Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 774
  • 612
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 724
депресията казват, че е по-малката сестра на паркинсона, а парконсона по-късно все го откриват, така ,че нищо чудно да е това, допитайте се до друг лекар

# 226
  • Мнения: 1 137
Къде се изследва ПБ, какво е изследването точно, и някаква препоръка за добър невролог? Нямаме симптомите на тази болест, но и аз вече не знам..

# 227
  • Мнения: 3 724
попитайте вашия личен лекар да ви насочи, идея нямам какво и как се прави

# 228
  • София
  • Мнения: 568
Елеа, в Св. Наум се правят такива изследвания, доколкото знам от една позната, която диагностицираха там. Майка ми я диагностицираха в ИСУЛ, но май само от анамнеза . Ще Ви пиша на ЛС, защото ме интересуват за мозъчната атрофия някои неща.

# 229
  • Мнения: 1 137
Ако искате, питайте тук. Мненията по тези въпроси са полезни за всички, така че бих отговорила и не на лични.Ние сме били в Св. Наум, правили сме скенер на глава там.Нямаме Паркинсон.Скенера показа корова атрофия.Обаче, диагнозата ни беше Тревожно-депресивно разстройство, с препоръка до 1 година да идем при проф. Трайков от Александровска, е така й не стигнахме до него.Майка ми се оправи благодарение на един психиатър, но след година пак изпадна първо в депресия, после амнестичен синдром.Псих.,мисли,че няма останал здрав мозък, но аз не мисля...боря се да обърна нещата.Преди 3 месеца си беше много добре, самообслужваше се, всичко. Не знам,какъв е точно проблема, но писах тук защото ми е толкова тежко, колкото и на вас.

# 230
  • София
  • Мнения: 568
Майка ви пи ли някакви лекарства за атрофия та? То и аз не знам какво точно да питам все още. Боли ли я главата? По принцип сме писали по- напред в темата за др Клисурски. Той е добър невролог. А за да се потвърди разпада на целия мозък не трябва ли да се направи нов скенер или ЯМР?

# 231
  • Мнения: 1 137
За атрофията, психиатъра й беше сложил сермион вечер по 1т.от 30мг, а сутрин по 100мг. гинко билоба, после след 3 месеца ни даде Мемигмин мисля от 10мг., тя няма главоболие, при нея като се влоши е все нервност. Но майка ми пие котикостероиди за автоимунна тромбоцитопения.Кортикостероидите - при продължителна употреба правят нервност, психози, дори коровата атрофия може да е от тях.Този д-р Клисурски , къде му е кабинета?

# 232
  • Мнения: 1 335
Проблема с лечението и съжителството с болните от паркинсон е сериозен! Имам брат който е болен вече 7-8 година. В момента сковаването което получава е повече от 2/3 от денонощието. Трудно се намира болногледач който да помага при раздвижването и даването на лекарства по време когато остава сам. Най- големия проблем е ,че при това сковаване има затруднено дишане, не може да преглъща , не може да говори ясно  и  няма добър сън. Той реално спи максимум около 4-5 часа на денонощие с много   прекъсвания . При това състояние реално се изисква денонощна грижа. Това предизвиква много стрес за хората около него - но ...за сега това е положението.
Запознах се с алтернативните лечения - ако мога така да ги нарека в България. Единия  помпа, с която веществото- (допата), се подава директно в стомаха чрез дозиметър и другия - дълбоката мозъчна стимулация .
Моля Ви за Вашето виждане и мнения при прилагане на тези методи. Ако някой познава пациенти преминали през тези терапии моля ви да ми отговори. Чета известия за лечения на болестта в световен мащаб и може да коментираме темата по-широко за да си помагаме .



Според мен задължително трябва да кандидаствате за помпата. Мозъчната стимулация е по-рискова и като операция, и като ефект - не е много сигурно дали ще има подобрение след нея. И по телевизията имаше репортажи за хора без никакъв ефект след интервенцията. За помпата - досега знам, че само един пациент не се повлиял от нея и лечението е спряно. Всички останали, а те вече са доста в България, имат чувствително подобрение. Някой спомена депресията - при почти всички пациенти, в началото след поставянето на помпата, това е най-силно изразеният страничен ефект, направо потъват. След време обаче отшумява, с подходящите медикаменти и помощта от близките. Изобщо няма неудобство от носенето й, особено имайки предвид предимствата! Къпят си се нормално, промива се тръбичката, няма нищо страшно и опасно. Това наистина е огромен шанс за болните за по-добър (а и по-дълъг) живот с тази отвратителна болест.

