Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 29-а тема

  • 56 957
  • 367
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 661
МИли дами , имам въпрос към вас : каква  е причината питката ми да не бухва много ? Искам да стане висока и да се точи на конци , но последните ми два опита не бяха успешни в това отношение . Иначе на вкус бяха страхотни  - бяха по рецептата на Пепика  Hug

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 13:40 от ***elpida***

# 76
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
............... Ще следя теб и Илиева и за други рецепти Crazy. Благодаря предварително!
..........
  Rolling Eyes

polin_a, за мен е чест да ме следиш!  Heart Eyes
Маме, страшно вкусно си наготвила - поздравления!   bouquet


И така.....
У нас - вкусния Кекс "Пеполина"
   

Дюканска закуска и Филе от акула на тефлонов тиган
   

# 77
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дюкански пастет от печени тиквички с чесън, кисело мляко и извара и Дюканска зеленчукова супа - лук, зеле, броколи и домати с яйце и прясно мляко
  

Дюканска закуска - лютеница от печени чушки и патлаждан и Печено пиле за Сирни Заговезни
  

Хубав ден, момичета!    bouquet

# 78
  • Мнения: 389
Кафенцето, е чак пък дърта кранта  Joy. К'во се направи ти  Joy

От мен за сега само една салатка, която ни е от любимите  Heart Eyes -

Патладжан с майонеза и чесън:



# 79
  • Мнения: 9 776

Ееее, ти пък, чак чест Crazy....Ама пускай поне по някое линкче към рецептите като една добра душа newsm03. За супичката и пастета примерно.
Гелева, Hug!

Аз вчера пекох пилешки крилца с вино в плик /по дюканска рецепта, ядох без кожите Naughty/, а преди малко правих бисквитена торта /не е за диетуващи/ с любимия ми крем с крема сирене. Направих я във форма за торта с подвижните стени и добре, че снимах веднага, пък мислех парче - по-късно. Моят мъж да вземе да я извади от формата /още нестегнала/ и си хапнал доволно. Та ако не се е разпльокала, по-късно може да я щракна и отвътре. Много вкусна стана Laughing /реших да я видя колко е стегнала/. Затова днес съм решила да ям разделно - цял ден само торта Joy.

# 80
  • Мнения: 1 679
polin_a, много ми допадна идеята ти - цял ден разделно хранене - само торта  smile3503 Ей такива диети харесвам.

Само ¨¨*:•. Диди .•:*¨¨ да напише рецептата за Мексиканския бананов сладкиш. Моля, изглежда много вкусен newsm03

# 81
  • Мнения: 9 776
Аз пък имам проблеми с нета и даже не съм разбрала, че съм публикувала Mr. Green. По същата причина не мога да си кача и снимките. По-късно дано...

# 82
  • Мнения: 22 867

Ееее, ти пък, чак чест Crazy....Ама пускай поне по някое линкче към рецептите като една добра душа newsm03. ......
..............а преди малко правих бисквитена торта /не е за диетуващи/ с любимия ми крем с крема сирене. ........... Моят мъж да вземе да я извади от формата /още нестегнала/ и си хапнал доволно............ Много вкусна стана Laughing /реших да я видя колко е стегнала/. Затова днес съм решила да ям разделно - цял ден само торта Joy.

Еее, polin_a, ама айде и ти, като една добра душа, дай линкче или по-подробни разяснения за тая тортичка с крема сирене. И аз бих изкарала един ден на такова разделно хранене! Grinning

Днес няма да готвя, има от снощи, направих едни руски оладушки



и пухкавия и ароматен бананово-шоколадов кекс на Селма



........Labrex -рошли, пирожки, хачапури, направо ме "убиваш"с тез тестени неща, които са ми по душа Hug

explanet, и на мен са ми много по душа......... Embarassed

# 83
  • Мнения: 9 776
labrex, аз напоследък колкото торти съм правила, все са с тоя крем. Представлява смес от разбита сметана, крема сирене / правила съм и с обезсолено сирене, или с извара + крема сирене, комбинации както ми е хрумвало на момента/ и пудра захар докато ми хареса на сладост Laughing. Няма пропорции. Кой както обича Peace. Бисквитите ги топих в прясно мляко + малко ликьор / в случая сложих шнапс пъпеш /, но може и без да се топят, пак омекват, ако имат време Mr. Green. И като втори крем направих Йоткер карамел.

# 84
  • Мнения: 22 867
polin_a, благодаря ти!  bouquet И аз съм любителка на кремовете с крема сирене, ще пробвам някой път твоя вариант. Този втори крем на Йоткер не се смесва с другия, а просто го слагаш като втори пласт в/у другия крем или в/у ред бисквити? newsm78

# 85
  • Мнения: 9 776
Не се смесват. Редувам бели бисквити, единия крем, кафяви бисквити, втория крем. За колорит просто. Сметаната може да бъде течна / с нея крема става по-гъст/ или от пакетче, разбита с прясно мляко /днешната ми е с такава/.

# 86
  • Мнения: 1 550
Тук когато и да вляза свирен глад ме гони Crazy

Котка, страхотни са ти канелените кифлички!

Гелева, нямам нищо против да стана Дюканка, ако ти ми готвиш Hug Успех!

Pety, аз каши не обичам, но твоята е много апетитна Wink

Smiley*, изкушаваш с тия кюфтета Grinning

Диди, омлета е един път!

Marieta тия твои кълки импровизе много вкусни изглеждат. Как ги импровизира точно? Grinning

polin_a, L e o, пепчо, Роца мерси за хубавите думи. Аз снимките нещо ги покрих Rolling Eyes, смених снимките на сайта и тук не се виждат новите Crazy

Ооо, nela_66, направо взех да усилено слюнкоотделям на твоето пиле Hug

Роца, Ралфи, ще ме накарате сега мусака да правя Crazy Hug

Мама Цоци, честито на патерици за юбилея на половинката  bouquet Да ти е жив и здрав и много да те слуша! Чудно тирамису си му спретнала, видях Flutter

Kafenceto, браво за пирожките.

пеп-4o, страхотни бутербанички  chef А рецептата има ли я някъде? Blush

polin_a, много се смях с историята на твоята торта и половинката, дето скришно си хапнал Hug Моите са предупредени за такива изненади Naughty

Лабрекс, тези руски оладушки нещо като американските палачинки ли са? Изглеждат страхотни!

При нас снощи кълки с ориз и грах на фурната и една салата с краставица:






# 87
  • Мнения: 22 867

Лабрекс, тези руски оладушки нещо като американските палачинки ли са? Изглеждат страхотни!

Да, Милен@, подобни са, но ми стават по-дебели от американските. Нещо онези все едни елегантни ги правя.... newsm78

polin_a, разбрах, благодаря!  bouquet

# 88
# 89
  • Мнения: 3 770
Ето рецептата за Мексикански бананов сладкиш

Не я пуснах по-рано , защото исках първо да го опитам и да видя дали си струва ?! Определено - да ! Щом и мъжът ми , който не е почитател на странни манджи , го хареса много и въпреки диетите си го нагъна здраво !   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт