Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 400
  • 612
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 719
да права си за проба -грешка, защото в къщи ни пратиха да увеличваме или намаляваме дозата , както кажел болния , не мисля ,че болния е наясно какво чувства, те и без това са си в постоянен стрес и не преценяват правилно, за това си изписват скъпите лекарства, помните ли какви цифри бяха мадопарите по едно време около 200 лв. опаковката,налагало се е да купуваме свободно , за да стигнат, а после изведнъж паднаха на около 40, сега не знам как са

# 256
  • Мнения: 6 529
Никой не знае какво е, докато не го изпита на собствен гръб...лекарите въобще не са наясно. Използват болните като опитни зайчета. Дали филипинският лечител Алекс Орбито би помогнал в тези случаи?

# 257
  • Мнения: 3 719
Как лекува той

# 258
# 259
  • София
  • Мнения: 84
 Няколко пъти писах и по-напред. Със скенер и ЯМР не може да се установи  паркинсон. Това е изключително неясна за установяване болест и всеки лекар си експериментира и си приказва каквото си иска.

# 260
  • Мнения: 6 529
Няколко пъти писах и по-напред. Със скенер и ЯМР не може да се установи  паркинсон. Това е изключително неясна за установяване болест и всеки лекар си експериментира и си приказва каквото си иска.

Това е самата истина

На лекарите болестите Паркинсон и Алцхаймер са им абсолютно неясни. Дори за по-лесно, понеже не знаят кое ги причинява, казват, че е наследствено

# 261
  • Мнения: 15
Няколко пъти писах и по-напред. Със скенер и ЯМР не може да се установи  паркинсон. Това е изключително неясна за установяване болест и всеки лекар си експериментира и си приказва каквото си иска.

Аз съм чела, че с ядрено магнитен резонанс трябва да може да се диагностицира заболяването. Би трябвало да има начин да се потвърди или отхвърли...има заболявания със сходни симптоми...правилно поставената диагноза е изключително важна за лечението, а за съжаление на никой от лекарите не му пука какво се случва с нашите близки....

# 262
  • Мнения: 6 529
Няколко пъти писах и по-напред. Със скенер и ЯМР не може да се установи  паркинсон. Това е изключително неясна за установяване болест и всеки лекар си експериментира и си приказва каквото си иска.

Аз съм чела, че с ядрено магнитен резонанс трябва да може да се диагностицира заболяването. Би трябвало да има начин да се потвърди или отхвърли...има заболявания със сходни симптоми...правилно поставената диагноза е изключително важна за лечението, а за съжаление на никой от лекарите не му пука какво се случва с нашите близки....

Нито един лекар не е правил скенер и ЯМР на баща ми, за да установи заболяването. Правят L-Dopa тест или го лекуват по схема, после спират лечението и ако се влоши, значи лекарството действа, ако не - му изписват друго. Такова им е лечението на лекарите

# 263
  • Мнения: 15
Няколко пъти писах и по-напред. Със скенер и ЯМР не може да се установи  паркинсон. Това е изключително неясна за установяване болест и всеки лекар си експериментира и си приказва каквото си иска.

Аз съм чела, че с ядрено магнитен резонанс трябва да може да се диагностицира заболяването. Би трябвало да има начин да се потвърди или отхвърли...има заболявания със сходни симптоми...правилно поставената диагноза е изключително важна за лечението, а за съжаление на никой от лекарите не му пука какво се случва с нашите близки....

Нито един лекар не е правил скенер и ЯМР на баща ми, за да установи заболяването. Правят L-Dopa тест или го лекуват по схема, после спират лечението и ако се влоши, значи лекарството действа, ако не - му изписват друго. Такова им е лечението на лекарите


На баща ми не му са правили абсолютно никакви изследвания, дори L-Dopa тест...увеличавали са доза...променяли са лекарства, но той все се влошава... и за съжаление на никой от лекарите не му пука.. а ние дори не знаем дали действително има Паркинсон

# 264
  • София
  • Мнения: 84
Не, няма апарат, с който да се постави точната диагноза освен, гама камера. Ние  се лекуваме в САЩ и тук положението е същото. Затова всичко около заболяването е толкова объркано и се лекуват хора, които не са болни от паркинсон, само по догадки на лекари. Тук му правиха какви ли не ядрено магнитни резонанси, за да отхвърлим други болести, вкл. и инсулти и запушвания, гама камера нещо се офлянкват и не правят. Явно е много скъпо. Казват че нямало смисъл, паркинсон си било. Явно нашите застраховки не покриват такова изследване. В БГ се прави, но със записване за след много време и то май само на млади хора, в началото на откриването на болестта.

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 05:42 от luchi92

# 265
  • Мнения: 6 529
Лек за тази болест няма. Опитват се да я стопират, но без резултат според мен

# 266
  • София
  • Мнения: 84
Да, не се лекува, за сега.  Единствения ни стремеж е да взима много малко  Мадопар. Взимаме още Акинетон и ПК Мерц и се чувства много добре. Болестта е с много разнообразни симптоми и развитието и  е много индивидуално. При нас има тремор, но не и сковаване. Мъжа ми е на 50г. и основния ми стремеж е да се чувства добре и спокоен.

http://parkinson.bg/%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4-%D0%B8%D0%B2%D0%B0% … 0%B1%D0%BE%D0%BB/
 

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 18:33 от luchi92

# 267
  • София
  • Мнения: 84
http://parkinson.bg/%D0%B4%D1%83%D1%85%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0- … 0%BB%D0%B5%D1%81/

 линка подкрепя това, което ви повтарям вече няколко пъти.......и не вярвайте сляпо на докторите. Четете много и отсявайте това, което е полезно за вас.

Последна редакция: ср, 11 май 2016, 20:53 от luchi92

# 268
  • Мнения: 6 529
http://parkinson.bg/%D0%B4%D1%83%D1%85%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0- … 0%BB%D0%B5%D1%81/

 линка подкрепя това, което ви повтарям вече няколко пъти.......и не вярвайте сляпо на докторите. Четете много и отсявайте това, което е полезно за вас.


Видеото го няма  newsm78

Не съм убедена, че болестта има лечение, но при тези лекарства, които изписват, няма и как да има  Peace

# 269
  • София
  • Мнения: 84
......ми......  на мен ми се отваря.....
 НЕ, няма лечение. Това е начин за поддържане на добро състояние на болния.

Общи условия

Активация на акаунт