# 233
  • София
  • Мнения: 568
Пиша в темата, защото майка ми е с диагноза Паркинсон от 8 г - треморна форма. Преди 1 година започна и да се сковава и да се движи по-трудно. Приеха я в Св. Наум за смяна на лекарствата и с новата схема се почувства по-добре и започна да спи. Там на място уговори да я приемат след време направление № 3 за рехабилитация. Стоя 1 седмица през това време прави лечебна гимнастика, йонофореза (с някакви електроди в носа) и интракранеална електро стимулация от тези процедури се почувства много добре и казва, че й е олекнало на краката. Доколкото знам такъв апарат има и в Александровска болница.

По повод атрофията на мозъчната кора попитах във връзка със свекърва ми, която беше диагностицирана преди около месец след ЯМР. Невролога предписа Сомазина - това е за възстановяване на невроните и мозъчната функция след прекаран инсулт. Пие го вече 3-та седмица и мисля, че има ефект от него. По-стабилна е главоболието й намалява. Разрових се и за разни добавки и намерих това:

http://apteka.framar.bg/30049656/%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE% … 83%D0%BB%D0%B8-40

или по-специално гъбата Лъвска грива, която дават и за лечение и на Паркинсон. Все още не съм успяла да ги закупя, за да дам отзиви.

Ето и за нея:
http://lekuva.net/95098/gabata-lavska-griva-lek-za-6-ot-naj-tezhkite-bolesti.html

http://lekuva.net/94751/chudo-kitajska-gaba-vazstanovyava-sled-insult.html

# 234
  • Мнения: 3 724
а как си взаимодейства с други лекарства, страхувам се дори и от добавки , при наличието на толкова
много хапчета дневно, при последното посещение за първи път предписаха на баща ми витамини бевитфорте, знам че за паркинсона има някаква задължителна комбинация от витамини, която подобрява състоянието им, но никой досега не ни е предписвал нищо

# 235
  • София
  • Мнения: 568
Нямам представа. Прочетох го преди няколко дни. Просто споделям информацията. Иначе майка ми получи анемия от липса на вит. В 12, който не се усвоява добре от организма заради леводопата. Хематолог й назначи инжекции вит. В 12 и фолиева киселина таблетки по схема и каза, че като й бият инжекцията има прилив на енергия. Личната лекарка каза, че това била практиката преди години да се назначават тези витамини на възрастни хора. С тях също трябва да се внимава, защото В 12 е противопоказен при онкологични заболявания.

# 236
  • Мнения: 3 724
трябва пак да попитаме Simple Smile с риск да ни се накарат

# 237
  • София
  • Мнения: 84
....... В периодите на криза - обикновено когато наближи да изтича действието на поредната доза  - вземам мадопар през 4 часа,........

 ....какъв мадопар пиеш. Кръглия розов или сините капсули. Ние пиехме кръглия и не беше много ОК. Замениха ни го  със синия и сега положението е много добро. Той е с бавно освобождаване и на практика като го взимаме през 4 часа, няма период на  дефицит. Взимаме още и ПК Мерц и Аконетон в различни комбинации. Доста добре  се чувства.
 

# 238
  • София
  • Мнения: 84
Къде се изследва ПБ, какво е изследването точно, и някаква препоръка за добър невролог? Нямаме симптомите на тази болест, но и аз вече не знам..
Копирам поста си от по-рано:
 Доколкото съм наясно до момента установяването на болестта е само симптоматично. Никакви изследвания не могат да го  установят, освен гамакамера (датскан).  А симптомите са толкова различни и вече се убедих, че НИКОЙ  лекар не може да е сигурен и започват да си правят опити. Само  мога да ви посъветвам да внимавате с количеството  и задължително да пробвате с други лекарства преди Мадопар. Много четете и не се доверявайте сляпо на докторите.

# 239
  • Мнения: 6 529
Имате ли впечатление от лечение със синепар /предполагам, че е заместител на синемета/? Води ли до сънливост и отпадналост?

Общи условия

Активация на акаунт