ВЪпросче до мамите, раждали секцио и нормално

  • 545
  • 6
  •   1
Отговори
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не искам темата да се превърне в поредния спор за и против. Не намерих подоба и ако има се извинявам, че се повтарям. Моля ако има мами, успяли по някакви причини да минат и през двета вида раждане , например първото дете нормално, второто секцио или обратно да споделят  разликите и кое биха предпочели ако имат трето дете Grinning

# 1
  • Мнения: 884
При мен беше така-първото нормално, след единадесет години второто-секцио. Тук не предлагат никаква анестезия при нормално раждане, така че ако трябва да избирам евентуално отново-секцио. Бях преживяла вече голяма коремна операция, така че знаех какво да очаквам. Възстанових се много бързо след секциото-след десеттина дни всичко при мен беше нормално вече. След първия път се възстановявах близо месец, беше болезнено в пъти повече за мен. Вероятно е до физика.

# 2
  • Мнения: 2 374
Ето,една такава тема.

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не е същото. Аз искам да чуя мнения на преживели ситуацията, а не кой какво иска  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 165
Аз започнах нормално раждане, получих пълно разкритие и на напъните бебето се заклещи. Решихме да направят секцио. Болките от двете са напълно различни. При нормалното са като менструалните но по-силни, някак си отвътре.  Секциото е ясно - болка от рана. Доста бързо се възстанових. Живот и здраве следващото пак ще е секцио.

# 5
  • Мнения: 2 374
Не е същото. Аз искам да чуя мнения на преживели ситуацията, а не кой какво иска  Mr. Green
Ами прочети де не е "кой какво иска",а точно жени преживели и двете.

# 6
  • Мнения: 1
Aз родих първата си дъщеря нормално преди 10години .Ася се роди чрез секцио защото имам проблем с очите и не ми разрешиха да раждам нормално възтанових се много бързо след секциото нямах външни конци който да ме дърпат ,шита бях по нов метод.Болеше ме само 1-2 часа след като излязох от упойката а нормалното раждане си боли през цялото време откакто започнаха контракците така че сигурно секциото ще е по добре според мен

Общи условия

Активация на акаунт