Въвеждане на храни с глутен?

  • 1 895
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
моля, да ми кажете как се въвежда глутена. Бебко ще стане на 6 месеца и мисля, че трябва да съм подготвена. Ядем зеленчукови, плодови пюрета и каши. Как се въвежда глутена, как се захранва с него?- като с пюретата ли? Моля за вашите компетентни отговори.

# 1
  • Мнения: 1 512
Както всяка нова храна - мъничко и ако няма проблем увеличаваш количеството. Аз въведох глутен с каша в началото на 7 месец.По принцип се смята, че непоносимостта към глутена е вродена, в някои случаи генетично обусловена алергична реакция. Ако детето има такава непоносимост и на на 1 година  да въведеш глутена, то пак ще развие заболяването.

# 2
  • Австрия
  • Мнения: 143
Аз въведох глутена след навършени 7м.Постепенно по 1-2 лъжиЧки първи ден,втори ден и след това дадох сиала порсия
Има разнообразие на пазара с глутеносъдържаши храни,бисквити,хляб и хлебни изделия,макаронени изделия ,каши  и  дори готови пюрета с глутен......
С каквото и да го въведеш няма проблем,но захранвай постепенно

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 12:14 от sadovnik

# 3
  • Мнения: 14 469
Както всяка нова храна - мъничко и ако няма проблем увеличаваш количеството. Аз въведох глутен с каша в началото на 7 месец.По принцип се смята, че непоносимостта към глутена е вродена, в някои случаи генетично обусловена алергична реакция. Ако детето има такава непоносимост и на на 1 година  да въведеш глутена, то пак ще развие заболяването.

това е така, но е възможно да се прояви алергия към глутена, която е различна от целиакията и се израства при подходящ хранителен режим.
в библиотеката има доста информация, хубаво е да се прочете

# 4
  • Мнения: 316
Въведох глутена с овесени ядки в началото на 8-ми месец. Давах по малко в пюрето - сутрин или на обяд. После дадох овесена каша, ръжени ядки, бисквитки Плазмонт, сухари.
По препоръките тук във форумите за захранване с глутен последователността е овес-ръж-ечемик-пшеница.
Непоносимостта към глутена може да се отключи на по-късен етап и е необходимо да се дава по малко, но по-продължително. Аз давах храни, съдържащи глутен в продължение на цял месец.
Може да влезеш в темите за захранване има доста информация. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 763
Аз въведох глутена на 8 месеца, като смесвах глутенова с безглутенова каша.

# 6
  • Мнения: 284
Малката ми дъщеря прояви алергия към глутен-освен с обриви,се изрази и с разстройство.
Внимавайте с овесените ядки,дразнят изключително много червата.

# 7
  • Мнения: 168
аз дадох на дъщеря ми каша съдържаща глутен в 7 месец

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Въведох го с овесена каша на 7 месеца.

# 9
  • Мнения: 165
Въведох глутена с каша. Peace

# 10
  • Мнения: 1 372
Въведох глутена със каша в началото на седмия месец.

# 11
  • Мнения: 4 784
Въведох глутена с бебешка бисквитка Алете, към края на седми, началото на осми месец. Дадох я между храненията.

# 12
  • Мнения: 9 973
въведох с попарата-сухарите

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Въведох глутена със каша в началото на седмия месец.

И на Алек така с каша , бе на 7-8 м

Общи условия

Активация на акаунт