Варицела 2

  • 88 262
  • 460
  •   1
Отговори
# 150
Здравейте на всички!
Дъщеря ми изкара много леко Варицела, но пък племенница ми я кара така, както протича при възрастни/ по мнение на двама педиатри/. Двете деца са на една и съща възраст. Аз на моето му давах Биозин, преди това Саностол и Имунобор кидс/ 3 месеца/. Племенницата ми изкара остър бронхит месец преди да се разболее от Варицела и тогава изпи 3 АБ. ПО ВРЕМЕ НА шарката също пи АБ/ много голям обрив по всички възможни места: цялото тяло, слабините, клепачите на очите, цялата устна кухина, наподобявайки Херп ангина. Вдига висока температура м/у 38* и 39* в продължение на 5-6 дни. Тя също пиеше Саностол, а след това и Ехинацея. По мнение на педиатрите тя е била със сринат имунитет още преди да са зарази с Варицела, заради бронхита, който прекара.
Така, че и аз съм сигурна, че всичко е въпрос на силни съпротивителни сили от страна на организма. Давайте витамини, имномодулатори и всякакви такива.

# 151
  • Мнения: 14 133
И Сашко я изкара доста тежко в началото на месеца - с много пъпки., висока температура.
Слама богу, всичко премина .   Hug
И аз бях изумена от категоричния отказ на GP-то да дойде у нас да установи шарката.  #Crazy

# 152

Здравейте на всички!Синът ми  на 2,3г в момента е с варицела. 3-ти ден е с температура не е постоянна но я вдига 2,3 пъти в денон.
Днес се чухме с л л-ка  и тяказа,че и ако утре е с темп. трябва да влезем в инф отделение на системи. според мен   е рано. моля ви кажете ми какво да правя.Той се чувства сравнително добре ,като изключим сърбежа. мажа го с микстура-алба пудра и мент спирт в краен случай.не приема хомеоп л-во. пием витамини-саностол +калций  и противоалергичен сироп Ериус. пъпките който избиха  в събота вече като че ли позатихват. днес започнаха крайниците, а съм чувала че това е последната фаза Благодаря!

# 153
  • Мнения: 14 133
kiki33, Сашо имаше на моменти температура до 4-тия ден е не е ставало дума за инф.отделение.
След като детето е сравнително добре, защо ще ви натиква там.  newsm78

# 154
  • Мнения: 9 481
...и какви системи?! #Crazy

# 155
Благодаря! И аз така си мисля.Понеже от 1 мес съм на работа и не мога да изляза в  болничен/ освен  в краен случай/ мъжът ми го гледа .Преди малко говорих с него  и той ми каза че Криси е добре не е вдигал от сутринта температура.Нашата л л-ка  вчера го видя и понеже той е по-бял още тогава се притесни.Но аз съм убедена  че до 2,3 дни нещата ще се подобрят. Нормално е вечер да вдига температура.Благодаря ви за куража.Утре пак ще пиша,за да ви кажа кака сме.Целувки   Laughing

# 156
Забравих да кажа,че преди седмица пипна нещо в яслата,п.т лека кашлица и традиционните сополки.Пихме сироп Синекод  капки за хрема кл.тинктура и всичко отмина без АБ.Сега пак започна да понакашля и от това което чета от форумите може да е последствие от варицелата ,а даже и може да е било симптом.Още веднъж благодаря

# 157
  • Мнения: 14 133
kiki33, как е днес Криси?  Sad
Наистина, варицелата може да докара усложнения като бронхит или пневмония.  ooooh!
Дано всичко при да е наред.  Praynig

# 158
Току що мъжът ми се обади да ми каже че темп е достигнала 39,8.Няма кашлица най вероятно е гърло.Ще звънна на л. л-ка ,за да видим какво ще правим.Вече не избиват пъпки, даже повечето загаснаха,така че тази темп не е на добре Пак ще пиша

# 159
  • Мнения: 14 133
Как е днес Криси?  Cry
Дано да не са се усложнили много нещата!  Praynig

# 160
За съжаление от днес сме на АБ Клацид .Вчера и снощи бяха много трудни за Криси. Не можахме да свалим темп повече от38,2 независимо от лекарствата.Сутринта като стана отново беше с 38,2. На обяд почнахме АБ и до утре вечер трябва нещата да са се променили в по-добра посока.Утре сутрин сме пр л л-ка.Диагнозата е, че варицелата е избила и  в Дано устната кухина и гърлото и от там и вис темп.Аз също видях ,че езика му е обложен.Дано тази вечер да е лека, че да може да си отпочине Криси,че от доста време не е спал спокойно. no Поздрави и дано утре да съм с радостни новини.Целувке на Сашо от Криси.

# 161
Здравейте и от мен!
Моята племенница до миналата седмица беше в същото положение - висока температура38*-39* в продължение на 5-6 дни. Обривът беше избил на всички възможни места. Нейният проблем беше същият като на Криси - обрив в цялата устна кухина - по небцето, вътрешната страна на бузките, силно обложен език, имаше дори по венците. Много и помогна Тантум верде/ЗА ПРЪСКАНЕ/. Тя е на 3.7г. и педиатърът и назначи по 4-5 впръсквания 3 пъти на ден из цялата устна кухина/ един път на езика, по двете бузки, на небцето.../. Също,   понеже беше спряла да се храни и приема течности и давахме гликоза5% - изпиваше по 1/2 банка за 24часа. Пиеше и антибиотик, но мисля, че щеше да се оправи и само с Тантум верде/ тя не кашляше, нямаше хрема и т.н./. Проблемът беше обривът в устната кухина!
Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 162
  • Мнения: 14 133
kiki, и ти на целувай Криси от нас.  Heart Eyes
На Сашо също му беше изписала личната Тантум верде, но не се наложи пръскаме с него.
Той каза, че не го болели гърлото и устата. Хапваше и твърда храна.

# 163
Токущо се върнах ме от лекар.Гърлото е червено , но не е нещо фрапиращо. Криси по принцип е с по червено гърло.Пратиха ни  и при специалист ,който каза да продължаваме с антибиотика и до неделя/4- ти  ден/ от приема трябва да сме без темп.Ние също пръскаме Тнтум Верде от 7 дни.Сега поне вдига темп на по- голям интервал 7-8 ч, а не както преди на2,5 ч.Кажете ми какъв имуностимулатор  да му давам след тези болести , защото като го пусна на ясла и може да се влошат нещата.А той преди шарката беше се стабилизирал и повече от месец ходи без проблем. Целувки на всички.

# 164
  • Мнения: 14 133
kiki33, на нас ни препоръчаха Ехиначи. Таблетките се смучат. Приятни са на вкус. Но моето човече е почти 6 годишно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт