Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

Родих преди една седмица и от тогава му треперя на моето бебче, мажа му пъпчето със спирт и топоцин но не мога да разбера дали всичко му е наред. дайте съвет защото мноиго се страхувам и се чудя дали да не я водя до лекарката.
Цитирай

На седмото небе!!!

Защо реши,че има нещо нередно?Какво те притеснява?
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

И аз това питам.Нали пазиш да не се мокри при къпане.Слагаш ли от лепенките за пъпче.
Пишеш ,че почистваш редовно ,спроде указанията на доки.Какво те притеснява???
Цитирай

пазиме се да не се мокри, не слагаме лепенки но ми се струва много голям и накак сякаш има малко кръв незнам как трябва да изглежда обичайно и затова се притеснявам
Цитирай

Не се притеснявай-аз също не съм слагала лепенки, падна на 9-я ден след раждането. Това, че има кръв не е нещо ненормално. понякога и след падането пак си кърви малко. Слагаш си му спирт и готово.
Цитирай

На седмото небе!!!

Едва ли е по-голямо от нормалното newsm78 Нормално е да има по малко съсирена кръв.Имай впредвид,че пъпчето ще падне около 10-я ден.Ако бебето не го боли пъпчето,мисля не няма нищо притеснително,продължавай с топоцина и спирта. А ако наистина си притеснена по-добре отиди на лекар,за да се успокоиш Peace
Цитирай

Габрово

Миличка нашето падна на 19 ден.Когато ни изписаха беше възпалено.Добре че беше нашето педи да ни каже ДА НЕ СЛАГАМЕ топоцин.От него по бавно изсъхва защото самата пудра задушава мястото и то вместо да изсъхва става по лигаво.Ние почиствахме само със спирт и то на всяко преобуване даже и нощем.Много важно е пъпчето да е извън памперса.Успех.
Цитирай

Бургас

Топоцина го слагахме, след като падна пъпчето  Peace
Цитирай

мерси малко ме успокоихте надявам се скоро да падне за да не го мисля
Цитирай

нашата лекарка каза да слагаме
Цитирай

София

нашето падна на 14 ден Peace
Цитирай

София

Ако много те притеснява нека го погледне лекар - аз се притеснявах и го заведох, нищо му нямаше.  Very Happy
На сина ми пъпа падна на 23-ия ден. Като слагаш памперса, подгъвай го навътре така, че пъпа да е навън - по-бързо ще изсъхне и падне. Аз като почнах да подгъвам памперка и падна на другия ден.
Цитирай

нашето лекарката когато ни изписаха като го видя и само с едно леко завъртане го махна и каза че с тези щипки от родилния излизат с херния ,мажехме с спирт и топоцин а на месец сложихме лепенка.
Цитирай

Sofia

Не се притеснявай. Не изглежда да има проблем. Но ако въпреки утехите ни те е страх, звънни на доктора да питаш и него.
Цитирай

София

И аз слагах спирт и топоцин, лепенки - не. Имаше малко съсирена кръв, внимавахме да не се мокри. Не се притеснявай , ще падне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора