Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 40 отговора
Съжалявам, че пускам втора тема със същия проблем, но може би заглавието на предната не е достатъчно точно, за да опише истинският ми проблем сега.
След "излекувана" двустранна луксация на тазобедрените стави /оперативно преди 28 години/, започнах да имам болки и едновременно с това прогресивно ми се ограничава движението на страни на едната става. Направиха ми снимка на тазобедрените стави. Установи се коксартроза на двете  тазобедрени стави, но по-голям е проблема с едната, където констатираха пълно износване. Предвид възрастта ми /33 години/ ортопеда каза, че не е желателно на този етап нейната смяна с изкувствена и ми препоръча инжектиране с хиалуронова киселина /медикамента се казва durolane/. Консултира ме последно ортопед от болница Вита в София.Казва се Доктор Чанков. Моля за вашите коментари, относно този медикамент  и за специалистите в тази болница. Ако някой е минал  процедурата също да се включи, за да ми даде повече информация как протича. Също така медикамента е сравнително нов на нашия пазар и незнам доколко може и да покаже странични ефекти. Предварително ви благодара.
Цитирай

Какво стана, никой ли няма представа какво представлява този медикамент! Вече наистина започвам да се плаша...
Цитирай

здравей!
как разбра, че тези инжекции са нови на пазара? аз се интересувам също някой какво може да каже, защото на моя много близка приятлека й поставиха диагноза артроза начална форма на коленете и са й препоръчали медикаментозно перорално лечение, но тя е твърдо решила да не се подлага на него, тъй като ми каза, че са много тежки медикаментите, които са й предписали, а тя планира бебе скоро. та другия вариант, който са й дали е именно дуролан. докторът й (Проф. д-р Йордан Шейтанов - национален консултант по ревматология, председател на Българското научно дружество по ревматология) е казал, че ще излезе около 1100лв, а най-странното е, че аз намирам една инжекция в нет да се продава за 250 долара??
Пратих запитване за цене и евентуална отстъпка към българското представителство на Дуролан :
 Bulgaria
EUROMEDA Ltd.
21 Balsha str., bl.44
1408 Sofia
Bulgaria
Tel.: +359 2 483 07 69
Fax: +359 2 851 08 55
Email: euromeda.ttzvetkova@gmail.com

поисках и повече информация за продукта.
да видим.
Цитирай

Наистина до сега не бях се интересувала от подобен медикамент, но доктора, който ме консултира ми каза , че това е нова възможност. Инжекцията /дуролан/ струва 550-580 лева.Тя се заплаща от пациента. Тъй като се поставя само в болница и под ренгенов контрол останалите пари - около 500 лева за манипулацията, се поемат от здравната каса - ако имаш направление за хоспитализация и си здравно осигурен. Знам, че по-честа е практиката за поставяне в колянната става и дава по-добри резултати. Ако пък артразата е в начална форма-тогава подобрението е сигурно. Поне така ми казаха. В моя случай се касае за тазобедрена става и то напълно износена, и не ми дават гаранция за подобрение - просто една възможност...
Цитирай

Няма такава цена! Инжекцията струва 590 лева, а поставянето е между 20 и 50 лева. Потърсих в интернет вносителя за България и си я купих направо от офиса. От направената от мен справка, установих, че цената навсякаде по света е горе долу еднаква.
Цитирай

преди няколко месеца разбрах за тази инжекция от списание Здраве. Понеже отдавна имам проблем с коляното се заинтересувах от нея. Така попаднах на фирмата вносител - Euromeda. От там ми обясниха, че ако има правилни индикации Дуролан ще ми помогне. Бяха изключително любезни и ме насочиха за преглед при ортопед. Установи се , че имам скъсан менискус и увреда на хрущяла. Беше ми препоръчано артроскопия, за да оправят менискуса и после ако е необходимо - инжекция. Десет дена след операцията ми сложиха и Дуролан. Ефектът наистина беше страхотен!
Цитирай

Здравейте,
наскоро сложиха такава инжекция в коляното на майка ми, която се оплаква от износени колена и шипове. До тоя момент(след 2 месеца) все още не е споделила осезаемо подобрение след манипулацията. Плати 300 евро на доктора който я инжектира, и сложи само на едното си коляно. Сега въпроса е, дали да сложи и на другото, след като не е сигурна в ефекта?
Цитирай

Аз не харесвам инжекционната форма на хиалоуроновата киселина защото така тя отива само до въпросната става, в която е сложена. Има чудесни таблетки Хиалуронова киселина, които се приемат през устата, не увреждат стомаха, може всеки да ги пие от вкъщи без да лежи в болница(та дори и за един ден). А и по този начин достигат до всички стави в нашият организъм(а те са 230 на брой). Сами виждате че е много по-добър вариант за организма и за болните стави. Със сигурност щом едната става е атрофирала, това означава че и останалите са тръгнали натам. А с една инжекция къде по-напред ще огреете  newsm78
Ето ви линк за хиалуроновата киселина за която говоря  тук  А цената просто няма да говорим.... Сравнение не може и да става....   
п.п. А да не говорим колко добре се отразява хиалуроновата киселина на кожата ни. Просто върши чудеса. newsm03
Цитирай

Да - само има един проблем - не е доказано че хиалуроновата киселина се усвоява от стомашно-чревния тракт, така че може да си пиеш колкото искаш без никакъв ефект. Confused
Цитирай

п.п. А да не говорим колко добре се отразява хиалуроновата киселина на кожата ни. Просто върши чудеса. newsm03

Колко време е необходимо на хиалуроновата киселина
на подмлади кожата? Защото мъжът ми е пил капсули
заради ревматоидния си артрит два курса по три месеца
и не виждам някакъв ефект върху кожата newsm78 А аз
се каня също да вземам тези капсули, на своя глава естествено ooooh!
Цитирай

Здравейте  Hug

Днес ми поставиха диагноза гонартроза  Confused Изписаха ми хиалуронова киселина на хапчета , както ме викат да ми поставят такава и в коляното следващия месец. Въобще не се сетих да питам колко ще ми струва тази манипулация. Тук срещам безумни цени  Rolling Eyes Тази хиалуронова киселина durolane единственият вариант ли е или има и някаква на по-сносна цена  Embarassed

Благодаря ви  bouquet
Цитирай

Здравейте  Hug

Днес ми поставиха диагноза гонартроза  Confused Изписаха ми хиалуронова киселина на хапчета , както ме викат да ми поставят такава и в коляното следващия месец. Въобще не се сетих да питам колко ще ми струва тази манипулация. Тук срещам безумни цени  Rolling Eyes Тази хиалуронова киселина durolane единственият вариант ли е или има и някаква на по-сносна цена  Embarassed

Благодаря ви   :bouquet:

Има и други алтернативи,пак инжекционна форма,но ти говоря за цени 50-60лв.Лошото е,че ако избереш по-евтините са серия от инжекции,а повярвай ми много са болезнени.Основното предимство на durolane е,че се поставя еднократно.
Цитирай

На мен ми поставиха диагноза артроза и бейкърови кисти на колената - докторът  ми каза, че има два пътя на лечение - с хапчета, които трябва да пия следващите двайсетина години и с инжекции - четири- пет курса всяка година. Хапчетата излизали около 700лв., инжекциите 900 без поставянето сигурно. Колебая се кой път да избера?!? Ще ми се дза се консултирам с още един лекар относно диагнозата и лечението, бихте ли ми препоръчали някой добър специалист. Аз ходих на ревматолог, но доколкото разбирам от форума някои от пишещите са били при ортопед, кой специалист е по-подходящ, знае ли някой?
Цитирай

Madam Stasita, много ти благодаря за разяснението  bouquet За мен цената няма значение, идва ми почти равностойно, понеже за една инжекция ще пропътувам 300км, т.е сумата за хиалуроновата киселина(по-евтиният вариант) + сумата за манипулацията + сумата за пътя умножено по 3 пъти се равнява на сумата за еднократната по-скъпа киселина, която споменавате  Rolling Eyes Лошото е, че докторът не ми предложи по-добрата алтернатива  Confused Явно ще трябва да разговарям отново с него, преди да реша . А тази durolane аз лично ли трябва да си я потърся и закупя, имате ли идея  Rolling Eyes

pipillota , някак не ми се връзва - доколкото съм разбрала хапчетата са за лечение, т.е за възстановяване на ставните връзки, а хиалуроновата киселина е за забавяне на процеса  Rolling Eyes Според мен е добре да посетиш и друг специалист  Peace Аз ходих при доц.Стоилов в клиниката по ревматология на Урвич 13, но впечатления все още ми е рано да давам  Peace А противовъзпалителни пиеш ли? На мен ми изписаха Диклофенак Дуо за 1 месец.
Моят син има Бейкерова киста . Доктор Алексиев от Ортопедията в Горна Баня каза, че не е нещо страшно, ако не боли, не пречи и не расте до степен на обездвижване на ставата  Peace
Успех  Hug
Цитирай

Предавам това, което ми разказа познат. Историята е следната:
Мой познат едва ходи - диагноза коксартроза. Предстои му операция и смяна на ставата. Това го плаши и тревожи. Куцукайки покрай блока си среща свой колега - възрастен професор по история.  Та същият този възрастен мъж му казва как той си е помогнал - всеки ден в продължение на месец е пиел сутрин на гладно 1 кофичка кисело мляко с разтворено от вечерта пакетче желатин /трябва да се уверите, че е животински желатин, а не химично получен/. Ако процеса е доста напреднал първите 10 дена се приемат по 2 пакетчета желатин  - сутрин и вечер с кисело мляко.

Хапвайте повече джолани, хранителни добавки с хрущяли от животни.

Като биологичен вид ние сме хищници. Ако не бяхме толкова "евоюлирали" щяхме да оглозгваме костите на животните и да си набавяме хрущялна тъкан, но сега рядко хапваме такива неща. Възможно е това да е цената на еволюцията ни Smile

Тази рецепта сме казвали на няколко познати с болки свързани с хрущялите и ставите. Повечето се обадиха да кажат, че имат значително подобрение. Дори позната, която страда от някакво заболяване, което деформира прешлените хрущяли и има силни болки се обади да каже, че болката отшумяла до такава степен, че била поносима без болкоуспокояващи /разбира се не очаквам от желатин да се възстановят хрущялите напълно/.

Само допълвам, че всички които ни се обадиха, че са имали подобрение казаха, че към 10 - 16 ден вече били загубили надежда и смятали да спрат приема на желатин, защото не им действа и тогава получили подобрение т.е. трябва време, за да забележите някакъв ефект.

Успех  bouquet

Цитирай

1-14 от 40 отговора