не ми се кърми,пак ми е съвестно

  • 4 541
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134

  Не  че чакам съвет, просто искам да споделя, не ми се кърми,писна ми... Crazy Пуши ми се ужасно, омръзна ми да се цедя, да се уливам цялата в кърма, гърдите ми да са като на леличка в детска градина.......
 Но пък ми е гузно да дам на бебешончо АМ, защото го опитах и ми мирише на желязо и си помислих ,че е кофти да дам на джуджи тази гадост.(А и взех едно от наи-хубавите АМ(това за да  облекча малко съвестта си)).  И се усещам как при всяка визитация при док, очаквам да ми кажат , че се налага да минем на АМ,но не би  Confused(поне пред себе си да имам някакво извинение)
 Не стига и това ,ами в тези форуми едва ли не ако не кърмиш,поне до втората година ,си ужасна майка-промихте ми мозъка.  Crazy не мога,ама наиситн а не мога да разбера ,кое му е толкова хубажо на кърменето newsm78
Не искам да  кърмя,а трябва.......
P.S. бебето е само на два месеца и половина и с нетърпение чакам шестия Rolling Eyes

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами хубаво е, няма спор... Но не и ако ще ти разбие нервите и психиката... А когато и да решиш да го отбиеш детето, дали сега, дали като стане на 2 годинки все ще ти е съвестно... Не че това е успокоение...

Потърси корена на проблема, може да има нещо друго, което те притеснява и те кара да се чувстваш по този начин...

# 2
  • Мнения: 134

   Aми пуши ми се,аз съм го и написала....
Пък и чак да търся толкова дълбоко не съм се ззамислила,смисъл нее нужно да прочета Фройд  Simple Smile НАли до 6ти месец все пак си е достатъчно Thinking

# 3
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Е, ако изкараш до 6 месеца няма каков да се кахъриш. Не че иначе има де... Ама това е друга тема!  Wink

# 4
  • Мнения: 69
А аз плаках с крокодилски сълзи,че трябва да си дохранвам дребосъка.Само като си помисля какво ли може да има в АМ

# 5
  • Мнения: 33
В началото ми беше много трудно да кърмя-държаш бебка по час, час и половина да суче и се изморявах, но с времето се свиква и дори става по-лесно. Съжалявам, че вече не се кърмим, а сме само на 4 месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 886
Разбирам те, но лошото е, че като спреш да кърмиш, след като изпушиш кутия цигари, изпиеш няколко алкохолни напитки, след като си направиш рентген и изпиеш няколко лекарства ужасно много ще започне да ти се кърми. Wink

Нормално е след всички ограничения през бременността да се очаква, че след раждането животът ти ще е отново като преди, но истината е, че с кърмене или без, това няма да стане. Допълнителна преса е това "трябва", което споменаваш- то може да съсипе всяка дейност. Ключът към успеха е в "искам" и ако намериш твоята причина да искаш силно да кърмиш може да изпиташ удоволствие от това и да не чакаш с нетърпение шестия месец.

Аз не  кърмих наистина, а давах изцедена кърма, защото бебето ми беше недоносено. Десет месеца цедях и се радвах, когато бебчо беше в настроение да суче /обикновено веднъж дневно/. За мен наистина си беше изтезание това постоянно цедене, а и накрая някои близки ме обявиха за мазохистка Grinning Наистина, все отлагах края на тази одисея, защото ми се искаше бебето ми да е максимално дълго на кърма. Накрая получих някакви задръжки на кърма, изцедих и кръв, и реших да спра.

Направих изброените най- горе неща и онова едничко, истинско кърмене на ден, толкова ужасно започна да ми липсва ... Преди да реша да имам деца си пушех с кеф на кафе с приятелки, на дискотека, дори в офиса, а сега пуша по една цигара на балкона ако детето спи или съпругът ми си е в къщи. А или ако един- два пъти седмично изляза сама някъде. Да пия е немислимо, защото да се събудиш с махмурлук, когато имаш малко дете е равно на особено жестоко самоубийство.

И така. Каквото и да решиш, когато и да го решиш зная, че няма кака и вълкът да е сит, и агнето цяло. И наистина, когато имаш дете, особено в началото, е трудно да приемеш факта, че промяната в живота ти е тотална. Колкото по- бързо приемеш това толкова по- малко вероятно е ежедневието ти да се завърти в цикъла на очакването- да мине периода на кърменето, да дойде някой да помогне за два часа, да минат коликите, да пораснат тия пусти зъби, да мине кризата на втората година... а с приемането това са просто безброй неповторими моменти и събития, които могат да донесат ужасно много радост /освен огромни сенки/.

# 7
  • Мнения: 3 638
Ами аз като много бивш пушач да ти кажа, че няма по-хубав момент да откажеш цигарите  Simple Smile Но сега по същество, ако проблемът ти е само, че ти се пуши, прочети малко из темичката, преди време някой беше пускал подобен въпрос. По принцип ако пушиш малко ползите от кърменето до един момент все пак надделяват над възможните вреди от преминаването на никотина в кърмата /ако не се лъжа ставаше въпрос за по-малко от 10 цигари на ден/.
Стреми се да пушиш след кърмене, така че да има максимално много време до следващото хранене. И разбира се, не пуши при бебето  Naughty При желание може и нещо да си пийнеш от време на време, като сме майки да не би да не сме хора  Wink Само и там трябва да гледаш да е достатъчно време преди следващото кърмене или евентуално да имаш изцедена кърма за едно следващо хранене.
Ако вече самото кърмене ти е неприятно, там си зависи от теб, но както казваш и ти става въпрос за още няколко месеца само, а и най-трудните моменти в началото са минали и отсега ще става все по-лесно  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 328
  Не  че чакам съвет, просто искам да споделя, не ми се кърми,писна ми... Crazy Пуши ми се ужасно, омръзна ми да се цедя, да се уливам цялата в кърма..
Не давам съвет, само си разсъждавам Simple Smile

Чела съм, че ако майката не може да се въздържи, дори с цигара от време на време пак е по-полезно да се кърми, отколкото да се мине изцяло на АМ. Не казвам, че го толерирам това, просто споделям. Аз лично за мойто дете не съм го правила, мисля че няма и да го направя.. Пуши ми се от време на време, но това е може би един от мотивите ми за дългото кърмене Simple Smile
А кое налага да цедиш? Прочетох че бебето ти е на 2.5 месеца.. Ако не излизаш дълго време без него и не складираш има опция и да не се цеди. Трудоемко е, наистина.. Но пък точно сега твоето бебе има нужда от теб Simple Smile
Надявам се да успеете до 6-тия месец поне  Peace

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Виж сега, аз не съм чак толкова пристрастена към кърменето. И на мен ми е трудно. От началото съм със свръхлактация. Имала съм само няколко седмици без проблеми. Преживяваме няколко пъти вече скок в растежа, имахме и кърмаческа стачка. Понякога като избеснея съвсевм и викам на мъжа ми - Ти кърми! Аз вече не издържам.  Mr. Green
НОоооо:....... Peace
Кърмя, защото съм наясно, че природата щом така е решила, значи това е най-доброто за детето ми. Освен това имам кърма. Знам, че давам много по-добри шансове на дъщеря ми да е здрава за в бъдеще. Така я гледам как расте здрава и щастлива, благодарение на МОЕТО мляко.

Казваш, че нямаш търпение бебчето да стане на 6 месеца. Ами после пак ще трябва да му даваш АМ. Каква е разликата дали сега или по-късно.  Трябва да си наясно, че доста търпение ще ти трябва в отглеждането на детето ти. Това тука е най-малкото, което можеш да направиш за него на този етап. Освен това годините така бързо отлитат. Недей толкова да бързаш да ти порастне бебчето.

За пушенето не знам какво да ти кажа. Аз отказах цигарите преди доста години и после съм попушвала по 1-2 в месеца на парти или просто за кеф. Знам, че има никотинови дъвки, лепенки или други подобни, но не знам дали са съвместими с кърменето. Даже скоро четох за електронна цигара. Дава само никотин без всички останали отрови, които се отделят при изгарянето на нормалните цигари. Защо просто не изпушиш една цигара веднага след кърмене? Може точно тази малка доза да ти помогне да продължиш напред.

Уточнявам, че каквото написах до тук не е съвет, а просто мои мисли върху темата, която си пуснала. Peace


Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 02:56 от abutikon

# 10
  • Мнения: 690
Ами пуши си, пийвай си - щом са по-важни неща за теб 

# 11
  • Мнения: 134
   Благодарря ви за отговорите,

 Цигарите ги отказах на мига в който видях двете чертички. А бях от най-стастните пушачи. Вариантът да пуша и да кърмя е немислим,не бих си го позволила,аз просто се жалвам ,че ми писна от течащи гърди,заоблени ренесансови форми  и така нататък.  Thinking
 И най- смешното е ,че всеки път като храня джуджи си предствям как и давам нормална храна и аз отново сам 50 кила. bowuu Знам ,че звучи тъпо , hahaha,ама си ги мисля тези нещица...
 

# 12
  • Мнения: 690
Спокойно - течащите гърди скоро ще спрат, а на диетата ще й дойде времето /не това ти е най-важното в момента/. За справка спрях да кърмя преди месец - диета и вече съм минус 7  bowuu така, че за всичко си има време - изживявай пълноценно времето с бебето си, защото след една година като се обърнеш назад, ще съжаляваш колко бързо е отминало  Tired и ще съжаляваш, ако се откажеш да кърмиш  Hug

# 13
  • Мнения: 134
Спокойно - течащите гърди скоро ще спрат, а на диетата ще й дойде времето /не това ти е най-важното в момента/. За справка спрях да кърмя преди месец - диета и вече съм минус 7  bowuu така, че за всичко си има време - изживявай пълноценно времето с бебето си, защото след една година като се обърнеш назад, ще съжаляваш колко бързо е отминало  Tired и ще съжаляваш, ако се откажеш да кърмиш  Hug

 Каква диета и за колко време тези 7 килца??

# 14
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
valeri08 ,за да те успокоя поне малко-аз съм вече - 35 кг и това за няма и 2 години без грам диета или усилие от моя страна. Simple Smile
След 5-6 месец ще започнеш по малко да смъкваш.
Сигурно ти е първо детенце и затова по-лесно приемаш опцията АМ.
Аз кърмих/по-точно цедих и давах/ първото си дете 20 дни.Започнах да пуша,излизаше ми се,пийваше ми се,знаех че има и АМ.
Той тотално отказа да го пие.Малко трудно свикват след вкуса на сладката кърма.Налагаше се да добавям захар,за да го пие.И така започнахме каши на 3 месеца,всякакви пюрета и какво ли не,само и само да хапне нещичко.Не знам дали всичко това е имало някакво влияние,но в момента кътните зъби на баткото са без емайл и се рушат.
Сега с второто съм малко по-улегнала сякаш,също пушех преди да забременея,но вече твърдо не.
Просто всеки път като ми се допуши смятам 2 кутии * 2,60 лв * 30 дни и знам,че за тези пари ще си купя някоя дрешка или нещо на децата.Помага ми за сега. Grinning
Стисни зъби още малко,ще видиш колко хубаво наистина може да бъде кърменето и как няма да пречи на ритъма ти на живот.Млякото ще е винаги с теб,винаги топло и готово,в стерилна опаковка.
Ние сме навсякъде с малкия,без да се съобразявам,че нямам шишета,мляко ,биберони,мога да се прибера вкъщи и след седмица ,ако се наложи. WinkДори ако не ми е наготвено и не може да изчака,давам малко да суче и така имам картбланш половин час да се справя с яденето.
Кърменето е за мързеливите/да не се обиди сега някоя мама-аз съм такава и си го признавам/.Не си усложнявай живота с правене на млека.
Дано съм успяла поне малко да представя и хубавата страна на цялата тая работа и да те агитирам да продължиш поне още малко.А пък после ти сама няма да искаш да се откажеш. Hug


Общи условия

Активация на акаунт