Българската кухня.Традиции и обичаи.

  • 49 783
  • 157
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 210
При нас буранията се прави с кисело зеле и фасул PeaceКомбинацията е разтърсваща

# 136
  • Мнения: 1 394
Баба ми и викаше на тази манджа-Бай Тошовата манджа.Демек любимото ястие на другаря Т.Живков  Mr. Green Laughing

# 137
  • Мнения: 1 798
Баба ми и викаше на тази манджа-Бай Тошовата манджа.Демек любимото ястие на другаря Т.Живков  Mr. Green Laughing
Joy Joy Joy
Добре е ,че пак се пише по темата  bouquet

# 138
  • Мнения: 1 394
Темата е много полезна според мен.Много хора се вълнуват например какво се приготвя за сватби,кръщенета,за празниците и за да не ровят тук и там идеята ми беше тук всеки да споделя какво се приготвя по празниците,какви са българските обичаи,а и да не ги забравяме естествено.Да си припомним какво са готвели нашите баби...Българската кухня е толкова богата и аз съм сигурна,че съм опитвала едва една трета от нещата,които се приготвят в нашата мила родина!  Peace

# 139
  • Мнения: 5 001
Ами днес е Димитровден....На трапезата има обичай да се хапват следните неща:
Задължителните ястия, които трябва да присъстват на празника, са курбан от овче месо, яхния от петел и пита с ябълки.

# 140
  • Мнения: 1 798
Да попитам и тук Blush
Някой има ли изпитана рецепта за рачел  Hug

# 141
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами днес е Димитровден....На трапезата има обичай да се хапват следните неща:
Задължителните ястия, които трябва да присъстват на празника, са курбан от овче месо, яхния от петел и пита с ябълки.


Мале срам, сраааааааам. При двама Димитровци - баща и мъж - нито едно от ястията няма да има на трапезата  Embarassed Grinning

# 142
  • Мнения: 22 867
Ами днес е Димитровден....На трапезата има обичай да се хапват следните неща:
Задължителните ястия, които трябва да присъстват на празника, са курбан от овче месо, яхния от петел и пита с ябълки.


TheNMaster, като не се сетих каква е тая ябълкова пита, взех та спретнах ябълкови кифлички. Сега вече видях темата с рецептата.   bouquet

   

# 143
  • Мнения: 9 107
Да попитам и тук Blush
Някой има ли изпитана рецепта за рачел  Hug

ето заповядай Рачел  Grinning

# 144
  • Мнения: 1 798
пеп-4o,благодаря  bouquet

# 145
  • Мнения: 1 394
Рачел и петмез нали е все едно и също или греша... newsm78....Знам,че се прави от тиква,а прабаба ми правеше и от тръстика...

# 146
  • Мнения: 9 107
не е едно и също, различни са.

# 147
  • Мнения: 1 394
А би ли обяснила за незнаещите ,като мен/ако има и други такива де/?
 Hug

# 148
  • София
  • Мнения: 12 554
А би ли обяснила за незнаещите ,като мен/ако има и други такива де/?
 Hug

Специално питах баба ми. Различни неща са.

Рачел е сладко от тиква.
Петмез - поне на Свежен  Wink - е гъсто тъмнокафяво, сварено от захарно цвекло и ароматизирано с индрише. Викат му "сиромашки мед".

# 149
  • Мнения: 5 001
Рачела е сладко с парченца тиква,която е кисната във варов разтвор,за да останат хрупкави....

А петмеза  се прави от сок (динен,гроздов или от захарна тръстика),който се вари до сгъстяване....


Нана,да са ти живи и здрави Димитровците  Hug Hug Hug


Лабрекс страхотни ябълкови кифлички си спретнала  Hug Hug Hug

Според мен ябълковата пита си е шпрсто щрудел или ако е баница да се напраив на принципа на тиквеника...

Общи условия

Активация на акаунт