Работа в Здравната Каса?

  • 12 279
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 571
Що, няма лошо във философстването. Поне някои може да се усетят в коя държава живеят.  Mr. Green
Аз се питам друго - за жените е ясно, че държавната работа, колкото и да е нископлатена, има много предимства. Но какво кара мъжете да работят там? Че и да ползват връзки, за да се набутат? Да седят на такива ниски заплати, когато в строителството например могат да получават с пъти повече?
И кой им издържа семействата, се питам също? Или крадат, или взимат подкупи, или жените им ги издържат, аз друго обяснение не мога да намеря...  Thinking

# 31
  • Мнения: 24 467
А, то философстващият мъж ли е? Сега гледам какво пише. Да, за мъжете и аз не знам, единствено със трупане на стаж мога да си го обясня. И с възможност за допълнителна работа.

# 32
  • Мнения: 25 571
Да, за мъжете и аз не знам, единствено със трупане на стаж мога да си го обясня. И с възможност за допълнителна работа.

Искаш да кажеш, че плащат за писане по форуми???  Shocked
Баси, пак съм се прецакала...  Tired

# 33
  • Мнения: 3 634
Всички мъже, които познавам на държавна работа са с двата крака в корупционните схеми. Определено са се добрали до тези длъжности с много връзки. Не знам в кой град е авторката, освен че е малък. Аз все пак си настоявам за голяма фирма, за да са й гарантирани привилегиите, които наистина са важни. Какво можеш да работиш като майка и като жена са две различни неща.  Peace

# 34
  • Мнения: 320
Айде дайте тогава предложение къде има нормална държавна работа? Shocked

И аз се присъединявам към въпроса. Особено такава, за която не искат връзки.  Mr. Green

няма такава според мен. ако ще да си в управлението на горите в търговище например...без връзки никой няма да те вземе
Това твърдение не е вярно. 2007-ма година се явих на конкурс, като имаше 2 свободни места, за позицията, за която кандидатствах. Бяхме общо 6 кандидати. Нямах никакви познати и никакви уговорки. Получих едното място. Все още работя като държавен служител - главен експерт в едно министерство. Подкрепям напълно останалите мнения, че заплатите са ниски - всеки си прави сметката. Аз започнах заради дъщеря ми, която беше много болнава в този период (1-ва група в ДГ) и мога да го отчета като грешка, тъй като детето вече се климатизира и посещава редовно ДГ. Тази зима дори болничен не съм вземала, а заплатата ми е непроменена. Няма да пиша каква е сумата, за да не уплаша някой. Е вече съм решила да се махна и започнах да се оглеждам за друга работа - по ангажираща и по-добре платена. Авторката сама може да си направи изводи.

# 35
  • Мнения: 25 571
За извън София става въпрос.

# 36
  • Мнения: 24 467
Да, за мъжете и аз не знам, единствено със трупане на стаж мога да си го обясня. И с възможност за допълнителна работа.

Искаш да кажеш, че плащат за писане по форуми???  Shocked
Баси, пак съм се прецакала...  Tired

А писането по форуми се прави просто в крачка и не отнема много време.
Иначе ако човек е инициативен може да поработва на частно. Laughing В работно време, когато е в болнични, някъде има и по- големи годишни отпуски, може и образование да си завърши /тук болничен, там отпусчица, ако ще и да е неплатена, ама ти се пази местенце/- абе има смисъл и за мъжете, понякога.

# 37
  • Мнения: 1 820
Борисе защо така се изказваш след като не си в моето положение?Какво му е смешното и странното че искам държавна работа.Обясних на кратко причините,а това че точно ЗК ми е скимнало ей така изведнъж,ми защото там само може със средно примерно.Пък и да не е там,то на всякъде по държавните заплатата е горе долу една и съща.Аз не искам висока заплата,както писах вече,нито го правя заради това че ще съм облякана еди как си...Парите не ме притесняват толкова защото мъжа ми работи  HugПросто на този етап ми трябва нормална работа.С фиксирано раб време,да почивам в събота и неделя,по празници да не се чудя кой ще ми гледа детето.Това ми е проблема.Не съм видяла частник който да те разбира и да ти влиза в положение.Обмисляла съм варианта и за детегледачка.Поне до 3 год възраст.На толкова места съм подала документи,и никой не се обажда когато разбере че съм с малко дете.Въпроса е все един и същ"Ами ако детето се разболее,как ще процедираме" ooooh!Ми ще им го занеса те да го гледат  ShockedЕй това е целия ми проблем.Че от където и да го въртя все не става.Става въпрос за Хасково.От там съм,не от София.Ама за съжаление тука май е друг свят,защото виждам че в София проблема на майките с работата не е толкова голям.
Бившата ми работа беше сутрин от 8 вечер до към 8-9  Rolling EyesТака че просто няма как да стане да се върна там.В повечето случай частника иска ти да си му женен за магазина или каквото и да е там  Peace

# 38
  • Мнения: 212
Да, за мъжете и аз не знам, единствено със трупане на стаж мога да си го обясня. И с възможност за допълнителна работа.

Искаш да кажеш, че плащат за писане по форуми???  Shocked
Баси, пак съм се прецакала...  Tired


Е тоя път вече наистина си се прецакала. Така е като не си инициативна. В началото и на мен не искаха да ми плащат загдето пиша тук в тоя форум, но впоследствие, след няколко разговора с когото трябва, вече ми плащат и то доста добре бих казал. Аз затова и пиша тук - да не мислиш, че умирам от кеф да пиша в гнездото на плюещите кобри... Ама какво да правиш - работа...

Борисе защо така се изказваш след като не си в моето положение?Какво му е смешното и странното че искам държавна работа.

Не е смешно и странно твоето желание да започнеш държавна работа. Разбирам те напълно. Смешното и странното е изказването на някои че за нископлатената държавна работа се искало здрави връзки. Това е все едно аз да кажа че за моето място съм използвал връзки за да започна работа - че кой е тоя лудия който ще иска да започне работа за 350 лв. че чак и връзки да ползва. Айде стига глупости. Никакви връзки не се искат за да започнеш държавна работа. Даже някъде няма и кандидати за толкова малко пари да си губят времето.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 13:05 от Борис

# 39
  • Мнения: 4 192
А всъщност сигурни ли сте, че ЗК е държавна? Нали уж навремето това беше идеята - да е независима институция?

# 40
  • Мнения: 25 571
Никакви връзки не се искат за да започнеш държавна работа. Даже някъде няма и кандидати за толкова малко пари да си губят времето.

Сериозно? Прати жена си да почне работа в Общината, в НАП, в НЗОК, в Бюрото по труда, в Полицията, в някое училище като касиерка или учителка, без никакви връзки, пък после ела да споделиш после как е успяла.  Laughing
Изключвам София - там законите на труда са други.

# 41
  • Мнения: 320
Не е смешно и странно твоето желание да започнеш държавна работа. Разбирам те напълно. Смешното и странното е изказването на някои че за нископлатената държавна работа се искало здрави връзки. Това е все едно аз да кажа че за моето място съм използвал връзки за да започна работа - че кой е тоя лудия който ще иска да започне работа за 350 лв. че чак и връзки да ползва. Айде стига глупости. Никакви връзки не се искат за да започнеш държавна работа. Даже някъде няма и кандидати за толкова малко пари да си губят времето.
Много вярно мнение - връзки не се искат. Даже при нас в момента има свободни (незаети от месеци) работни места. Идват разни момиченца и моменца и като чуят за какво иде реч, повече не се връщат. Много от хората намесват процедурата по назначаване, която е максимално утежнена с връзкарска история. Но това е по-скоро всеобщото мнение, натрапвано с години, отколкото достоверна информация.

# 42
  • Мнения: 24 467
Ами предложете на авторката държавна работа без връзки в Хасково тогава. Или поне работа с 8 часов работен ден и гарантирана отпуска, без работа в почивни и празнични дни. Сигурна съм, че ще ви е благодарна.  Grinning

# 43
  • Мнения: 14 486
айде аз пък да не си цитирам ведомството в което работя (от порядъчен период от време) - случайни хора там няма. като се почне от деловодителките и шофьорите

# 44
  • Мнения: 25 571
Даже при нас в момента има свободни (незаети от месеци) работни места.

Къде това - би ли уточнила, ако обичаш?

Общи условия

Активация на акаунт