Достатъчно ли е 4Д прегледа?

  • 2 032
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Здравейте,в началото на 21 г.с бях на 4Д преглед.Май ФМ се казва(поправете ме ако греша)д-р Корсемов ме гледа(Пловдив).Каза,че с бебока всичко е ОК,но и аз като всяка бъдеща майка се чудя дали това изследване е достатъчно,дали всичко се вижда,дали д-ра е видял всичко?Вашето мнение какво е?Някой ходил ли е при Корсемов-отзиви?!     bouquet благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Малформациите при бебетата се виждат на 2 Д, а колкото до 3 и 4 Д, те са "шоу" на майката. Прави ли биохимичен скрийнииг?

# 2
  • Мнения: 651
Е то този апарат и 2Д имаше! Не не съм! Доктора ми каза,че няма нужда.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
....Доктора ми каза,че няма нужда.
Rolling Eyes(емотиконът е за твоя лекар)
Потърси в "Здравен справочник" друг лекар. Този не си струва! Защо няма нужда от БХС? Защото си под 35 ли? Така или иначе е късно за БХС, но ако си притеснена, винаги можеш да потърсиш 2-ро мнение. Успех Hug.

# 4
  • Мнения: 74
 по добре отиди си направи изследването аз също бях на 4д но същия доктор ми пусна и изследване за бхс мисля че и аз бях в 21 седмица

# 5
  • Мнения: 9 814
Малформациите при бебетата се виждат на 2 Д, а колкото до 3 и 4 Д, те са "шоу" на майката. Прави ли биохимичен скрийнииг?

Мммм не е точно така. Има доста малформации, които могат да се видят само с 3 или 4Д.
Като например лицевите. Така че, това далеч не е само заради шоуто и сантименталните моменти.
По принцип добрите специалисти винаги комбинират и двата вида ехография при ФМ.

# 6
  • Мнения: 651
Малформациите при бебетата се виждат на 2 Д, а колкото до 3 и 4 Д, те са "шоу" на майката. Прави ли биохимичен скрийнииг?

Мммм не е точно така. Има доста малформации, които могат да се видят само с 3 или 4Д.
Като например лицевите. Така че, това далеч не е само заради шоуто и сантименталните моменти.
По принцип добрите специалисти винаги комбинират и двата вида ехография при ФМ.
Да апаратът имаше 2Д и 4Д.А що се отнася до БХС доста теми изчетох в този форум,че не е най-сигурното нещо!!!

# 7
  • Мнения: 9 814
Деянова , ти и без това си закъсняла за БХС-то.
Да, това изследване не дава диагноза, а прогноза.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 072
Според мен е достатъчно. Стига вече с това БХС, което в голям процент от случаите дава грешни резултати и се стига принудително до амниоцинтеза  Peace Бих забранила БХС-то със закон, ако можех  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 260
Доколкото знам 100% ГАРАНЦИЯ,че всичко е о`к дава само амниоцентеза! Поправете ме ако греша.

# 10
  • Мнения: 651
tonkabonka браво   bouquet
Доколкото знам 100% ГАРАНЦИЯ,че всичко е о`к дава само амниоцентеза! Поправете ме ако греша.
Да и това си е така,но друго си е да попиташ патило,а не старило!

# 11
  • София
  • Мнения: 23 072
Доколкото знам 100% ГАРАНЦИЯ,че всичко е о`к дава само амниоцентеза! Поправете ме ако греша.
Абсолютно вярно, но към нея не се прибягва току-така! Рисковете от амнио-то не са за подценяване  Peace За съжаление до амнио в повечето пъти се стига "благодарение" на грешните резултати от БХС-то...

# 12
  • Мнения: 651
Доколкото знам 100% ГАРАНЦИЯ,че всичко е о`к дава само амниоцентеза! Поправете ме ако греша.
Абсолютно вярно, но към нея не се прибягва току-така! Рисковете от амнио-то не са за подценяване  Peace За съжаление до амнио в повечето пъти се стига "благодарение" на грешните резултати от БХС-то...
Съгласна съм!    bouquet Д-ра,който ме надлюдава каза,че не е необходимо да си правя амниоцентеза.Де да знам!Нали затова са тези лекари!Аз при Амалиев ходя от 5г. и съм доволна.Имам му вяра,но си падам малко паника....,а малко...бая!!!   #Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 23 072
Съгласна съм!    bouquet Д-ра,който ме надлюдава каза,че не е необходимо да си правя амниоцентеза.Де да знам!Нали затова са тези лекари!Аз при Амалиев ходя от 5г. и съм доволна.Имам му вяра,но си падам малко паника....,а малко...бая!!!   #Crazy
И аз ходих на ФМ в 20 г.с. Докторът ме видя калко съм панирана  Mr. Green Много обстойно гледа бебето и накрая каза да спя спокойно, защото с бебчето всичко е наред! Ако няма показания за амнио (т.е. някакви съмнения от страна на лекаря), не си ги причинявай тези преживявания  Hug

# 14
  • Мнения: 651
tonkabonka, благодаря ти много! Дано да си родя нормално здрава бебка!
Пожелавам на всички здрави бебета!

Общи условия

Активация на акаунт