече шест месеца съм при родителите си с дъщеря си (след две години агония) и живота ми се промени напълно. Всички ми казват, че буквално съм разцъфтяла. Върнах се към занимания, които обичам, но от самосъжаление пренебрегвах. Намерих нови приятели, общувам пълноценно и със старите. Животът ми е ужасно динамичен и пълноценен (с хубавото и лошото естествено). Мъжът ми гледа повече детето - дори и в момента. Опитваме се да бъдем приятели, но без да искаме сме нещо странно. Разбираме се повече, уважаваме се повече, но всеки върви по пътя си и всички - тримата сме по-щастливи. Е, детето иска да се съберем, но..... успокоява ме това, че дори и тя в момента е по-добре. За тези шест месеца се случиха много неща със самата мен, подреждам приоритети така да се каже и гледам напред с надежда. За тези шест месеца се почувствах самотна само веднъж. И за тези шест месеца той беше до мен много повече в трудни моменти, отколкото е бил последните три години.

Не мисли за другите, мисли за себе си, защото никой няма да ти върне живота. Действай!

# 2
  • Мнения: 1 559
С една дума,сте си изконсумирали брака още в детска възраст.Сега си на 25,в разцвета си...искаш ли да продължиш това съжителство наистина? newsm78Той е на 27,ходи му се ...две не вижда.Загубили сте бебе,и тои на дискотека...ми да така е по лесно.И не мисли че има "друга"...има много други.Да не мислиш ,че след 10 годиша връзка в такава възраст,той пак ще се забие с някоя,и ще правят проекти за в бъдеще....Не сте се наживяли,това за мен е проблема.Такива ранни браове,НИКОГА не съм ги удобрявала.Не че за другото имаш гаранция живот,ама за тези пък въобще са си без гаранционна карта.

# 3
  • Мнения: 393
Просто не ме обича вече.
...А ти обичаш ли го?Аз -не мога да усетя нещо такова,решението е взето,битката-изгубена.В този случай няма виновни,опитайте се да остнете приятели и продължете живота си.
 На твоите родители казваш ти,а на неговите-той.Не е твой проблем да им обясняваш,майка му никога няма да разбере,одобри или прости това.Остави на него,ти така или иначе вече ще си лоша,ама да не ти пука-имаш право на щастие!

# 4
Права си megan79, бяхме деца, не се бяхме наживяли и налудяли. Все си мислех, че ще сме изключение от общото правило за ранните бракове и дългите връзки, но уви.
juleto18 не че не го обичам. Обичам го някакси, привързана съм, все пак 10 години сме заедно. Не сме имали грандиозни скандали, побойща и такива подобни, за да го намразя и да го ненавиждам, но ми е безразлично вече. С него ще продължа живота си ей така - безразлично, а не искам.
Червената корса, много ми се иска да се получи както при теб. Всъщност почти съм сигурна, че ще си запазим добрите отношения, но пусти му кураж и смелост, като не мога да ги събера. От друга страна, той също заслужава да бъде щастлив, да си намери нова тръпка, нова любов, така както и аз.
Нали всички това искаме - щастие и споделена любов.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 642
Ами, аз мисля, че решението ти вече е взето. Пустия кураж е важната съставка, която води до действието. По-добре събери сили и не отлагай. Аз все отлагах, докато един ден е стигна до много тежка ситуация, която трябваше да изживея сама с детето. А детето ми е голяма и преживява нещата. Не чакай - колкото е по-малко детето, толкова по-добре  Peace Пък за неговите роднини - ако са те харесвали ще продължат да те харесват, ако не - ми значи и преди не са те харесвали. И в двата случая ти си чуждата, винаги си била и ще бъдеш такава, което не значи, че ще тръгнат на нож към тебе. При нас и двете семейства бяха поставени в ситуация, в която да не могат да реагират, а и те не реагираха. Аз се разбирам с неговите роднини, той с моите - проблеми няма. Все пак едно дете ще ни свързва цял живот и най-разумното е да пазим нормалните човешки взаимооношения. Мисля, че и вашите роднини ще го разберат  Peace

Пък и в не забравяй ти живееш своя живот, не този на който и да било родниниа - просто не трябва да ти пука от хорската реакция  Peace

# 6
  • Мнения: 671
Мдааааа, не те обича. Naughty
Най-бързия начин един мъж да загуби интерес към теб е да се обезличиш и да започнеш да правиш компромиси със личноста си във името на неговото его.
Затова и не разговаря с тебе, приема те като придатък на пералнята и печката.
Естествено че няма да иска да се разделите, кой ще му готви манджа и пере чорапите.За домашна помощница трябва да дава кинти.
Секс не правите, еротичното ти бельо не го възбужда....защо реши че няма друга?
Има, бъди сигурна, освен ако не е евнух .Макар че любовницата ти е най-малкия проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Мдааааа, не те обича. Naughty
Най-бързия начин един мъж да загуби интерес към теб е да се обезличиш и да започнеш да правиш компромиси със личноста си във името на неговото его.
Затова и не разговаря с тебе, приема те като придатък на пералнята и печката.
Естествено че няма да иска да се разделите, кой ще му готви манджа и пере чорапите.За домашна помощница трябва да дава кинти.
Секс не правите, еротичното ти бельо не го възбужда....защо реши че няма друга?
Има, бъди сигурна, освен ако не е евнух .Макар че любовницата ти е най-малкия проблем.

Оморфис много точно и кратко го е казала. Вярвай ми, че разните сайтове за запознанства са пълни с такива елементи....Даже и в скайпа от време на време ако ми се говори с някой - обикновено той е неразбран от жена си, щото му е втръснала до смърта...ма не иска да я напуска...щото му е удобно....така че няма какво повече да казвам...Аз такива мъже ги наричам паяци - разпънали мрежи в интернета и чакат да се лепят мацки! Sick Sick

# 8
  • Мнения: 2 249
как ще кажеш на околните да ти е най-малкия проблем-вземи си детето и намери любовта другаде-а съм сигурна,4е ще  я намериш Peace
и на мен ми беше съвестно заради детето,но после осъзнах,4е това не е съвест а слабост,защото предпо4итам детето ми да живее щастливо и спокойно ,а не в тягостна атмосфера и накрая да чуе репликата" заради теб ,маме цял живот търпях и не намерих щастието си"-не са се свършили свестните мъже и тези,които могат да оби4ат и да го показват Peaceа родителите ти,ако искат да си щастлива ще те разберат- Peace,или поне ще го приемат

# 9
  • Мнения: 19
За съжаление и аз трябва да потвърдя мнението на останалите. Има друга. Не си мисли, че щом не си чула или видяла нещо всичко е ок. Я кажи, че си отиваш за уикенда при родителите си и се прибери по-късничко да видиш. Може и в спалнята си да ги свариш. Много боли. Ужасно е. Или поемаш по нов път без да се обръщаш и без да искаш обяснение, или разбираш всичко по някакъв начин, но трябва да си силна, защото мно0го боли. Казвам ти го от опит. Вече 8-9 месеца немога да го преживея. Това е. Просто и жестоко.

# 10
Е, вчера ми дотегна. Като единствен спасителен лъч видях майка ми. Обадих й се, видяхме се, говорихме си, разказах й всичко. Тя, разбира се, отдавна е усетила, че имаме проблеми, но не е знаела какво да направи. С две думи каза - "събирай ви багажите и си идвай".
Говорих и с техните. Баща му ме защити, зае моята страна, майка му - "не, аз няма да го понеса, ще получа инфаркт, ама какво ще кажат хората, ама трябва да търпиш, аз как съм търпяла"  Rolling Eyes Много ми кипна, казах, че като е търпяла да ми каже щастлива ли е сега, 30 години по-късно? Казах им, че знам, че аз съм чуждата и каквото и да се случи аз ще изляза лошата, баща му каза - "искам да защитя сина си, но не мога, просто не мога, млади сте, всеки да си поеме по пътя".
Говорих и с него - за финал. Разбира се чух всичко, което очаквах. Че има проблеми в бизнеса (ако може да се нарече бизнес), че сега му е адски трудно и всички го изоставят, включително и аз. Че това е най-лесният вариант за мен - да си събера багажа и да го изоставя, когато му е трудно. Никой не можел да му поставя условия, никой не можел да се подиграва с него (щото аз съм се подигравала). Чух малко обиди, някоя и друга заплаха от рода на - "ако си тръгнеш няма да те оставя на мира", ама нещо не ми е страшен.
За финал го питах - "кажи ми нещо, нещо, за което да се хвана, за да остана, дай ми вариант", отговора - мълчание.
Сега остава само да стегна багажите.

# 11
  • Мнения: 2 655
.... Очевидно и двамата не сме щастливи един с друг. ...
Щастието е жизнено важно за да продължи съществуването си един брак.
Когато при мен дойде някой за консултация винаги протича по един и същ начин.
Един час слушам, половин час обеснявам. А накрая ги връщам с думите: Отговори си на следните въпроси:
1. Обичаш ли този човек?
2. Можеш ли да търпиш и да се измъчваш?
3. Докога?
Следващият път идват само ако отговора на първият въпрос е "НЕ" и на вторият въпрос е "НЕ". Лесно и просто е. Отиваш и се консултираш с адвокат. Консултацията при най-добрите в нашият град е 100 лева. Прижали ги. Научаваш всичко, кое, как, какво и за колко време, какви права имаш и какви той и т.н. Мислиш една седмица. Отговарящ си на въпросите, които ти поставих и взимаш решение.
П.С. Всеки имам право да е щастлив. Най-прекрасните неща в живота си съм постигнала точно в мигове на щастие. Ако аз съм щастлива, отглеждам здрави и щастливи деца, спаравям се отлично с работата, печеля дела и съм много продуктивна, водя тежки но с + край преговори. Забавлявам се вечер с децата и те се раздат и са щастливи.
Твоето дете попива поведението ти и един ден и то ще бъде нещастно в живота. По добре край сега, отколкото безкрай завинаги.
Помисли и па пиши.

# 12
  • Мнения: 2 655
Мдааааа, не те обича. Naughty
Най-бързия начин един мъж да загуби интерес към теб е да се обезличиш и да започнеш да правиш компромиси със личноста си във името на неговото его.
Затова и не разговаря с тебе, приема те като придатък на пералнята и печката.
Естествено че няма да иска да се разделите, кой ще му готви манджа и пере чорапите.За домашна помощница трябва да дава кинти.
Секс не правите, еротичното ти бельо не го възбужда....защо реши че няма друга?
Има, бъди сигурна, освен ако не е евнух .Макар че любовницата ти е най-малкия проблем.

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз пиша после чета. Ей това ме накефи много.

# 13
Благодаря ви на всички за изказаните мнения и съвети.
Снощи събрах багажа на мен и детето, а от тази вечер се прибрахме при майка ми и баща ми.
Сега, след като взех решението, дишам 100 пъти по-леко.
Само незнам как ще издържа на вайканията на майка му. Сега ми каза - няма да го понеса, ще умра. Да съм си отидела у нашите, да постоя няколко дни и да съм се върнела  ooooh! Казах й, че не съм кукла на конци и да си играя на иди ми, дойди ми. И това е последният път, в който си тръгвам и че няма да остана там, само за да е добре тя, а аз да се измъчвам. Казах, че никой не умира и че в живота се случват и много, много по-лоши неща от раздялата, че живота на всички ни продължава.
За последен път опитах да говоря с мъжа ми снощи, той освен заплахи и обиди нищо не каза. За капак ми взе (открадна) 700 лв. служебни пари. Не ги бил изхарчил, ама нямало да ми ги върне. Питах защо го правиш, каза - от злоба.
Брат му и баща му ме защитават мен, казват, че е луд. Че единствените 2 хубави неща, които е постигнал в живота си са жена му и дъщеря му, а сега губи и тях.
Та така де, мина едното страшно, предстоят други нелеки моменти, но мисля, че ще издържа с подкрепата на близките ми.
Другата седмица ще се консултирам и с адвокат, за да знам от къде и от кое да започна.

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех
браво за силата и спокойствието
след като се държи като свиня явно си заслужава решението ти

Общи условия

Активация на акаунт