Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 35

  • 11 929
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 136
somebody, не се ядосвай, това за мен не са роднини, а са си живи егоисти. Не знам точно какви са ви взаиомоотношенията, но малко ми намирисва на вица" не е важно аз да съм добре, важно е Вуте да е зле".

На нас, да чукна на дърво, родителите много ни помагат. Сумати пъти съм писала, че имам златна майка, да е жива и здрава. Дано в нейната работа да няма проблеми, защото ще сме жив зян - баща ми е безработен, та тя хтм тяхното семейство издържа, хем всеки месец и на нас и на сестра ми ни дава по равно. Ето, количката ми купи жената, сега и мебелите, дала ми е и една кредитна карта, от която да тегля пари, ако закъсам и тя да ми ги погасява. Но ми е неудобно и от там да взимам, та само в много-много крайни случаи тегля по 100-на лв. Отделно, всяка неделя, като ходим на гости, ми изпраща храна - и готвено, и колбаси, и плодове. И на Жоро техните помагат колкото могат. Майка му през 2-3 семдици ни изпраща много готвени неща+плодове, сирена, кашкавали, яйца, поне знам, че са качествени. И когато могат, ни дват по 200-300 лв., а понякога и повече.

На Жоро 80% от заплатата отива за кредита+сметките за вкъщи. Нашият кредит също е ипотечен, остават ни още 18 години изплащане, тъкмо Боянчо, живот и здраве, като стане пълнолетен, ще може да каже, че има сигурен покрив над главата си. Нямам ТЕЦ, всичко ни е на ток, всеки месец по 250 лв. минимум ток плащаме+другите разходи. Отделно аз от заплатата си всеки месец веднага превеждам 360 лв. за колата ми, ще я изплащам още 2,5 години.

И за да ми е още по-гадно, днес ме сюрпризираха, че май ще ни преведат заплатите след пранзиците, та се чудя дали утре да си позволя "лукса" да дам 30 лв. за ехограф в МД, за да се уверя, че с малкия всичко е наред или да живея в неведение още 2 седмици, докато ми е следващия преглед при моя си лекар, но да имаме с какво да изкараме пранзиците. Ето докъде я докарахме, просто ми се реве.

Съжалявам, че така се отплеснах, имах нужда да споделя.
 

# 76
  • Мнения: 1 475
Поне в това отношение съм щастливка, че имам супер шеф и няма да усетя през тази една година намаление на заплатата, от години си ме осигуряват на пълна РЗ! Praynig



Гъди и вашата не е лесна, бая кредити  и сметки изплащате и вие! Най-важното е да сме живи и здрави, пари се изкарват- да можем да си отгледаме децата, това  е най-важното и да имат покрив над главите си! Praynig

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 12:18 от somebody

# 77
  • Мнения: 35
Ох и с този нов закон за майчинството незнам какво ще стане.Аз като разбрах,че съм бременна  веднага започнах да се осигурявам на максимума 2000 лв. Правих си едни сметки,а накрая дано си възвърна поне това което съм дала.То се е видяло,че няма да взема кой знае колко повече #Cussing out

# 78
  • Мнения: 165
Lili_to аз преди 1-2 год. ходих да си взема ПИК от НОИ, подава се молба, но ходих да го получа чак след една седмица. Ако си получавала преди години писма от НОИ /не от доп.пенс.осигуряване/ и ги пазиш, относно това в кои фирми си работила и на колко са те осигурявали, там го пише този код.
Geraldine, честито и от мен!  bouquet

# 79
  • Мнения: 136
Слава Богу, и мен ме осигуряват на реалната заплата. Аз затова треперя да не ме шитнат в последния месец преди майчинството ми, че да трябва да ми се преизчислява сумата и да ми прецакат финансовите сметки. Ще е просто безобразие...

Хе, слънчице изгря. Купихте ли вече мартенички? Как вървят цените, тези дни нали трябва да купувам, че да се подготвя за ценовия шок  Embarassed  Шегувахме се с един колега, че като няма пари за мартеници, е време да разплитаме пуловерите. Ама като не съм си купувала нищо червено, нищо не мога да направя. А само бяла мартеничка не съм виждала  newsm78

# 80
  • София
  • Мнения: 588
Искрено съчувствам на двойките, изплащащи заем. Това е някакъв ужас. Ние живеем в апартамент на свекъра ми и никога не съм криела благодарността си. Много пари сме спестили от това, че не плащаме наем. Е, добре че сме само двамата в апартамента, иначе с кеф щях да си плащам наем, само и само да съм спокойна. Но ако трябваше да заделяме по 1000 лв месечно, трудно щяхме да се справим.
Във фирмата, в която работя, кризата започна още преди световната финансова криза. Все още няма съкратени, получаваме си заплатите редовно, но едва ли ще е за дълго. Почти не плащаме на доставчиците си и гледам, че и хартия в тоалетната няма, което пък е смешно Shocked но ме убеждават, че не било въпрос на криза, а на вътрешна организация. Явно пак не знаят кой отдел какви разходи поема.
Тъй като аз съм в сервизен отдел, работа си има, но се забелязва отлив на клиенти. Е, гаранционните автомобили ще продължават да се сервизират при нас, но ако няма продажби на нови коли, след две години ще увиснем. Но за сега я бутаме някакси.
Иначе аз съм си скрънза и не си падам много по пилеенето на пари. Особено за дрехи. Е, сега съм дала вече 600лв за дрехи, но това е инцидентно. Най-много се радвам на това, че ще съм по майчинство живот и здраве по време на най-голямата криза.

Шест нови отговора Shocked

Ох, забравих да поздравя geraldine. Честито! Пожелавам ви много моменти, изпълнени с любов и нежност!

# 81
  • Мнения: 91
Geraldine Честито и горчиво и дълъг семеен живот. Simple Smile
 Важно е да сме живи и здрави и ние и Родителите ни и да родиме здрави бебчета а пък парите се изкарват.

# 82
  • Мнения: 64
Привет! Аз също много се притеснявам от кризата - колко ще продължи, дали ще има фалирали банки, дали ще се запази валутният борд. Ние с приятеля ми досега винаги сме се оправяли доста добре, имаме хубави професии, много сме си угаждали и не сме получавали абсолютно никаква помощ от родители (не че не биха ни помогнали, но нямат такава възможност, по-скоро ние на тях помагаме). Въпреки че като деца и двамата сме живяли доста бедно, през последните години много добре си живеехме, пътувахме и прочие. Сега обаче с дете, с криза и само с един работещ член на домакинството може да се наложи да си променим начина на живот. Трябва и да се местим в ново жилище, което предстои да обзавеждаме, защото сега сме в моя миниатюрен апартамент. Приятелят ми е оптимист; аз съм тази, която малко по-тревожно гледа на нещата.

За промените в законодателството относно майчинството, аз се чувствам страшно прецакана  Sad В продължение на 4 години работодателят ми ме осигуряваше на максималния осигурителен доход. После закриха офиса си в България и около 6 месеца си плащах само минималното здравно осигуряване. Като забременях пак започнах да се осигурявам на максимума, но промениха закона. Тъпото за мен е, че трябва да има предвидимост в тези неща. Да, може и да е било странно измислено обезщетението да се изчислява на база само последните 6 месеца, а после да се получава 9 месеца, но такова е било положението и хората са си планирали на база на съществуващата нормативна уредба и съвсем в рамките на закона. После изведнъж се променя тя и поне аз в сравнение с това, което щях да получа за 9 месеца по старите правила и сега за 12 месеца, но по новите, губя няколко хиляди лева. А толкова години съм наливала огромни средства в бюджета без нито веднъж да изляза в болнични...

Vodica, хич не се притеснявай, че сте без брак. И ние сме така и слушах по някакво предаване, че в момента повече от половината деца в България се раждат без брак между родителите.

Джералдин, честито!

# 83
  • София
  • Мнения: 542
lili_to, на мен ПИК кода ми го изпринтираха веднага. Докато си попълня молбата, човека ми въведе данните в компа и ми го даде на ръка.
Можеш ли да попиташ Пламен колко би ми излязла изработката на мъничка спалня 144/190см. заедно с подматрачна рамка?

somebody, не се ядосвай на близките си! В много случаи родителите ни си мислят, че още не сме дорасли, за да ни се има доверие и затова не дават нищо. Въпреки, че вече съм на 37 год. и аз имах подобни очаквания, но уви! В крайна сметка разчитам на себе си и не чакам нищо. Нито те, нито аз ще си отнесем жилищата на онзи свят! Важното е да сме здрави и да се обичаме, пък нали не сме на улицата!?
В момента, колкото и жестоко да звучи, най-добре е да живееш под наем! Жилище се купува само ако имаш готови пари, на ръка!

Ааааа... и момичета, не се ядосвайте много за ипотечните кредити! Вярно, че доста ги вдигнаха, но в един момент ще трябва банките да се кротнат, защото тогава ще трябва да поемат риска да изземват жилища на които не биха могли да им вземат парите, ако трябва да ги продават. По-на сметка са кротко да си чакат вноските от хората, отколкото да се напълнят с непродаваеми имоти. В САЩ държавата наля средства в банките, но тук дали ще стане!!!

# 84
  • Мнения: 35
Незнам какво е времето в София,но тук в Казанлък е не пролет,а лято Laughing Горещо слънце,птички пеят,страхотно е.Лошото е,че аз отивам на работа и няма да мога да се възползвам да се поразходя.
Нищо,така или иначе вече чакаме лятото и ни предстоят само хубави и дълги разходки с малките бебоци.
Хубав ден на всички и по-късно пак ще се включа Hug

vodica, със или без матрак? И само леглото ли/без нощни шкафчета/?

# 85
  • София
  • Мнения: 588
Относно извеждането на бебета навън - възнамерявам от първия ден да е навън. В началото само на терасата, която е източна, пък като влезе мама в ритъм и като си направя режим, мисля по цял ден да сме навън. Важното е бебето да не е на течение и на пряка слънчева светлина.
Днес ходих на ЖК. Казаха, че бебето е с главата надолу, "както трябвало да бъде". Е, то сигурно пак ще се върти, изобщо нямам представа, кога заема изходно положение. Аз от другата седмица влизам в седмия месец, може би тогава трябва да се завърти.
Питах да тоновете. Докторът ми каза, че се мерят след 31-ва седмица, което е 8-ми месец.
Дадоха ми направления за австралийски антиген, кръвна захар и васерман, дори не съм ги молила този път Laughing

# 86
  • Мнения: 91
lili_to  ее като говориш така за Казанлък и направо ми идва да фана пътя и да доида Simple Smile Требва като реша да си направим една среща семпла на Юнките  smile3534

# 87
  • Мнения: 69
Здравейте , мами Simple Smile)))   Hug
Искам да се успокоя и пред вас, че Калоянчо е добре  Hug  Док каза, че се развивал страшно - добре  Praynig Относно болката ... не можа да ми отговори кой знае колко ....  Crossing Arms  Предположи, че съм се разтегнала ... но не беше сигурна, казах й за припадъка , а тя го свърза с болката в кръста...  newsm78  Праща ме на невролог... кой знае и той колко ще ми помогне (нали ви казах - 'най-добрия' -  поради липса на друг)  Кръвното ми е 90 на 60...
Иначе ... да ви кажа моите идеални мерки : 104 - 100 - 104  Blush   Flutter  
princesa24 , добре дошла  Simple Smile)   bouquet  Леко бременеене Simple Smile)
Честито на госпожата Simple Smile   married  Щастие и много здраве ви желая Simple Smile
lili_to , ПИК-а ми го изкараха веднага, попълваш молбата и си готова Simple Smile
summ  , бързо излизане от болницата bouquet
Момичета , много мъчно ми стана като чета за тези кризи... тя кризата започна преди на дойде реално... малко изкуствено я извикаха от много страни....
И нашия татко работи в строителството и взехме да я усещаме в нас...  Така искам, когато отида на 18.03. при Марков да пообиколя малко магазините в София и да купим...някоя друга количка... легълце..., но ще ни е трудно като гледам...
Относно майчинството - много мами са прецакани... и аз за малко, но докато се огледам и промениха закона, та все ще съм си на около 250 лв   Sad
Коластрата пак ми изби... на едната гърда, все на една и съща гърда  newsm78  , сега ще ми се смали , а другата ще остане голяма  Laughing  


Да добавя, някой не каза ли , че този колан,подпиращия, не вършел никаква работа  newsm78
Аз май все пак ще се пробвам...нямам друга алтернатива   Sad

# 88
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!
Geraldine , Честито! Желая ви дълъг семеен живот!
lili_to, ПИК кода го дават веднага, аз си го взех в края на септември.
И аз да ви се оплача от моите родители -имат 2 апартамента в Бургас като в единия живеят, а другия е празен + още един който продадоха и парите са им на влог.
Ние в София купихме апартамент преди 2 години и плащаме около 1000 лв на месец само ипотечен и потребителски кредити и като включим и текущите сметки става ужасно...Но за сега се оправяме. И на всичкото отгоре родителите ми като разбраха че чакаме 2 ро дете ми се разсърдиха и ми казаха да забравя за Бургас и че за тях вече не съществувам. От началото на ноември не са ми се обаждали.
А кризата и ние вече я усещаме и много се страхувам мъжа ми да не остане без работа, но засега се опитвам да мисля позитивно.

# 89
  • София
  • Мнения: 542
....,но тук в Казанлък е не пролет,а лято Laughing

vodica, със или без матрак? И само леглото ли/без нощни шкафчета/?

Опссс чак сега разбирам, че сте в Казанлък!!! Embarassed
Писах ти на лични!

Общи условия

Активация на акаунт