Въпрос за мамите,които имат момченца

  • 4 268
  • 71
  •   1
Отговори
  • У дома !
  • Мнения: 700
Синът ми е на1г.2м.
Все още се събличам и обличам пред него....мисля си,че е още малък за да се крия от него и въобще не зная................ да ли трябва да се крия? Thinking
Напоследък забелязвам,че ме гледа с голям интерес и реших да попитам тук какво е редно да правя newsm78
Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми..... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 034
аз не съм привърженик на криенето. така се насаждат изкуствено задръжки. синът ми е по-малък, но така или иначе за децата голотата е нещо съвсем нормално, те и своето тяло приемат съвсем нормално. по-нататък, може би когато е на 2-3 години и повече разбира какво му чета, ще четем книжки как се различават момиченцата и момченцата  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 498
Имаме син и дъщеря,не се крием ,той знае кое какво е ,но все още не се впечатлява от голотата.Прави и разлика със сестра си,знае и защо е така.Може би след 1-2 поне аз ще се крия

# 3
  • София
  • Мнения: 1 344
И аз все още не се крия,та той до тоалетната не ме пуска да отида сама...мисля,че е рано още да се крием,предполагам,че след 2-3год. ще започнем да обясняваме разликите и да се крием!

# 4
  • Мнения: 1 763
Аз се къпя само, докато спи и съвсем гола не ме вижда. Но се преобличам пред него и не мисля скоро да започвам да се крия. Не проявява никакъв интерес.

# 5
  • Мнения: 27 524
О, не, рано ви е  за такива притеснения  Simple Smile След 6 годинки - тогава се осъзнават полово  Peace

# 6
  • Мнения: 2 015
Аз от моя се опитвам да се крия, но до скоро не го правех.Не съм забелязвала някакъв интерес към голотата ми и за това не съм се притеснила, може би newsm78.

# 7
  • Мнения: 7 723
....Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми..... Rolling Eyes

Това ми прозвуча малко...как да кажа...  Thinking...извратено... Crazy
 Защо ти минават такива мисли през главата?
...питам само...

# 8
  • Мнения: 32
Чак пък да се крия е много силно казано.Ако случайно влезе в стаята докато съм гола,просто му казвам да излезе и той го прави.Не проявява някакъв особен интерес,още от малък не сме се крили с баща му и си мисля,че приема голотата за нещо естествено.Къпе се само с баща си.

# 9
  • У дома !
  • Мнения: 700
....Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми..... Rolling Eyes

Това ми прозвуча малко...как да кажа...  Thinking...извратено... Crazy
 Защо ти минават такива мисли през главата?
...питам само...

Момент....нещо не сте ме разбрали Crossing Arms
Като се изразих " плътта ми  "......имах предвид да докосва кожата ми....не виждам нищо извратено в това......той обича да докосва пръстите на краката ни......гушка се и в тях.......

# 10
  • Мнения: 7 723
....Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми..... Rolling Eyes

Това ми прозвуча малко...как да кажа...  Thinking...извратено... Crazy
 Защо ти минават такива мисли през главата?
...питам само...

Момент....нещо не сте ме разбрали Crossing Arms
Като се изразих " плътта ми  "......имах предвид да докосва кожата ми....не виждам нищо извратено в това......той обича да докосва пръстите на краката ни......гушка се и в тях.......

Само като си гола ли?
Към татко си проявява ли такива гушкащи изблици?
...въпросът ти звучи като метафора на
"Бебето ми търси да ми захапе зърната.
Дали пък да не си ги крия, докато го кърмя?" Crazy

Не знам. Аз нямам момче. Имам две момичета
и никога не ми се е струвало странно като бяха бебета
да се гушнат в голите баджаци на баща си. Rolling Eyes
 

# 11
  • Мнения: 668
О, не, рано ви е  за такива притеснения  Simple Smile След 6 годинки - тогава се осъзнават полово  Peace
И аз така мисля и все още не се крия от големия ми син.

# 12
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Големият ми син е на 9 и все още си ходя гола пред него.
Не смятам, че в голотата има нещо срамно и не искам да му насаждам срам.

# 13
  • Мнения: 4 292
Не се разхождам гола целенасочено, но се случва да ме види разсъблечена. Нито се крия, нито се притеснявам от това.
Нооо, в един момент ще започна да се съобразявам повече, детето само ще си подскаже кога. Твоето детенце е много, много малко, че да те занимават такива мисли.

# 14
  • Мнения: 2 090
Не се размотавам гола пред него.Е,след баня примерно не се и крия някъде кой знае къде за да не ме види,но гледам по-дискретно да действам Rolling Eyes.Много е любопитен,и честно казано смущавам се като ме зяпне и започне да пита и да иска и да пипа Crazy.Но той е почти на 3 години,като по-малък беше по-различно като че ли... Wink,не му правеше такова впечатление.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Не се крия и все още не го смятам за необходимо. Даже почти всяка вечер го къпя заедно с мен и нямам как да не ме вижда гола. Случвало се е да ме загледа странно, защото сигурно се чуди защо съм по-различна от него и баща му. Crazy

# 16
  • Мнения: 528
Моят син е на 6 години и не се крием от него. Засега не съм решила кога ще започна да го правя  Rolling Eyes Ако това се случи, може би ще се получи от само себе си. Не виждам нищо срамно в голотата. А и често , когато родителите от срещуположния пол се крие, става по-лошо.
Най-добрият вариант е с време да се обясни всичко на детенцето , за да няма неудобни въпроси и пошляпвания. Всъщност пошляпванията ще ги има винаги, но лесно се избягват с леко изръмжаване в знак, че не е хубаво Laughing
Вие сте много мънички все още и няма за какво да се притесняваш  Hug И моята дъщеричка се гуши така и ме шляпва по баджаците, когато съм гола , както ми и върти зърната като копчета на пералня , но го смятам за нормално - сега всичко им е интересно  PeaceАз на моя син му обясних защо момиченцата и момченцата са различни и как се появяват бебетата, когато беше на 3 годинки, но по правило трябва да се направи, когато детето е на 4  Peace

Не се притеснявай! Радвай се на близостта с детенцето си, защото това време бързо отминава  Hug

# 17
  • Мнения: 184
Като стана на година и половина и ме видеше гола големият ми син цвърчеше жизнерадостно и тичаше да ме щипе и гушка.
Веднага взех предпазни мерки. Просто спрях да се преобличам пред него.

# 18
  • София
  • Мнения: 324
Може би зависи от реакциите на детето. Според мен не е нужно да се криеме. Ами как ще ги къпеме? Макар че един приятел сподели, че помни като е бил много малък майка си гола и това му се е запечатало в съзнанието и не може да го изтрие.

# 19
  • Мнения: 2 478
Аз пък си ходя гола.Е,рядко съвсем гола,освен в банята,ама ние и там сме заедно.Имаше момент,когато се впечатляваше от голите ми гърди (явно е забравил,че те го храниха 11 мес. Laughing),но сега приема за съвсем нормално голотата ми.Или поне по никакъв начин не показва,че го впечатлява.За в бъдеще,общото ни къпане пак ще продължи,но поне ще съм с бикини.Но като цяло,не смятам да му насаждам ,че голотата е срамна.

П.С.Аз дори на плажа с него,пак съм само по бикини.Къде е разликата?

# 20
  • Мнения: 7 914
TiFoNi
а мамите , които кърмят до 2-3 години...т.с. децата им смучат зърната -  какво ли е това?

нормално е детето да търси контакт -  толкова е малко! на мен ми е по приятно да си гушкам синчето голо, защо на него да му е неприятно?щом аз не си мсиля "глупости", как може едно дете да си ги мисли?

