Дипломатични или скандално директни

  • 2 568
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 127
Здравейте! Пред мен възниква дилемата, какви е за предпочитане да бъдем със заобикалящите
ни близки , познати , колеги и др.: дипломатично да им намекваме за допуснатите от тях грешки,
или направо директно в очите , без заобикалки да им кажем каквото имаме , и каквото мислим за поведението им. Питам, защото аз съм от втория тип, и си мисля, дали не е време да направя
усилие за някаква промяна в другата посока.

# 1
  • Мнения: 1 896
Дипломатично директни.

# 2
  • Мнения: X
Ако нищо не ми зависи от въпросните хора,си спестявам негативните емоции.Не ме интересува какви грешки допускат.
Ако няма друг начин,съм дипломатична.Не обичам конфронтации и скандали за нищо.И никога не започвам сама да си тровя нервите.Особено пък ако на отсрещния не му пука...
Чудя ти се откъде толкова енергия за губене в разправии...

# 3
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Аз съм от типа " Право куме в очите", но само ако това ме засяга лично. Ако ли не, си затварям очите и гледам да не се тровя с излишни глупости  Peace

# 4
  • Мнения: 12 648
Зависи доколко тези грешки ме касаят. Рядко осъждам нечие поведение.

# 5
  • Мнения: 4 965
Дипломатично директни.

И аз така. Мразя намеци от типа: "Казвам ти - дъще, сещай се - снахо."
Ако поведението на въпросните хора ме засяга - казвам всичко директно, но достатъчно внимателно (е, случва се и по-рязка да съм понякога).
Ако поведението им не ме касае, предпочитам да не си губя времето и изобщо да не контактувам с тях.
По принцип, съм толерантна и не обичам да давам оценки на чужди действия и поведение.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 005
Определено мисля,че трябва да сме дипломатични.  Peace Всеки прави грешки и на никого не му е приятно на тях да се реагира остро или грубо. Грешките се посочват спокойно, внимателно, ако трябва се обяснява или се помага, за да не се повтарят.
Има, обаче, индивиди, които не разбират от намеци или се правят,че не чуват. Тогава се реагира по другия начин.  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 804
Дипломатично, но с мярка.
Не е нужно да си "скандално директен", за да кажеш какво мислиш.
Винаги може да се намери начин да кажеш истината без да си груб.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първо дипломатични, ако няма ефект- директни. "Скандално"-то само в краен случай.

# 9
  • Мнения: 581
 Зависи от ситуацията и човека насреща.Но при всички случаи  разбират много правилно какво мисля.

# 10
  • Мнения: 183
Зависи от човека срещу мен,от случай и т.н.,но в повечето случай съм скандално директна  Naughty. Иначе ако грешката не ме касае-си мълча,всеки си има глава на раменете която освен за украса е и за мислене Sunglasses

# 11
  • Мнения: 3 459
Директно, без заобикалки.  Peace

# 12
  • Мнения: 22 349
Аз съм понякога дипломатична, друг път умерено директна. )
Дори и когато човек е направил грешка не смятам за необходимо човек да бъде груб.

# 13
  • Мнения: 459
По принцип си зависи с кого говориш, но аз съм от типа "директни"... Опитвам се да бъда и тактична, но ако насреща не поддават - ставам "скандално директна". Но това е в случаите когато съм пряко засегната - аз или член на семейството ми. Не е лошо да бъдем дипломатични, но пък и нещата трябва да се казват с истинските им имена - поне аз така си мисля   bouquet

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
недипломатичен

Общи условия

Активация на акаунт