Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Как трябва да изглежа молбата за преминаване от майчинство в отпуск за отглеждане на дете? Някой знае ли?
От работата ми казаха да подам такава в свободен текст със задна дата, понеже до сега нямах възможност да отида до работата.

Благодаря за мненията и отзивите.

Цитирай
"Преминаване от майчинство в отпуск за отгл. на дете" newsm78
Аз ли нещо не мога да схвана? Да не би да е от болнични в отпуск за отгл. на дете до 2 год. възраст? Ако е това, адресираш до управителя на фирмата и нащо от сорта: " Г-н Упр, моля да бъда пусната в отпуск за отгл. на дете до 2 год. възраст от ....../датата/. Декларирам, че синът/дъщеря ми ....../трите имена, рождена дата и може и ЕГН/ не е настанен/а за отглеждане в детско заведение на пълна държавна издръжка." Това последното беше по някой си член, но не помня по кой Embarassed Да не забравиш да напишеш от кого е молбата. Ми, това е май в общи линии.
Дано да съм била полезна
П.П. Май се продават и готови бланки такива, но не съм сигурна
Цитирай
"Преминаване от майчинство в отпуск за отгл. на дете" newsm78
Аз ли нещо не мога да схвана? Да не би да е от болнични в отпуск за отгл. на дете до 2 год. възраст?

Да, но 135-те дни се водят майчинство, това имам предвид. Никъде не намерих готов екземпляр, примерен.
Цитирай

София

Мнения: 6 733
Лелееееееееееееее #Crazy,ами аз не съм подавала такава молба Embarassed,а болничните ми  изтекоха ехеееее!Много ли е важно?!Не са ми се обадили колежки да ми кажат?! newsm78
Цитирай

морето, сините вълни...

Мнения: 510
ето нещо примерно

Заявление за ползване на отпуск по чл. 164а от КТ

                                            До г-н ..........................
                                            Изпълнителен директор (Управител)
                                            На ..............................
                                                   (име на фирмата)


                                  ЗАЯВЛЕНИЕ


   От .....................................................................
                                (трите имена)
   на длъжност ............................................................
     в дирекция .............................................................
                             (отдел, цех, звено)


   Уважаеми г-н Директор,


   Уведомявам Ви, че желая да ползвам полагащия ми се отпуск по чл. 164а от КТ, смятано от .....................
                       (дата)
   Декларирам, че в момента отпуск на същото основание не ползва съпругът ми (съпругата ми).
   Заявявам, че при настъпването на някое от обстоятелствата по чл. 46а, ал. 4 от НРВПО (основания, прекратяващи правото ми на ползване на отпуска), ще ви уведомя незабавно.


   Приложено: 1.  Ксерокопие от Акта за раждане на детето;
   2.  Декларация, че детето не е настанено в детско заведение;
   



   Дата: ..............                      С уважение: ...............
                                                               (подпис)


както и
Декларация, че детето не е настанено в детско заведение

                                 ДЕКЛАРАЦИЯ


   Долуподписаната .......................................................,
                                       (трите имена)
ЕГН ....................., Л. К. № ....................., адрес ............. .............................................................................


                                 ДЕКЛАРИРАМ
   ........................................................................
                            (трите имена на детето)
ЕГН ....................., родено на ................... г., не е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка и в момента аз полагам грижи за него.


   Дата: ..............                          Подпис: .............
Цитирай

София

Мнения: 2 108
Лелееееееееееееее #Crazy,ами аз не съм подавала такава молба Embarassed,а болничните ми  изтекоха ехеееее!Много ли е важно?!Не са ми се обадили колежки да ми кажат?! newsm78
не се притеснявай и аз не съм подавала никаква молба.автоматично си преминах от едното към другото.
Цитирай

София/Велико Търново

Мнения: 713
И аз тъкмо днес се сетих че ен съм подавала  newsm78 Това е формално разбира се, но предполагам че е важно за счетоводството да го имат за да теглят майчинството, така че е по-добре да се подаде дори и със закъснение!
Цитирай
sun_flo, много ти благодаря за подробната справка
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.