Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 773
  • 612
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 147
Доколкото съм наясно до момента установяването на болестта е само симптоматично. Никакви изследвания не могат да го  установят, освен гамакамера (датскан).  А симптомите са толкова различни и вече се убедих, че НИКОЙ  лекар не може да е сигурен и започват да си правят опити. Само  мога да ви посъветвам да внимавате с количеството  и задължително да пробвате с други лекарства преди това. Много четете и не се доверявайте сляпо на докторите.
Абсолютно потвърждавам горното!В края на живота на майка ми,си признаха ,че е било не Паркинсон,а всъщност корова атрофия.Преди това премина прсз предозировка на Синемет,която сама спря,усети по състоянието си,през какво ли не др. лекарства,които ,оказа се,не са били точните и са довели до мъки за нея и за всички нас,около нея...

# 211
  • Мнения: 1
майка ми също е болна от ПБ ,лекарствата и са ПК-мерц ,мадопар ,прамапексол на тева и менкарт . Но около 2 седмици се оплаква от затруднено дишане ,но токова затруднено дишане се появява само когато е в криза ,т.е когато е скована . С тази болест е от 8 години ,но странното при нея ,че когато не е скована няма никакви признаци ,че е болна от Паркинсон ,това направи впечатление и на докторите в болница Свети Наум ,няма типичното за пакринсон -тремор ,и запчато колело ,но когато се скове става нещо ужасно ,тогава е неподвижна трудно се разбира какво иска да каже ,трудно диша ,неможе да си поеме въздух . Но след като мине кризата ,става съвсем друг човек , тогава не може да кажеш ,че този човек е болен от такава болест ,походката е съвсем нормална ,тогава се чувства като пеперуда ,просто лети . Но стези кризи става страшно ,интересуваме дали при други болни от ПБ дишат затруднено .

# 212
  • Мнения: 3 724
здравей искам да те попитам, колко време са и тези кризи и колко е светлия период, при баща ми беше непрекъснато скован със силен тремор преди и след вземане на дозата, а после за много кратко време му светваше и беше пеперуда , но за около 30-40 мин беше добре после все на легло скован и с тремор, но с дишането не съм забелязала проблем, само много се потеше

# 213
  • София
  • Мнения: 84
Проявите на болестта са различни. Ние имаме само тремор. Наш познат има само сковаване, но не съм разбрала да има проблеми с дишането.

# 214
  • Русе
  • Мнения: 9
Здравейте, аз също съм с Паркинсон вече шеста година. В периодите на криза - обикновено когато наближи да изтича действието на поредната доза  - вземам мадопар през 4 часа, започвам да се сковавам и от известно време имам проблеми с дишането, по скоро с издишването. Не мога да "издишам" всичкия въздух, който трябва и чак на 4-тото  или 5 -тото издишване се получава както трябва. Тремора ми се появява при емоционално, психическо или физическо натоварване. 

# 215
  • Мнения: 6 529
Правили ли сте L-Dopa-Test в България и къде?

# 216
  • Мнения: 35
Здравейте,
На баща ми който е с Паркинсон му одобриха лечение с помпа.Чувала съм,че е рисково и не много удобно за ежедневния живот на пациента,знае ли някой нещо?Имате ли познати хора които живеят с тази помпа и как се чувстват?

# 217
  • Мнения: 6 529
Здравейте,
На баща ми който е с Паркинсон му одобриха лечение с помпа.Чувала съм,че е рисково и не много удобно за ежедневния живот на пациента,знае ли някой нещо?Имате ли познати хора които живеят с тази помпа и как се чувстват?

http://lekuva.net/25210/ten-o-todorov-byah-invalid-ovladyah-bole … ova-terapiya.html

Не мисля, че е много удобно да ходи по цял ден с тази помпа прикачена към тялото му

# 218
  • Мнения: 3 724
Здравейте,
На баща ми който е с Паркинсон му одобриха лечение с помпа.Чувала съм,че е рисково и не много удобно за ежедневния живот на пациента,знае ли някой нещо?Имате ли познати хора които живеят с тази помпа и как се чувстват?
Баща ми е с такава помпа, не е толкова неудобно, носи се в чантичка , на кръста, от корема излиза мъничка тръбичка, за подобрение не знам, няма такава скованост и в началото се движеше много добре, сега лекуваме депресията късно го усетихме, за това сега е апатичен и не му се мърда много

# 219
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте,
На баща ми който е с Паркинсон му одобриха лечение с помпа.Чувала съм,че е рисково и не много удобно за ежедневния живот на пациента........
  Какво сте чували по въпроса , че е рисково.
  Съпруга ми  го запознаха с един човек, който има такава помпа и беше казал че е много доволен.

# 220
  • Мнения: 35
Операция е все пак а баща ми не е много добре,чувала съм за кръвоизлив а и отвора за тръбичката можело да предизвика инфекции.Мисля си дали има със сигурност полза?Мисля си и какво ще е ежедневието с тази тръбичка,а къпането как ще става?

# 221
  • Мнения: 35
Имам и още един важен въпрос за придружителя.През цялото време ли е с пациента,може ли да се прибира до дома?Питам заради майка ми защото тя ще е придружител но работи и се интересува колко време ще и трябва отпуск?

# 222
  • Мнения: 3 724
Мисля , че за седмица са в болницата може да попитате, операцията не е сложна за общо взето здрав човек, за къпането се сваля машинката слага се лепенка на корема и това е

# 223
  • Мнения: 2
 Проблема с лечението и съжителството с болните от паркинсон е сериозен! Имам брат който е болен вече 7-8 година. В момента сковаването което получава е повече от 2/3 от денонощието. Трудно се намира болногледач който да помага при раздвижването и даването на лекарства по време когато остава сам. Най- големия проблем е ,че при това сковаване има затруднено дишане, не може да преглъща , не може да говори ясно  и  няма добър сън. Той реално спи максимум около 4-5 часа на денонощие с много   прекъсвания . При това състояние реално се изисква денонощна грижа. Това предизвиква много стрес за хората около него - но ...за сега това е положението.
Запознах се с алтернативните лечения - ако мога така да ги нарека в България. Единия  помпа, с която веществото- (допата), се подава директно в стомаха чрез дозиметър и другия - дълбоката мозъчна стимулация .
Моля Ви за Вашето виждане и мнения при прилагане на тези методи. Ако някой познава пациенти преминали през тези терапии моля ви да ми отговори. Чета известия за лечения на болестта в световен мащаб и може да коментираме темата по-широко за да си помагаме .

# 224
  • Мнения: 1 137
Ние имаме също толкова тежък проблем. Не е паркинсон, но състоянието е подобно. И аз не знам в коя група да пиша. Писах в групата за болни от Алцхаймер, макар че и това не е. При нас проблема е нервност, депресия и отключване на психоза от високи дози антипсихотици. По скенер от преди 3 год.има корова атрофия. Повече прилича на деменция, но няма типичното забравяне. Всичко тръгва от влошаване на депресия. Чудя се за този ЛДН, дали може да помогне. За съжаление ние приемаме кортикостероиди, които са довели до тези проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт