Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 171 548
  • 611
  •   1
Отговори
# 15
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Какво е ЮМЕКС?
И аз питам на какво точно основание се дават тези напътствия?

# 16
  • Мнения: 800
Юмекс = Депренил, Сележилин, Ниар - инхибитор на моноамино оксидазата (MAOI) ~18 лв/50 табл.

Питате, споделяте - отговарям.

Не насилвам никого...

Бъдете здрави!

# 17
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ясно е,че никой няма да направи нищо на сила,но....
А ти доктор ли си?Или нещо подобно?
Чисто любопитство  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 476

Основна цел при лечението е отлагането във времето включването на препарата Л-ДОПА (Мадопар, Синемет),който действа много добре, но от тук нататък на пациента му остават около 5 години!
Имам опит с Паркинсон и съм готов да помогна, стига да кажете как.


Не мога да си обясня как, след като имате опит с Паркинсона,  може да направите такъв извод - свекърва ми пие от 11 години Мадопар, да , заболяването е прогресивно, но откакто сменихме лекуващия невролог, който промени някои неща в лечението, е значително по-добре

# 19
  • Мнения: 156
Има ли някой  /или негов близък/ ,които да е ползвал ReVia или Adepend ,за да може да сподели за въздействието им?
Баща ми пие ReVia от 2-3 месеца , казва че ефектът е слаб, но аз виждам ,че е по -добре .Той по принцип лятото винаги е по-добре, а зимата като не се движи се застоява и почти не може да се движи.Не мога да преценя ефектът сега дали е от лекарството или от сезона.

# 20
  • Мнения: 46
Моя баща почина от Паркинсон преди 2 години. Лошото е, че болестта е нелечима. Той лежа в клиниката по неврология към Медицинска академия и там докторите ми обясниха, че това възпаление на мозъка се получава поради липсата на веществото допамин. Той по същия начин отначало започна да се спъва, да изпуска предмети, тогава му направихме скенер и нищо не видяха. Но нещата се влошиха и започна трудно да говори, да се храни и да се движи и при повторния скенер се видя огнището в мозъка. Нищо че приемаше лекарства се влоши много бързо и накрая получи мозъчен оток и почина. Трябва да им вдъхвате вяра на тези болни хора, болестта наистина е много коварна. Да правят упражнения за мускулите, да не се отказват лесно...

# 21
  • Мнения: 3 097
Знае ли някой кога ще започне пак производството и вноса на Синемет СР?

# 22
  • Мнения: 0
Знае ли някой кога ще започне пак производството и вноса на Синемет СР?

Казали са Април 2011. Такава информация имам.  Sad

# 23
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Колко е засегнат в действителност мозъкът?
Освен забавените реакции, чисто физическите, какво друго?
Чета, чета и не мога да си обясня състоянието на нашата болна  Thinking

# 24
  • Мнения: 46
http://www.puls.bg/illnes/issue_174/part_1.html

При всеки болестта протича по различен начин - при някой много бързо, при други хора по-бавно.

# 25
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Роритка, благодаря  Hug
Чела съм го това.
Нашата болна се опитва да ни покаже, че забравя, не помни елементарни неща, не знае какво прави.... един вид ми наподобавя /но не съвсем/ деменция  Thinking Иначе помни неща, ставали преди много време, помни къде и какво е оставила преди година..... Не знам какво да мисля. Всичко това е подсилено и с грешно предписано лекарство през здр.каса - от него вдига кръвното и повръща, спря го. Докторите не могат да се разберат да го взема ли или не. Утре е на трети специалист  ooooh!

# 26
  • Мнения: 46
Моя баща до последно помнеше абсолютно всичко, деменцията не го хвана. Но се скова напълно и не можеше да се движи, да се храни, трудно говореше /но разбираше всичко/. Той е носил болестта доста години, но много късно разбраха че е паркинсон. Тъй като е бил миньор-копач и е бил изложен на постоянна влага, първоначално се оплака може би е било 10 години преди да се развие болестта с пълна сила от загуба на сила в крайниците - но докторите тогава казаха, че е било от работата му като миньор. Когато го заведохме в София в Александровска болница, тогава докторите ми обясниха, че това са били първите признаци на паркинсона при него.
Потърсете и друго мнение при СПЕЦИАЛИСТИ! Може би щяхме и ние да задържим болестта по-дълго време ако бяхме разбрали по-навреме за нея.
В София, където той лежа имаше болни хора като него, които изобщо не са били изложени на тежък физически труд и също бяха болни като него. Имаше болни, които всяка година постъпваха там за изследвания и курс на лечение, за да задържат процеса.
Пожелавам ви успех, дано при вас нещата се развият по-благополучно  bouquet

# 27
  • Мнения: 476
Роритка, благодаря  Hug
Чела съм го това.
Нашата болна се опитва да ни покаже, че забравя, не помни елементарни неща, не знае какво прави.... един вид ми наподобавя /но не съвсем/ деменция  Thinking Иначе помни неща, ставали преди много време, помни къде и какво е оставила преди година..... Не знам какво да мисля. Всичко това е подсилено и с грешно предписано лекарство през здр.каса - от него вдига кръвното и повръща, спря го. Докторите не могат да се разберат да го взема ли или не. Утре е на трети специалист  ooooh!

И при свекърва ми е така - вече не знам дали се дължи на Паркинсона или е от възрастта, но в последно време забравя, задава глупави и направо налудничави въпроси за елементарни неща, както стои седнала задрямва и в един момент изръсва нещо, което няма връзка с действителността ...
От както пие и Comtan в допълнение към Мадопар , като че ли преките симптоми на паркинсона / треперене, затруднено дишане , забавяне на движенията и говора и т.н / отслабнаха, дори има дни , в които се чувсва много добре , но на следващия ден отново е зле..... Wink

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте, аз съм на 20 години и имам съмнения, че имам Паркинсон, баба ми има и се още се проявило само в дясната й ръка. Та на въпроса, можете ли да ми кажете къде мога да си направя изследване, за да разбера имам ли го или не ...


Благодаря предварително!

# 29
  • Мнения: 46
Най-добре отиди на специалист-невролог. Мисля, че се доказва само със скенер и в Александрова болница ти правят някакъв тест - как си движиш ръцете и краката.
Не мисля, че си болна от Паркинсон, но за да се успокоиш - отиди на лекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт