Предстои ми нещо хубаво

  • 4 436
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 259
dalka,мислим да им кажем в петък.Ще ги поканим на вечеря,да хапнем,да пийнем и да ги зарадваме.

Датата,която сме си харесали е 19 септември.




Mислех, че аз съм единствената която е решила да прави сватба минимум 8-9 месеца след годежа... нали повечето действат бързо и за 2-3 месеца свършват цалата работа по-въпроса!

# 31
  • Мнения: 3 634
Ние не сме правили някакъв специален годеж. Оженихме се 6 месеца след предложението защото искахме повече време за организация. Ергенско и моминско парти ще има ли?   ura

# 32
  • Мнения: 1 259
Аз не ги признавам тези партита... един познат се зарази със сифилис(както и всичките му гости) при отпразнuването на ергенското му парти Mr. Green
Ta и развода се състоя преди сватбата!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз не ги признавам тези партита... един познат се зарази със сифилис(както и всичките му гости) при отпразнuването на ергенското му парти Mr. Green
Ta и развода се състоя преди сватбата!
Еми "разпищолили" са се! Mr. Green
Ние правихме хубаво моминско парти на една от приятелките ни,но не злоупотребихме с момчетата. Joy

# 34
  • Мнения: 4
Момичета благодаря за милите думи! Hug
И аз като Poli не признавам моминското/ергенското парти.Някак ми е чужда тази традиция.Това с подаръците за гостите също ми е някак странно.
На последната сватба на която присъствах младоженците подаряваха тяхна снимка,направена веднага след венчавката.
Това ми хареса и съм склонна да последвам техния пример.

# 35
  • Мнения: 388
Честито!

Ние избрахме датата веднага след като ми предложи и после правихме годеж, но пък като казахме на родителите че ще се женим (заедно бяхме от 5-6години вече и нашите само мрънкаха) пак си имаше емоции...

И двамата съобщихме по телефона, защото сме в друг град.
Неговите родители се зарадваха, но казха че са го очаквали, още повече че той на предния ден им намекнал нещо и те май се бяха досетили.
Моите родители - майка ми, като й го казах, в първия момент май не разбра точно какво й говоря, след това беше репликата "Аз нали ти казах че така е по-добре" (или нещо от сорта), после ни пожела да сме щастливи... После като говорих със сестра ми, тя ми каза, че 2-3 минути след като е говорила с мен, майка толкова се е развълнувала че не е можела да говори като са се чули със сестра ми...и баща ми по същия начин... Сестра ми се разрева от щастие и едва разбирах какво ми говори... когато сестра ми се сгоди пък аз ревах от щастие... Тогава бях в къщи и видях реакциите... Мама остана безмълван за около 4-5 минути(такова нещо никога не се беше случвало), после тръгна да ги прегръща и поздравява, а татко се насълзи и дума не обели, после само ги прегърна и им честити... и пак - два реда сополи, два реда сълзи... доста емоционално... нейните свекъри пък почти не реагирали... казали нещо от рода на "А, ми то това се очакваше" и после сменили темата...

# 36
  • София
  • Мнения: 2 991
Поздравления!
За съжаление при нас "още не му е дошло времето за годеж" но ще следа темата.... може пък (дай боже) в близко бъдеще да имам нужда от идеи  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 940
Аз не си падам много по традициите. При нас нещата се развиват бързо, но очаквано.
Познаваме се от 8 години, но само от 2 живеем заедно. Преди това доста време бяхме разделени от Океана, та затова не ги броя много много.
Иначе годежа не беше нищо специално. Ние от година имаме общ дом, в който живеем от Септември миналата година. Просто решихме този Януари да запознаем родителите си официално. Поканихме ги в нашия дом, хапнахме и пийнахме и това беше...
И просто сега решихме, че тази година е нашата година. Още се чудим дали да е само подпис, или да каним гости...
По-скоро ще се спрем на първото. Моминско парти 100% ще има, но в никакъв случай няма да е в модерните стриптийз барове. По-скоро ще събера приятелки да се почерпим. Мъжа ми ако иска да си направи ергенско парти--няма да го спра Simple Smile
Ако не каним гости , ще отидем с кумовете на екскурзия в чужбина...

# 38
  • Мнения: 1 259
Момичета благодаря за милите думи! Hug
И аз като Poli не признавам моминското/ергенското парти.Някак ми е чужда тази традиция.Това с подаръците за гостите също ми е някак странно.
На последната сватба на която присъствах младоженците подаряваха тяхна снимка,направена веднага след венчавката.
Това ми хареса и съм склонна да последвам техния пример.


И аз на последната сватба на която бях(в Карнобат) подаряваха снимки...много ми допадна идеята, а ко нестане все още не знам какво друго може да се подари на гостите като спомен(като изключим ко'ничките и цветята, които се хвърлят с излизането от ритуалната зала)!

Аз противоположно на dalka си искам всичко по трядиция, е, може да не е толкова стриктно, но повечето неща married

# 39
  • Мнения: 3 634
Ние купихме малки рамки (около 6/9 см) и седмица преди сватбата си направихме няколко снимки в студио. Избрахме 2 варианта и ги поставихме в рамките. Всички гости много ги харесаха, а на нас ни струваше към 1лв/човек. Не харесвам снимките, които ни подаряват на сватбите защото са 13/18см, а моите албуми са 10/15.

# 40
  • Мнения: 388
И аз на последната сватба на която бях(в Карнобат) подаряваха снимки...много ми допадна идеята, а ко нестане все още не знам какво друго може да се подари на гостите като спомен(като изключим ко'ничките и цветята, които се хвърлят с излизането от ритуалната зала)!

Едно време това са били бутониерите... Сега е на мода да се правят бутониери от естествени цветя само за родителите и кумовете, затова на гостите се правят подаръчета... обикновенно във всеки сватбен магазин има различни гипсови фигурки които са най-стандартните подаръчета, но всеки може да измисли нещо различно и оригинално...

# 41
  • Мнения: 940
Аз, ако правим рецепция (в което се съмнявам), ще им подаря нещо от шоколад...

А иначе защо се отказахме от гости за сега--защото ни налегнаха финансови несгоди  hahaha Решихме да се "обзаведем" с къща преди брака, и сега си носим кръста Simple Smile Но пък мислим на море с кумовете и после на екскурзия до Шотландия.

# 42
  • Мнения: 388
Аз, ако правим рецепция (в което се съмнявам), ще им подаря нещо от шоколад...

А иначе защо се отказахме от гости за сега--защото ни налегнаха финансови несгоди  hahaha Решихме да се "обзаведем" с къща преди брака, и сега си носим кръста Simple Smile Но пък мислим на море с кумовете и после на екскурзия до Шотландия.

Лично мнение, но на екскурзия и море винаги можеш да идеш, а това преживяване от сватбата един път ще го имаш... но всеки се решава... аз лично пари да ми дават не бих се отказала от празненството... и пак бих се оженила...

# 43
  • Мнения: 940
Аз, ако правим рецепция (в което се съмнявам), ще им подаря нещо от шоколад...

А иначе защо се отказахме от гости за сега--защото ни налегнаха финансови несгоди  hahaha Решихме да се "обзаведем" с къща преди брака, и сега си носим кръста Simple Smile Но пък мислим на море с кумовете и после на екскурзия до Шотландия.

Лично мнение, но на екскурзия и море винаги можеш да идеш, а това преживяване от сватбата един път ще го имаш... но всеки се решава... аз лично пари да ми дават не бих се отказала от празненството... и пак бих се оженила...

Да, така е, но на този етап финансово не е разумно за нас. Иначе съм твърдо решена за брака, ама ще го мислим.
Може пък в крайна сметка да спретнем нещо.

# 44
  • Мнения: 1 731
Ще си изкривя душата, ако кажа, че е било 'баси вълнението или нещо подобно... Просто уведомихме мамите на коя дата да осигурят присъствие...И честито за събитието! Simple Smile

 newsm10 Така беше и при нас!Никакво вълнение каквото по принцип е ,но не това беше важно за нас.Важното беше ,че се решихме на тази стъпка и се чувствахме щастливи! newsm47

Общи условия

Активация на акаунт