гледам да го гушкам и мачкам сега, че ще дойде момент , в който аз ще искам, ама няма да ми даваааааат Joy


ПП както беше споменала една майка в по горен пост и до тоалета, ходя с него... къде да го оставя? Thinking

# 21
  • Мнения: 4 204
Големият ми син е на 7 год.Не се крия от него!Преди и след баня ме вижда.Не виждам проблем!Не мисля  да се крия и занапред!Докога?Незнам!

# 22
  • У дома !
  • Мнения: 700
Мерси на всички,които се включиха в темата и бързо си дадоха мнението  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 940
Ако детето вижда някакво странно поведение, при което ние трескаво се опитваме да прикрием голото си тяло от него, то се пита "Защо? Какво толкова има? " и се създава някакъв нездрав интерес към голотата, която сама по себе си не е носител на никакви извънприродни значения. Тоест ние сами насаждаме на детето такъв тип любопитство, от което се страхуваме. Няма смисъл родителите да се разхождат по цял ден голи, но да се крият след баня, ако случайно детето ги зърне, е вредно дори и повече. Родителите, които нямат притеснение по отношение на голотата, според мен по-късно отговарят по-лесно на въпроси, свързани с пола и помагат на детето само да си отговори, без да си създава в главата някакви филми.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Цъ, не се крия, даже като имаме повечко време се къпем заедно и си играем в банята. Не виждам нищо лошо в голото тяло. Не смятам и да започвам изобщо да се крия.
П.П. Георги е на 4,5г.

# 25
  • Мнения: 5 370
Е, какво да се крия, когато на плажа лятно време народът така или иначе е полугол??? Знае за гърдите, че хранят бебета, знае, че момчетата нямат такива и не раждат деца.Въобще не се впечатлява, когато се преобличам вечер за сън.

# 26
  • Мнения: 8 999
Естествено е да те гледа с интерес. Първо - ти си възрастен човек и си доста по-различна от дете. Второ - ти си жена. Но постепенно, ако не се криеш, любопитството му ще изчезне. Просто няма да те забелязва и да му прави впечатление дали си гола или облечена.
Ние вкъщи не се крием от децата. В началото, като проговориха, започнаха да задават въпроси - това какво, аз защо нямам, а ще имам ли. После приеха фактите и вече не ни и поглеждат.

# 27
  • София
  • Мнения: 529
Не се крием нито аз, нито баща му. Мисля, че по този начин децата израстват приемайки голотата за нещо естествено, без излишни задръжки или комплекси. В момента кърмя малкия си син и след първаначалното обяснение, че в гърдите на мама има мляко, а в неговите и на тати не, вече и това събитие си е съвсем нормално и непредизвикващо интерес.

# 28
  • Мнения: 1 575
У дома голотата не е порок.Не се крием с таткото, но и не дефилираме.Виждали са ни голи, но не се къпем с тях.И двамата в една и съща възраст се радваха на докосването - дали ще са голи крака или ръце - без значение.
Ако ме видят гола - ок, но не се натрапвам.Спим голи с мъжа ми и когато се наложи да ставам през нощта да изпишкам детенце или да гушна някой ако е имал лош сън, задължително слагам нещо, защото и на мен не ми е комфортно да ги прегръщам така, а и със сигурност това би оставило спомен у тях.
Първоначалният въпрос беше дали детенцето се гушка в нас когато сме разсъблечени - според мен това е някакъв инстинкт от много интимният бебшки период когато сме ги кърмили или дори износвали.Не съм отказвала подобна ласка - галили са ме по ръцете или краката(винаги съм била по бельо)или просто сме се гушкали.
Всъщност - всеки може да сложи граница на близост щом усети, че нещо го притеснява  Peace!

# 29
  • Мнения: 24 467
Въпрос на начин на възпитание, скрупули, възприятия и най- вече- на лично отношение.
Моите синове са на 9 и 3 години. Събличам се за баня и ако се срещнем по коридора, когато съм на път за там, не правя световен проблем от това. С малкия понякога и аз влизам да се изкъпем заедно /големият отдавна се къпе сам/. Е, не правя демонстрации, но определено не се крием по кьошетата у нас.  
Малкото гледа с интерес и мен, и баща си, и брат си, както и играчките, с които влиза в банята.

# 30
  • Мнения: 636
На мен ми е още рано да си задавам този въпрос, но ми беше интересно да прочета мненията на останалите. Към някои от тях имам следния коментар: Не смятам, че е добра идея човек да се разхожда гол пред по-голямо  дете под предлог да не му насажда чувството, че това е нещо срамно. Наистина голотата не е нещо срамно, различията могат и трябва да се коментират без неудобство и недомлъвки. Обаче, от друга страна, тя е нещо интимно, което аз пазя за човек, с когото съм в интимни отношения. По същия начин ходенето до тоалетна, не че е срамно, но е нещо лично, което човек прави сам.
Що се отнася до докосването, смятам, че до една възраст /не знам точно коя/ е съвем приемливо и не бива да се отказва.

# 31
  • Мнения: 5 391
Не се притеснявам и не се крия.
Баща им също.

# 32
  • Мнения: 417
Ето пуснах подобна такава тема преди известно време, има доста отговори по въпроса можете да разгледате и тях
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372378.0

# 33
  • Мнения: 1 554
нито аз ,нито половинката ми се крием от детето Peace

# 34
  • Мнения: 5 997
от скоро се заглежда и констатира "ти  си гола " виждам че му е любопитно и аз гледам да не се засичаме след баня,иначе вечер тои спи когато лягам

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Аз не се крия от децата си, още по-вече ,че синът ми е много малък.
Но не се и размотавам гола пред тях. Събличам и обличам дрехите си бързо, без особена показност.
Баща им, обаче, се прикрива винаги. Naughty

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... зависи какво правя.
Не си сменям бельото пред него.
Не се мажа след баня пред него.
Не се скубя пред него.
От друга страна, като се случи да заплаче през нощта, отивам, както съм си спала - само по прашки.

# 37
  • Мнения: 118
Не се крия от сина ми /3 год. и половина/, но и той не ми обръща внимание.

# 38
  • Мнения: 9 973
не се крия от детето,а и все още не разбират много Grinning

# 39
  • Мнения: 348
Сина ми е на 2 години и 4 месеца. Къпем се заедно и се преобличам пред него без проблем. Заглежда се и аз съм му обяснила кой какво има, за да не си мисли, че някой нещо срамно крие. Също съм му обяснила, че може да си пипа само неговите си неща  hahaha

# 40
  • Мнения: 528
Сина ми е на 2 години и 4 месеца. Къпем се заедно и се преобличам пред него без проблем. Заглежда се и аз съм му обяснила кой какво има, за да не си мисли, че някой нещо срамно крие. Също съм му обяснила, че може да си пипа само неговите си неща  hahaha

Да, както и , че никой друг не трябва да му ги пипа  Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Ние не се крием от него,но и не се разхождаме голи без причина(ама как го написах).Преди няколко месеца ме попита какво имат жените отпред и как се казва.Попитах го на какво му прилича,а той каза-на предно дупе.И сега според него жените имат предно и задно дупе,от предното се раждат бебетата.Смятам,че не трябва да го залъгваме със щъркели и подобни.Това е нашето мнение. family

# 42
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Не се крием. Все още се къпем заедно, но вече имам едно наум. Не че има за какво, но мисля че е време да се поприкрия. Пораства и след година-две ще започнат "неудобните" въпроси. Не искам да го карам да се чуства неудобно или разни други негативни чуства. След време да задоволи любопитството си с връстнички а не със старата си майка  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 479
Никога не съм се крила. Още повече - моят син си има сестричка и анатомичните разлики между двата пола и на двамата им станаха ясни още преди да проговорят Laughing. Къпя се с тях, преобличам се пред тях ако са в стаята - на никого не прави впечатление с дрехи ли съм или без. Не съм прекалено освободена, но за мен голотата вкъщи не е нещо срамно.

# 44
  • Мнения: 176
 Не се крия като се преобличам, но и никога не ходя гола пред него.Баща му се крие винаги Peace
 Моя син също много се радва като види голи крака и също ме прегръща, но това не ме притеснява, мисля че с времето всичко ще си дойде на мястото.

# 45
  • Мнения: 10
не се крия,но и не парадирам с това правя го като нещо естествено и нормално както пред малкия/4г.6мес./ така и пред баща му.

# 46
  • Мнения: 148
Естествено е да те гледа с интерес. Първо - ти си възрастен човек и си доста по-различна от дете. Второ - ти си жена. Но постепенно, ако не се криеш, любопитството му ще изчезне. Просто няма да те забелязва и да му прави впечатление дали си гола или облечена.
Ние вкъщи не се крием от децата. В началото, като проговориха, започнаха да задават въпроси - това какво, аз защо нямам, а ще имам ли. После приеха фактите и вече не ни и поглеждат.
абсолютно съм съгласна-и вкъщи положението е такова Peace

# 47
  • Мнения: 4 433
Не се крия още Laughing

# 48
  • Мнения: 2 448
Моя е на 5 години, още не се крия, но и не му натрапвам голотата си излишно. Проявява интерес, още от малък, налита на голичко. Laughing И сега има моменти, когато идва и иска да ме пипне по корема, по циците.  Crazy  Laughing

# 49
  • Мнения: 301
Не се крия, нито аз, нито мъжа ми. Синът ми е на 3 години и е кърмен година и половина. Не смятам, че това е нещо противоестествено и трябва да му насаждам излишни срамове и притеснения. Не се събличам демонстративно, но.... да, преобличаме се заедно (по-приятно му е и забавно), къпем се заедно ... Задава въпроси и му отговарям. Предпочитам да получи отговорите от мен, отколкото в детската градина. Въпреки че, все още гледа на голотата така: вижда снимка на гола кака в Плейбой и заключава мъдро - "каката ще ходи да се къпе".  Laughing

# 50
  • Мнения: 187
На мен ми е още рано да си задавам този въпрос, но ми беше интересно да прочета мненията на останалите. Към някои от тях имам следния коментар: Не смятам, че е добра идея човек да се разхожда гол пред по-голямо  дете под предлог да не му насажда чувството, че това е нещо срамно. Наистина голотата не е нещо срамно, различията могат и трябва да се коментират без неудобство и недомлъвки. Обаче, от друга страна, тя е нещо интимно, което аз пазя за човек, с когото съм в интимни отношения. По същия начин ходенето до тоалетна, не че е срамно, но е нещо лично, което човек прави сам.
Що се отнася до докосването, смятам, че до една възраст /не знам точно коя/ е съвем приемливо и не бива да се отказва.

 PeaceПодкрепям това мнение. Някой беше споделил, че може да остане неприятен и смущаващ спомен за детето от голотата на родителя му от срещупложния пол - сигурно е така , ако се замислим. Ние не знаем кое ще се запечата в съзнанието и кое не, нищо, че привидно децата не реагират, това не значи, че съзнанието им не запечатва като на лента разни неща, а от друга страна прекалената осободеност може в последствие да доведе до последици, за които ще се питаме "Защо?" - например недостатъчно уважение към родителя. Мисля, че нещата не са толкова повърхностни и с лекота да се развяваме голи пред децата си. Иначе моят син обича много да се гушка с мен и то когато съм по нощница , не му отказвам, това е голяма радост и удоволствие и за двама ни.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Не съм чела темата. Максимумът до който стигам, е да ме виждат по бикини. Не се крия от тях. Ходя спокойно по този начин у дома. Както и на плажа - а там сме заедно обикновено..
Питали са ме какво е това, което аз имам, а те нямат и обратното. Обяснявам.

# 52
  • Мнения: 1 766
Цитат
Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми.....
това притеснява ли те? бебе гушка мама, нищо ненормално не виждам  Confused
моето момченце е на година и половина. И през ум не ми е минало да се крия от него.

# 53
О, не, рано ви е  за такива притеснения  Simple Smile След 6 годинки - тогава се осъзнават полово  Peace

Дали се осъзнават съвсем, не знам, но моя син е на 6 и половина и не се крия от него. Не че му се развявам нарочно, но като се къпя и нахлуят със сестра му (която е на 4), какво да правя? Ако реагирам по-бурно, ще е по-зле. В крайна сметка, голотата е нещо естествено и децата я приемат така, докато родителите, или някой друг, не им внуши, че е нещо лошо или срамно

# 54
  • Мнения: 1 367
Много често се случва синът ми да нахълта в банята,докато се къпя,но не съм забелязала да се интересува от гледката.По-скоро си намира нещо друго да прави,само да е покрай мен.Но в тоалетната няма спасение-редовно сме двамата  LaughingНе се крием от него,докато се преобличаме.Прави ми впечатление,че му е по-интересно да гледа баща си,докато се облича,дори на няколко пъти е посягал да го пипне EmbarassedРазбира се,не му се разрешава,но отказът е под формата на игра,а не със сериозен и нетърпящ възражение тон,както за други неща.

# 55
  • Виена
  • Мнения: 725
TiFoNi
а мамите , които кърмят до 2-3 години...т.с. децата им смучат зърната -  какво ли е това?

нормално е детето да търси контакт -  толкова е малко! на мен ми е по приятно да си гушкам синчето голо, защо на него да му е неприятно?щом аз не си мсиля "глупости", как може едно дете да си ги мисли?

гледам да го гушкам и мачкам сега, че ще дойде момент , в който аз ще искам, ама няма да ми даваааааат Joy


ПП както беше споменала една майка в по горен пост и до тоалета, ходя с него... къде да го оставя? Thinking

Това,все едно аз съм го писала  Blush.
И аз не виждам нищо лошо в това да те гушка,когато си гола.И на мен ми е по приятно,когато усещам меката му и нежна бебешка кожа  Heart Eyes,без никакви задни помисли.Въобще не виждам какъв е смисъла да се притесняваш  Wink.Идва момент,когато малките бебешори порастват,и тогава ще ти се иска да те гушка,ама няма  Crossing Arms.

# 56
  • Мнения: 413
Имам син на 4, и не се крия от него.
Не смятат и скоро да започна Crazy

# 57
  • Мнения: 1 432
Не се крия много, когато се преобличам например.....ама гола голеничка не ме  виждал.
Като има слу4ай да ме види коментира ''Аууу , на мама гърдите.... Гърдите дават мляко''. Такива работи.
А когато съм с голи крака и той оби4а да ме гу6не Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 897
Преобличм се пред сина ми без притеснения, но и не му натрапвам излишно голотата си.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 825
От известно време се стремя да не ме вижда гола. Не ми се вижда добра идея аз да се събличам и обличам пред него и той да вижда всичките ми части на тялото.

# 60
  • Мнения: 2 123
За криене у нас и дума не може да става  Laughing
Ние сме нудисти, така че на плажа от 1 годишен се е нагледал на какво ли не. Мисля, че голотата е нещо етествено и през ум не ми е минавало да се крия  newsm78
Обяснено му е какво е пенис и вагина и че момичетата имат вагини, а момчетата пениси.

По тоя случай - много беше смешно - ходим чат пат на плуване за бебета. Та събличаме се ние в съблекалнята преди басейна, а там още 3, 4 лелички... Никола ги оглежда много внимателно и заключава:
"ММММММММ леличка - има вагина, значи е момиче"  Joy

# 61
  • Мнения: 1 896
И ние не се крием, опитваме се да ги научим, че човешкото тяло е нещо красиво и естествено. Не се срамуваме едни от други.

