Бебето в другата стая

  • 4 224
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Мамита кажете ми  как бебетата ви спаха в друга стая, как процедирахте, как ставахте, на колко време през нощта го хранихте.... абе всичко.
Аз искам да науча бебка да спи в другата стая, да не се буди често вечер (моята кума казва, че така е научила нейното бебе само веднъж на вечер да се буди  newsm78). Интересуват ме отговорите на тези мамита, които държат бебетата на "дистанция"-грубо звучи, но сестра ми научи нейното бебе да е непрекъснато до нея и сега от както проходи, по цял ден за ръката из стайте, където тя иска. Няма капка спокойствие, а и детето не иска да седи с друг. Не искам и моето да става така. Искам да си имам и аз личното пространство, да мога да го оставям на майка ми и т.н.т.
Искам още от първия ден да го уча на самостоятелност (звучи силно казано, но не е чак толкова). притеснявам се че аз съм прекалено жалостива и няма да позволя да заплаче и за една секунда и веднага ще я гушкам - което не е много правилно. Взехме си кученце да тренираме и ми казаха изрично, че когато поиска да се качи при нас на леглото да не му обръщам внимание и да му се скарам да си ходи в кошничката. Е, ела те да видите, само на кревата го научих и другаде не иска, непрекъснато до мен. АКО Е ТАКА И С БЕБЕТО ЩЕ ПРЕВЪРТЯ #Crazy

МАМИТА ДАВАЙТЕ СЪВЕТИ

Хей мамита, май не сте ме разбрали. Аз питам най -вече тези мамита на които децата са им в другата стая - как са ги отделили?
Аз не искам да тероризирам беба, но като се познавам ще стане по зле и от сестра ми.
По въпроса с плаченето, също не сте ме разбрали - в бг мама( в главния сайт) пишеше, че бебо не трябва винаги когато плаче да се взима на ръце, защото бебчовците понякога плачат само за няколко секунди - трябвало да се изчаква. Също вечер не трябвало да се заиграваш с него, защото ще си създаде навик за игра(при малко по - големи бебета). При нас също стаите са преходни, къщата ни е прекалено голяма и искам бебо да си има своя стая. Няма да се затварям в друга стая разбира се.
А по въпроса с книгите - всеки си пише неговото становище, което разбирате е различно от това на друг автор. За това и пуснах тема за подходяща книга. Hug
Дано сега да ме разбирате, че както се мисля, май беба ще е при мен в кревата.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 21:24 от laysi

# 1
  • Мнения: 9 973
бебехон е решението.Как иначе ще чеуш като плаче.Малко новородено не бих оставила в друга стая...твоя си работа...виж като стане на 6-7м. е по-различно
е,стига да не се пуши,да не идват гости в стаята....при такива условия...иначе в хола първите месеци е абсурдно

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз ти предлагам първо да родиш, да видиш, гушнеш и усетиш бебето и след това евентуално да пускаш подобни въпроси, които, сигурна съм, ще отпаднат  Wink

# 3
  • Мнения: 121
ми аз откакто родих , сина ми е в другата стая, само че при нас  е друго, че стаите са преходни и няма врата,  а само голям портал  и си го чувах нощем, вярно че ми беше на далечко, но е по удобно, защото сега си спи сам  в креватчето и не плаче да го взимам при нас ,и не го е страх да стой сам или от тъмното, а това си е голямо облекчение, а за храненето всичко си е същото, newsm78както и когато спи при теб поне в началото

# 4
  • Мнения: 4 555
няма да позволя да заплаче и за една секунда и веднага ще я гушкам - което не е много правилно.

Напротив, това е единственото правилно поведение спрямо плачещо бебе. Който ти пълни главата с неверни неща, нека той да реве и да не му обръщат внимание, да се убеди колко е приятно.

# 5
  • Мнения: 498
Аз ти предлагам първо да родиш, да видиш, гушнеш и усетиш бебето и след това евентуално да пускаш подобни въпроси, които, сигурна съм, ще отпаднат  Wink
Разбира се ,че е така.

# 6
  • Мнения: 7 723
Не можеш да научиш едно новородено на каквото и да било.
Нито можеш да го научиш да не огладнява,
нито да не плаче, нито пък да няма нужда от майчина близост.
Бебетата ни учат нас и ние се нагаждаме по тях.
Откажи се.
Ще дойде момента, в който детето ще бъде
готово да се отдели в отделна стая и ти ще го усетиш кога е  Peace

# 7
  • Мнения: X
Всичко зависи от бебето. Някои спят по цяла нощ, други не, някои нямат нужда от много гушкане, други имат. П-добре не се настройвай предварително, а изчакай да видиш как ще са нещата след появата на детето.
Иначе е истина, голямата ми дъщеря спеше в нейното си легло, което беше до спалнята и само я слушах, завивах, отвивах, будехме се една друга, абе ужас. Малката е в отделна стая от раждането и спи много добре. Бебешката стая е преходна със спалнята, обаче и аз си я чувам, без проблем. Така е много удобно, виж в съвсем друга стая новородено не бих оставила.
За мен важното е децата да разберат, че всеки си има отделно легло, а спането в друга стая може да се случи много лесно, ако родителите успеят да впечатлят детето с прекрасна стая, която да си е негова, да си избере само мебелите, да си нареди, както иска играчките и т.н. Така стана с каката - след бебешката стая и направихме съвсем отделна нейна стая, тя толкова беше доволна, че от първата нощ не сме имали никакви проблеми.

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
laysi, не знам защо си позволила да ти пълнят главата с простотии...

Ако става въпрос за новородено си в пълна грешка, ако си мислиш, че да го оставиш да плаче има някакъв поучителен ефект. ЕДНО НОВОРОДЕНО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛЕЗИ!!! То има нужди, като не можеш да го принудиш да не ги изпитва. Има новородени, които ядят на час и половина, други преспокойно могатда не огладнеят и четири часа... Има такива, които не се будят през ноща, други го правят през час...

Моя син като новородено спеше повече през ноща, отколкото сега! Сега спи в отделна стая, но веднага щом се разплаче някой отива при него. Още повече, че сега започват да го мъчат нощните страхове, страх го е мама и татко да не вземат да си тръгнат и никога да не се върнат... Може би е добре да попрочетеш някоя и друга книга за отглеждане на бебета. Не за да се учиш кога какво да правиш, а по-скоро да разбереш кога в какъв период от живота си е и че понякога да се буди сто пъти през ноща и да реве в мига щом тръгнеш към вратата са напълно нормални неща...

Да си "тероризираш" детето по начините, които описваш определено няма да го научи на самостоятелност...
В първите почти 6 месеца от живота си сина ми заспиваше на ръце, спеше почти всяка нощ при нас, винаги, дори сега щом се е разплаквал аз или баща му сме му обръщали внимание на мига... Е, не е залепен за мен нон-стоп. Може цял ден да си играе сам без да се сети за съществуването ми... Есетствено има и моменти, когато ни манипулира, но те лесно се разгадават...

И аз имах милион тероии как се гледат деца, ама какво от това... Сина ми успя да ги направи на пух и прах още с раждането си...

Много неща са си строго индивидуални и най-добрата тактика е да се вслушваш в детето си и да си вярваш, че ти най-добре знаеш кое е добре за него...


Успех!

# 9
  • Мнения: 575
Едва ли ние учим детето да се буди нощем или да не се буди, до дете си е Simple Smile Та в зависимост твоето какво е, ще решиш дали да го отделяш. Ако се буди по 10 пъти на нощ едва ли ще ти е по-удобно да ходиш от стая в стая по цяла нощ. Оставихме дъщеря ни да спи сама в стая от скоро (на 11 м. е) но тя не се буди и спи по-спокойно когато е сама. Можех да го направя и много по-рано, но сега прецених, че е дошъл момента.
Просто зависи много от детето, а и от твоята нагласа разбира се. Когато се роди бебето може пък да не се чувстваш готова да го отделяш толкова рано. Нещата ще станат от само себе си, няма смиъл от сега да плануваш нещо, което не зависи много от теб Laughing

# 10
  • Мнения: 2 448
Моето бебе показа само, че иска да спи на спокойствие и го отделих в друга стая на 8 месеца. До тогава спеше в кошара при нас в спалнята. И макар, че беше от много ревливите, имах късмета след 3 месец почти да не се буди през нощта. Но това не е от научаване, просто късмет. Има спокойни бебета през деня повече, но пък вечер не спинкат и се будят по често, всяко бебе със своите си грижи. Водим се по тях и това е.

# 11
  • Мнения: 1 759
Ако бях прочела тази твоя тема, не бих ти препоръчала "Близо до бебето" в другата ти тема...всъщност може пък тази книга да ти помогне да размислиш за "нуждата от самостоятелност", знае ли човек  newsm78 Дано да промениш нагласата си, като се роди бебето  Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Зависи от бебето, моите и двете деца са кърмени, не съм ги оставяла да плачат и са много различни. Дъщеря ми спеше от 21 до 6ч. след като свършиха коликите. Отделихме я в друга стая на 6 м. по -късно започна да спи от 20ч до 6ч. като в 6 сучеше и пак си заспиваше до 7и30- 8ч.
Синът ми обаче се буди, понякога и плаче около нов зъб примерно, и много лесно се разсънва за секунди просто.

# 13
  • Мнения: 177
Хей мамита, май не сте ме разбрали. Аз питам най -вече тези мамита на които децата са им в другата стая - как са ги отделили?
Аз не искам да тероризирам беба, но като се познавам ще стане по зле и от сестра ми.
По въпроса с плаченето, също не сте ме разбрали - в бг мама( в главния сайт) пишеше, че бебо не трябва винаги когато плаче да се взима на ръце, защото бебчовците понякога плачат само за няколко секунди - трябвало да се изчаква. Също вечер не трябвало да се заиграваш с него, защото ще си създаде навик за игра(при малко по - големи бебета). При нас също стаите са преходни, къщата ни е прекалено голяма и искам бебо да си има своя стая. Няма да се затварям в друга стая разбира се.
А по въпроса с книгите - всеки си пише неговото становище, което разбирате е различно от това на друг автор. За това и пуснах тема за подходяща книга. Hug
Дано сега да ме разбирате, че както се мисля, май беба ще е при мен в кревата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ама чакай малко бе жена. Това не е куче. Много ми е интересно как сестра ти или там коя беше, научила бебето да се буди веднъж  Shocked . Ма то бебето не е робот, цък копчето и сладък сън до сутринта, програмирано само за 1 събуждане  Shocked . Не мога да повярвам. Иначе за спането, слагаш го в другата стая и то си спи. Какво има за чудене, като се събуди, ставаш, храниш и това е. Нищо особено  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт