Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 583
  • 612
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 147
Къде се изследва ПБ, какво е изследването точно, и някаква препоръка за добър невролог? Нямаме симптомите на тази болест, но и аз вече не знам..
Копирам поста си от по-рано:
 Доколкото съм наясно до момента установяването на болестта е само симптоматично. Никакви изследвания не могат да го  установят, освен гамакамера (датскан).  А симптомите са толкова различни и вече се убедих, че НИКОЙ  лекар не може да е сигурен и започват да си правят опити. Само  мога да ви посъветвам да внимавате с количеството  и задължително да пробвате с други лекарства преди Мадопар. Много четете и не се доверявайте сляпо на докторите.

Послушайте тези съвети!

# 241
  • Мнения: 15
Здравейте,
Баща ми е с Паркинсон от 8 години. Той става все по зле. Онзи ден отидохме отново на преглед във ВМИ- Пловдив. Доктора не дава никакви надежди, но ни изпрати за скенер. На скенера се отчетоха други неща, но без паркинсон. Искам да попитам има ли други, близките, на които са били изпратени на скенер и на него заболяването не се е отчело? Ние имаме съмнение, че диагнозата може да е била сбъркана? Случвало ли се и при друг?

# 242
  • Мнения: 147
Здравейте,
Баща ми е с Паркинсон от 8 години. Той става все по зле. Онзи ден отидохме отново на преглед във ВМИ- Пловдив. Доктора не дава никакви надежди, но ни изпрати за скенер. На скенера се отчетоха други неща, но без паркинсон. Искам да попитам има ли други, близките, на които са били изпратени на скенер и на него заболяването не се е отчело? Ние имаме съмнение, че диагнозата може да е била сбъркана? Случвало ли се и при друг?
Да!Да!Да!
Всичко ,което е с някакъв паркинсонов синдром,който,доколкото разбрах в последствие ,не означава ,че човека има паркинсон-го пишат като паркинсон.Преди да умре майка ми,разбрахме ,че 30 години,от които 1 та най брутално са и изписали доза Синемет-3 по 1 на ден!!!-която е като за умиращи.Тя сама се е усетила-не знам как просто...Sad и е започнала да взема по 1 на ден -на 3 пъти,ала за жалост все пак голямата доза ,предписана от идиотка,която еди  ден ще си плати на този или на онзи свят-е увредила доста мозъка.Та преди смъртта и я заведох на ямр и измънкаха ,че това не е паркинсон,но не смениха ни лекарства ,ни ми дадоха листа с реалната диалгноза-защото имало клинична пътека и сега ,ако напишели,нямало да могат да си усвоят парите......Един ден ще се събудят в ада!Бях толкова съкрушена и преиморена ,че не се борих с тях ,а и виждах ,че тя си гаснеше.Това ,което едва,едва разбрах беше ,че май имала корова атрофия.Аз имах съмнения отдавна и ги изразих пред лекаря,невролога и,но той най нагло отхвърляше всичко.Например-тя спеше,а в картона и пишеше ,че е нервна и страда от безсъние-характерно за паркинсониците.А ТЯ СПЕШЕ НОН СТОП!!нЯМАШЕ НИКАВА ПРОМЯНА В ПОВЕДЕНИЕТО,ХАЛЮЦИНАЦИИ И Т.Н.///Охххх...много неща,но Sad Досега ,вече 4 г след смъртта и следя тази тема и всяка нощ се моля на Бога да ми прости ,че нищо не съм направила ,въпреки ,че толкова се старах да открия нещо по подходящо за лекуването и облекчаването и....Също много интересно,че получаваше леки инсулти-не знам как хващах това и и купувах -със съвет от аптекарките ,най скъпите лекарства.По късно скенера и ЯМР показа ,че действително е получавала такива...
Съжалавам за емоционалното излеяние...Не само милата ми майка,но и други случаи имаше като нейния.Просто най лесно им е да обявят за Паркинсон болести,които нямат нищо общо...Една съседка си бе спряла Мадопара и сякаш се съживи,по своя воля,усещала е,ЧЕ ТОВА Я УБИВА.
УСПЕХ.НЕ ЗНАМ ,НЕВЕЖА СЪМ,САМО ОТ СВОЯ ОПИТ МОГА ДА ГОВОРЯ,НО СМЯТАМ ,ЧЕ ЗА ДА НЕ СГРЕШИТЕ ТРЯБВА ЯМР.

Сега се сетих за нещо много важно.Когато ,за да съм сигурна ,че това е паркинсон,я записах на комисия,която идваше от Сф,чакахме с часове ,за да влезем-та имаше един лекар-Огнянов,който само като я видя и каза-ТОВА НЕ Е ПАРКИНСОН!.....ВСЪЩНОСТ ТОЙ ПУСНА И ДАДЕ НАСОКИ ,ЗА ДА Я ЗАВЕДЕМ НА ЯМР.Спомняла съм си за него-млад мъж,но явно с опит.Няма да забравя това,защотобях потресена ,когато го каза....

Последна редакция: чт, 14 апр 2016, 22:22 от acidrain

# 243
  • Мнения: 6 529
Здравейте,
Баща ми е с Паркинсон от 8 години. Той става все по зле. Онзи ден отидохме отново на преглед във ВМИ- Пловдив. Доктора не дава никакви надежди, но ни изпрати за скенер. На скенера се отчетоха други неща, но без паркинсон. Искам да попитам има ли други, близките, на които са били изпратени на скенер и на него заболяването не се е отчело? Ние имаме съмнение, че диагнозата може да е била сбъркана? Случвало ли се и при друг?

А какви са симптомите на болестта му, понеже има няколко типа паркинсон?

# 244
  • Мнения: 15
Симптомите започнаха с треперене на дясната ръка...досега не са му правили скенер, или кръвни или каквито и да е било други изследвания...диагнозата се постави преди 8 години във ВмИ - Пловдив.  В момента пие синемет (4Х1) и синепар 1 табл. вечер. Правена му е смяна на лекарствата, докторът беше обещал 45 % подобрение, което така и не се случи. Никакви лекарства не му помагат, постоянно му вдигат дозите. Има страшни халюцинации. Краката му се вковават и има постоянни болки в краката. Няма тремор, а и скенера не показа нищо за паркинсон.....мислите ли, че е възможно диагнозата да му е объркана, защото на скенера излезна корова атрофия и съдова енцефалопатия. случвало ли се и на друг?

# 245
  • Мнения: 3 723
на баща ми симптомите бяха сковаване, главата, ръце, крака, правен миу е скенер , пак нищо не откриха, но било паркинсон, преди колко време се е разболял, всички ли стават така с халюцинации

# 246
  • Мнения: 15
Докторите ни казаха, че това е от многото лекарства...те не му помагат по никакъв начин, възможно е при други и да няма халюцинации. Диагностициран е преди 8 години. А на баща ти след като му направиха скенер и нищо не откриха, не му ли направиха някакви други изследвания?

# 247
  • Мнения: 3 723
вече нямам спомен какви изследвания правиха, скенер и доплер( може да бъркам името), тези халюцинации наистина може да са от многото лекарства, баща ми много зле беше в началото с тежка депресия, бяха го натъпкали с лекарства, не е лошо да отидете при психиатър- добър и да види и той какви лекарства взема други, на татко му дадоха скоро антидепресанти защото пак се беше влошил, трябва да се следи

# 248
  • Мнения: 15
Ходихме на психиатър...той му даде лекарства, но баща ми получи свръхвъзбудимост от тях...не можеше да спи, да яде и докторката каза, че проблемът е в многото лекарства...някъде четох, че с хапчетата е необходимо да му изпишат и витамини, защото в някои случай се появява и анемия

# 249
  • Мнения: 3 723
да Б комлекс бил подходящ

# 250
  • Мнения: 15
Здравейте,
Баща ми е с Паркинсон от 8 години. Той става все по зле. Онзи ден отидохме отново на преглед във ВМИ- Пловдив. Доктора не дава никакви надежди, но ни изпрати за скенер. На скенера се отчетоха други неща, но без паркинсон. Искам да попитам има ли други, близките, на които са били изпратени на скенер и на него заболяването не се е отчело? Ние имаме съмнение, че диагнозата може да е била сбъркана? Случвало ли се и при друг?
Да!Да!Да!
Всичко ,което е с някакъв паркинсонов синдром,който,доколкото разбрах в последствие ,не означава ,че човека има паркинсон-го пишат като паркинсон.Преди да умре майка ми,разбрахме ,че 30 години,от които 1 та най брутално са и изписали доза Синемет-3 по 1 на ден!!!-която е като за умиращи.Тя сама се е усетила-не знам как просто...Sad и е започнала да взема по 1 на ден -на 3 пъти,ала за жалост все пак голямата доза ,предписана от идиотка,която еди  ден ще си плати на този или на онзи свят-е увредила доста мозъка.Та преди смъртта и я заведох на ямр и измънкаха ,че това не е паркинсон,но не смениха ни лекарства ,ни ми дадоха листа с реалната диалгноза-защото имало клинична пътека и сега ,ако напишели,нямало да могат да си усвоят парите......Един ден ще се събудят в ада!Бях толкова съкрушена и преиморена ,че не се борих с тях ,а и виждах ,че тя си гаснеше.Това ,което едва,едва разбрах беше ,че май имала корова атрофия.Аз имах съмнения отдавна и ги изразих пред лекаря,невролога и,но той най нагло отхвърляше всичко.Например-тя спеше,а в картона и пишеше ,че е нервна и страда от безсъние-характерно за паркинсониците.А ТЯ СПЕШЕ НОН СТОП!!нЯМАШЕ НИКАВА ПРОМЯНА В ПОВЕДЕНИЕТО,ХАЛЮЦИНАЦИИ И Т.Н.///Охххх...много неща,но Sad Досега ,вече 4 г след смъртта и следя тази тема и всяка нощ се моля на Бога да ми прости ,че нищо не съм направила ,въпреки ,че толкова се старах да открия нещо по подходящо за лекуването и облекчаването и....Също много интересно,че получаваше леки инсулти-не знам как хващах това и и купувах -със съвет от аптекарките ,най скъпите лекарства.По късно скенера и ЯМР показа ,че действително е получавала такива...
Съжалавам за емоционалното излеяние...Не само милата ми майка,но и други случаи имаше като нейния.Просто най лесно им е да обявят за Паркинсон болести,които нямат нищо общо...Една съседка си бе спряла Мадопара и сякаш се съживи,по своя воля,усещала е,ЧЕ ТОВА Я УБИВА.
УСПЕХ.НЕ ЗНАМ ,НЕВЕЖА СЪМ,САМО ОТ СВОЯ ОПИТ МОГА ДА ГОВОРЯ,НО СМЯТАМ ,ЧЕ ЗА ДА НЕ СГРЕШИТЕ ТРЯБВА ЯМР.

Сега се сетих за нещо много важно.Когато ,за да съм сигурна ,че това е паркинсон,я записах на комисия,която идваше от Сф,чакахме с часове ,за да влезем-та имаше един лекар-Огнянов,който само като я видя и каза-ТОВА НЕ Е ПАРКИНСОН!.....ВСЪЩНОСТ ТОЙ ПУСНА И ДАДЕ НАСОКИ ,ЗА ДА Я ЗАВЕДЕМ НА ЯМР.Спомняла съм си за него-млад мъж,но явно с опит.Няма да забравя това,защотобях потресена ,когато го каза....

Благодаря Ви много за отговора. Светла й памет на майка ви. Вие звучите като наистина много добър човек.
Ще потърсим след ядрено магнитния резонанс този д-р Огнянов, надявам се да се вземат адекватни мерки и баща ми да се почувства поне малко по-добре. Един въпрос само за комисията - как се свиква?
Благодаря ви още веднъж за отделеното време! Господ да пази Вас и близките ви.

# 251
  • Мнения: 147
@ Христина За да се сменят лекарствата при хора с ТЕЛК и установено лечение по здравна каса,трябваше невролога да ни даде направление за специална комисия,която е оторизирана да извърши това.И така попаднах на съкрушителната констатация ,че е объркана диагнозата. Sad
Благодаря и аз за милите думи...

Последна редакция: пт, 15 апр 2016, 20:20 от acidrain

# 252
  • Мнения: 6 529
Халюцинациите са от лекарствата...повечето са с такива странични ефекти. Много е важно как се усвоява леводопа от организма. Какви са наблюденията ви от приема на синепар?

# 253
  • Мнения: 15
Баща ми имаше период  в който пиеше синемет 3 по 1, след това му добавиха синемет СR, което е с удължено освобождаване. След консултацията с доктор Асенов, който направи първата консултация в Смолян и каза, че ще подобри състоянието му с около 40 процента, ако замени синемета със Сталево, Дефакто лекарството бе заменено, но подобрението още го няма.
Последните лекарства бяха комбинация сталево 4 пъти по 1 и синепар 1 хапче вечер. Полза от всичките хапчета всъщност нямаше. Има ли и друг, на който се е случило? Има ли надежда за добър изход според вас?

# 254
  • Мнения: 6 529
Не мисля, че лекарите имат реална представа как да помогнат на пациента, самата болест не е изследвана достатъчно. Действат на принципа проба-грешка...имат си набор от лекарства, които предписват, ако подействат...добре, ако не - ги сменят

Общи условия

Активация на акаунт