бебе гигант

  • 6 026
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 471
Сега да те успокоя. Моята Ния се роди недоносена и на 12м. беше 8 700гр. Сестрата, като я премери, ме погледна лошо и каза: Е как може такова нещо?
Педиатърката и каза:  Я попитай жената, това бебе колко е тежало, когато се е родило?

А, колкото до бебе-гигант - аз съм 5-то дете и всичките сме се родили около 5кг, като най-големият ми брат се е родил почти 6кг.


Някои лекарки просто не знаят, какви глупости говорят 

# 16
  • София
  • Мнения: 1 175
Сега си погледнах от любопитство колко кг е бил малкият на 6 месеца и половина-8400 гр,а се роди недоносен и мъничък.Пък никакви коментари не е имало по този въпрос,какво остава за диета  Shocked Само имахме препоръка да не прекалявам с кашите заради рахита.
Относно намаляването на броя на храненията,казаха ли ти какво да изключиш?Няма как да е сутрешното или вечерното АМ,нито обедното пюре...еми то какво да яде от обяд до вечерта,гладно ли да стои  ooooh! ,нали има нужда от всички хранителни вещества и разнообразие.Нямам думи...

# 17
  • Мнения: 46 508
На тази възраст дъщеря ми беше 8.500 кг., педиатърката не ми е казвала, че е гигант Rolling Eyes
Винаги съм хранила на поискване - по неин съвет.

Тук можеш да е ориентираш за нормите ръст/тегло.

# 18
  • Мнения: 1 669
На вашата възраст дъщеря ми беше 7.600. Въобще не съм я намирала за гигант. Родена е 2.400. По едно време нашата педиатърка също беше решила, че трябва да е на диета, но аз намирам това за безумие. Сега, като започна да прохожда - почти не наддава. За последния месец - само 150 грама - така че СПОКО... Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 723
Не се притеснявай-направо са смешни ти педита с това-Много е дебело бебето Crossing Arms
В моята отчетна вече някоко бебета минаха 8килца,а не им се карат Laughing
А са някъде месец по-малки от вас Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен трябва да намалиш не броя на храненията, а количеството храна, ако изобщо трябва да намаляваш нещо. Мойте като минаха от 5 на 4 хранения понеже започнаха да ядат повече на едно хранене качиха по 1200 за 1 мес  Shocked  Теглото само по себе си не е оринтер. Намери някоя таблица за теглото според ръста не според възрастта. Ако теглото му е в нормите за съответния ръст нищо не променяй. Ако е пълно детето не е лошо да намалиш, но количеството не броя.

# 21
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Изобщо не се притеснявай и ние бяхме така.Виж колко майки казват също,че бебчетата им са с подобно тегло Peace Гигант,ще е ако тежи 15 кг на 8 месеца Peace

# 22
  • Мнения: 681
Не се притеснявай мила,давай си му да яде  Peace Всяко дете е различно и се развива по различен начин,така,че спокойно  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Споко, и ние винаги см били много над "нормите", но тя просто си е голяма - висока и т.н.

# 24
  • Мнения: 276
Нашата пък каза че кльощавеел. #2gunfire На 6 месеца сме 8 кг и 71см.Такъв шамар щях да и зашливя ама айде.Бил много висок ами какъв да е като баща му е 198см. newsm78

# 25
  • Мнения: 781
Здравей мила, моя син на 5 месеца също беше 7 600кг., но никой не е споменавал за бебе гигант Whistling
Сега е на 1.1 месец и яде по 5 - 6 пъти за 24 часа а тогава не си спомням колко пъти се хранеше, но е било поне 7-8 пъти за 24 часа. Mr. Green
Да намаляш храненията при положение, че детето ти е гладно според мен е абсурдно Peace
Много харесвам един израз на Блонди "Води се по детето"

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 14:38 от Сенди

# 26
  • Мнения: 7 403
ОХ направо ме поуспокоихте,много благодаря,като чета има и по големи бебета от нас но щом вие не се притеснявате и аз няма да обръщам толкова внимание -ще се водя от детето немога да го държа гладно а и толкова обича вече каши ,че сърце не ми дава да му ги спра/както ме посъветва педито/

# 27
  • Мнения: 7 403
А наи вече ме уплаши,че бебето ще наоравело рахит с това наддаване.

# 28
  • Мнения: 1 512
Следващият път и кажи на педи да го вземе за една седмица и да му намали тя броя на храненията.Въобще не и се връзвай.Не можеш да го държиш на сила гладен.И първото педи когато моята сладурка беше на 3 месеца ми се накара за килограмите и ме караше да давам сокове за да и залъгвам глада,но аз така я послушах,че я смених.И мамите преди мене са ти казали да се водиш по детето.

# 29
  • Мнения: 46 508
А наи вече ме уплаши,че бебето ще наоравело рахит с това наддаване.

Добре де, нека да каже според нея колко е номално, според всякакви норми, детето ти е екстра.
Рахит се получава от недоимък на Витамин Д, най-вече при недохранени деца!

Общи условия

Активация на акаунт