Какви стъкла за очила

  • 146 797
  • 180
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 31 152
Момичета бях питала отдавна в темата,но тогава никой не ми отговори.
Питам пак Laughing
Правят ли някъде в София "слънчеви очила с диоптър"?
Стъклата да са диоптрични,оцветени,поставени на пластмасова рамка?
Аз поне не съм открила досега. Можеш на диоптрични стъкла да си сложиш фотосолар и да станат като слънчеви, но слънчеви с диоптър никога не съм чувала да има.

# 76
  • Мнения: 385
Tssvety, мои познати си бяха правили такива очила, но във Варна. При първа възможност ще питам в коя оптика Peace

# 77
  • Мнения: 371
Благодаря ти Starlight' ,нямам път към Варна,но ако се наложи.. Laughing
Аз имам такива очила,но вече не ми пасват нито като диоптър,нито като модел.Прави ми ги приятелка оптик.От тогава не съм намерила някоя оптика да ги прави.
densi ,благодаря и на теб,но фотосолар не искам.

# 78
  • София
  • Мнения: 67
Vaflichka, при първия вариант има риск да стъклата да изглеждат зле след изработката, при астигматизма дебелината на стъклата/колкото и да са изтънени/ трудно се скрива и за това така са те посъветвали.Според мен при 2 рамка ще изглежда много по-добре,но зависи от конкретния диоптър.
Tssvety,в оптика Леонардо/на Витошка имат 2 магазина/  могат да ти направят слънчеви очила с диоптър, в случая си избираш рамка или слънчеви очила и определяш какъв цвят искаш да са стъклата, оцветяват се по специален начин и цвета не се променя от светлината както при фотосоларните стъкла.
Момичета познавам много хора с операция на зрението, слава богу са доволни,но все пак при тези корекции се подхожда индивидуално, важно е да попаднеш и на добри специалисти,да няма някаква здравословна пречка и да си твърдо решен,че го искаш .

# 79
  • Мнения: 371
galia_ilieva,благодаря,ще проверя.

# 80
  • София
  • Мнения: 67
Забравих да спомена,че Леонардо правят оцветявания във Варна и предполагам,че същата услуга се предлага и в София,все пак са 1 верига.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 011
Нана, инфо за стъкла за нашите диоптри - сходни са, но все пак те водя с някой.  Laughing
Значи проверих в оптиката, която се намира непосредствено до Билла - Мл1А /ако се сещаш ниските магазинчета отстрани, има и магазин за дет. обувки на КК/.
Работят с Юниглас. Юниглас внасят италиански и корейски стъкла, като италианските били по-хубави, но имали до определени диоптри на склад / ти ще влезнеш в тези диоптри мисля/. Ако е както при мен за по-големи диоптри се прави поръчка и може само от корейските. Цената за моите стъкла ще е по около 200лв. на стъкло, с екстри - антирефлекс и УВ, изтъняване 1,67.
Жената /беше много любезна и търпелива/ ми предложи някакви други стъкла - швейцарски "Маска". Там стъклото с екстри - антирефлекс и УВ и изтъняване 1,61 ми излиза по около 110 лв. за бройка.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 554
Ника, благодаря ти мила. Преди настоящ преглед очите ми са на минус 7,5 и минус 6,5, нооооооо дълбоко подозирам че съм качила отново.
Определено корейски стъкла няма да сложа. Искам или италианско или класиката в жанра - немско. Възможно с всички екстри. Максимално изтъняване, антирефлекс и фотосолар.  Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, жената от оптиката каза, че до -8 Юниглас имат италиански на склад. За фотосолар не съм питала, защото аз ги нося само из вкъщи.
Все пак на теб определено ти трябват по-хубави от моите, щом ги носиш постоянно, аз гоня само цена и що-годе някакво средно качество /нося ги колкото да се сафирясам сутрин преди да сложа лещите  Laughing/.

# 84
  • Мнения: 385
Жената /беше много любезна и търпелива/ ми предложи някакви други стъкла - швейцарски "Маска". Там стъклото с екстри - антирефлекс и УВ и изтъняване 1,61 ми излиза по около 110 лв. за бройка.

Мнооого дълбоко се съмнявам, че Маска са швейцарски стъкла, а още по-дълбоко се съмнявам, че са качествени /това от личен опит/ Naughty
Попаднах на това мнение във форум на hardwarebg

# 85
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, жената от оптиката каза, че до -8 Юниглас имат италиански на склад. За фотосолар не съм питала, защото аз ги нося само из вкъщи.
Все пак на теб определено ти трябват по-хубави от моите, щом ги носиш постоянно, аз гоня само цена и що-годе някакво средно качество /нося ги колкото да се сафирясам сутрин преди да сложа лещите  Laughing/.

Нямам никакъв шанс да работя по 15-17 часа на ден пред компа с лещи  ooooh!

# 86
  • София
  • Мнения: 67
Момичета, както вече стана дума големите производители също ползват "услугите" на Далечния Изток. Въпросните корейски стъкла са хубави, друг е въпроса дали е една оптика ще ги изработят коректно. Има много случаи,когато дадена стока се предтавя с друг произход,там поне са ви дали достоверна информация.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 011
Мнооого дълбоко се съмнявам, че Маска са швейцарски стъкла, а още по-дълбоко се съмнявам, че са качествени /това от личен опит/ Naughty
Попаднах на това мнение във форум на hardwarebg
Ето затова темата е толкова полезна /поне за мен/.  Peace Аз нямам личен опит, последните ми очила са правени преди 15г. в Оптик Матт, бяха безумно скъпи и много качествени, нещо, което сега не мога да си позволя. Затова както вече писах търся само по-добра цена.

# 88
  • София
  • Мнения: 12 554
Мнооого дълбоко се съмнявам, че Маска са швейцарски стъкла, а още по-дълбоко се съмнявам, че са качествени /това от личен опит/ Naughty
Попаднах на това мнение във форум на hardwarebg
Ето затова темата е толкова полезна /поне за мен/.  Peace Аз нямам личен опит, последните ми очила са правени преди 15г. в Оптик Матт, бяха безумно скъпи и много качествени, нещо, което сега не мога да си позволя. Затова както вече писах търся само по-добра цена.

Дааааа и аз ползвах само Оптик Мат.
но и сега си правя най-качественото което мога да си позволя, защото това са ми очите.

# 89
  • Мнения: 385
Ника, браво на теб! Аз моите очила ги сменям през година-две. Или ги чупя, или се обелят, или някакъв косур имат... Сега много ме е яд, че само след 4 месеца носене пак трябва да правя нови - не ми пасват и това си е #2gunfire

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 16:28 от Starlight'

Общи условия

Активация на акаунт