# 62
  • Мнения: 743
Моето момчевце е на година и 8 месеца.Баща си не е виждал гол,той се къпе всеки ден на работа,и не е имало кога,но мен си ме вижда редовно.И той обича да ме погали,пощипе по голия крак,а пък аз имам гъдел навсякъде,започвам да се кикотя и се започва едно гонене,голяма веселба настава.Голотата е най-естественото нещо,не мисля че трябва да се крием.Преди доста години,една колежка беше казала,че с мъжа и започнали да се крият,когато бебето станало на 3 месеца!Така се изумих,че май никога няма да го забравя.

# 63
  • Мнения: 2 022
Съвсем гола не са ме виждали никога. Аз след къпане се обличам в банята или пък се затварям в спалнята. През това време те не влизат при мен. А по сутиен и бикини си ме виждат доста често (дори и досега - имам пред вид големия), не им прави особено впечатление, свикнали са. А сега, като кърмя бебето, се нагледаха и на други неща ... Баща им пък се е разхождал по слип пред тях (особено в жегите), включително и пред голямата щерка, и това също не прави впечатление никому. Мисълта ми е, че всички се стремят към "забранения плод" и ако акцентираме върху голотата, това ще има отрицателен ефект. Голотата е естествено нещо, но трябва да има и някакви граници. Все пак не живеем в ония племена, дето хората непрекъснато си ходят "по кожа" (както казва малкият ми син).

# 64
  • Мнения: 75
С мъжът ми също не се крием от малкия. Той вече не е толкова малък и разбира всичко, любопотен е, задава въпроси и на всичко му се отговаря и обяснява. Наистина си мисля, че е по-добре да научава нещата от родителите си и у дома, а не по-късно от телевизия и излизания с приятели по кварталните кафенета. Има моменти, в които се хихика.... знам ли защо, но това е абсолютно нормална детска реакция. При нас женския полов орган е.... "пеперудка"....  Laughing

# 65
  • Мнения: 1 632
Голотата е нещо естествено, ако сега се криеш, има вероятност след време да стане по любопитен!

# 66
  • София
  • Мнения: 3 064
Не се крием. Не виждам причина. Това не значи, че ходим голи из къщи, просто си се обличаме нормално след баня и пред него. А на морето и голи си ходим.

# 67
  • Мнения: 202
И ние не се крием.Детето ми е на три годинки и мисля,че е още малко ,за да се чувства неудобно от голотата ми.Всичко с възрастта си.

# 68
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние сега направихме годинка и мисля че все още не разбира толкова но и по-нататък не мисля да се крия какво та той е излязъл от мен защо трябва да се крия ами ако и той започне да се крие от мен???Или да го е срам нещо знам ли като ако види че аз го правя може и той да го повтаря.Вече като стане много по-голям нещата може би че стоят по друг начин но засега мисля че няма място за притеснение

# 69
  • Мнения: 1 817
Малкият/1г.5м/ много се впечатлява като ме види гола /като се преобличам. Идва , иска да ме гали по краката. И вика гол голо. Радва се много на гърдите ми. Абее, много е въодушевен. ooooh! Да си кажа...малко ми е неудобно и ми идва да се крия Rolling Eyes
Баща му вика: Спокойнооо, поне е в правилна насока детето Laughing
Пред големия , разбира се, не се разсъбличам.

# 70
  • Мнения: 1 174
Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми..... Rolling Eyes

Ами и дъщеря ми го прави това с прегръщането и целуването, независимо , че е момиченце. Чувства се по-близо до мен, радва се детето. Simple Smile За мен тези моменти са много мили! Simple Smile
Не мисля, че е нужно да се криеш от сина си, поне в близките две години. После просто може да се ограничиш в ходенето из къщи гола, примерно и...да бъдеш по-дискретна, ако ме разбираш. Wink

# 71
моето дете е на почти 6 години и ако знаете как наднича докато се събличам,че чак връта ще си счупи е крия се то и мен ме е срам та аз съм му майка не е редно да стоя гола пред него

Общи условия

Активация на акаунт