Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

Здравейте, мамита.
Коментирали ли сте вече темата за ползването на профилактични гащи? Аз не намерих, дано не се повтарям.
Все пак искам да ви питам: Ортопеда препоръча ли ви да слагате тези гащи и до кога, колко често, с каква продължителност (през деня имам предвид)?
Помня с големия ми син лекарят, който го прегледа ни каза да му купим и да носим, не помня колко месеца, слагах му ги, но не постоянно, аз не можех да ги понасям, бяха едни твърди, имах чувство, че ще има синини по крачетата, но все пак ги слагах. Сега малкия е на 2.5 месеца, на профилактичния преглед при ортопед не ни казаха за тях. Аз си спомних за гащите преди няколко дена, слагам ги понякога. Кажете при вас как е.
Благодаря ви
Цитирай

В райската градина

Тези гащи се слагат единственно при препоръка от доктор. Не са за ползавне по преценка на майката. Не бих ги ползвала на твое място.
Цитирай

И според мен не се слагат произволно, консултирай се с лекар и ако той препоръча тогава можеш да ги слагаш.
« Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 07:07 от kofa »
Цитирай

Проблема е, че аз просто не се сетих да попитам, а докторите явно трябва да ги питаш за всичко, за да ти кажат ЕВЕНТУАЛНО нещо...
Цитирай

пърият ни преглед при ортопед беше на 4 навършени месеца(късно)откриха дисплазия на двете стави и се наложи да носим гащи 2,5 месеца непрекъснато,след това след нова снимка казаха да ги носим още месец но вечер
Цитирай

mindova, бързо подобрение пожелавам!
И нали са затова профилактика, а не лечение, ние с големия ми син също ходихме по-късно, но нямахме представа, че трябва. Нямаше проблем, но доктора ги препоръча. Сега май ще трябва да питам
Цитирай

Варна

не съм го водила на ортопед,струва ми се абсурдно да се ползват профилактично,слагат се когато има даден проблем,а не защото така му хрумнало на доктора Peace
Цитирай

Профилактика не означава ли да се предотврати появата на определен проблем?
Цитирай

Варна

Профилактика не означава ли да се предотврати появата на определен проблем?

за мен не,или има проблем или няма Peace не се заяждам това си е мое мнение Very Happy
Цитирай

Laughing И аз не се заяждам, но така ли мислиш и за профилактиката на рака на гръдата, на матката?  Peace
Цитирай

София

Темата май завива... на някъде. Не я побутвайте в грешни посоки.

Цитирай

София

Директно на въпроса: не, не съм слагала такива гащи на дъщеря ми. Била е веднъж на ортопед, когато беше на 1 мес., тогава нищо не ми казаха за "профилактични" гащи. Предполагам, че все пак се препоръчват при нужда.
Цитирай

Плевен

Това са ортопедични гащички.Слагат се след преглед при ортопед и то ,ако има проблем с тазобедрените стави на детето/ограничена аддекция/.Нашата дъщеря имаше такъв проблем,изписаха ни гащичките +регресираща гимнастика.Ако детето ти няма горепосочения проблем,няма смисъл да го мъчиш с гащичките.Сама си отчела ,че са неудобни
Цитирай

София

Само по препоръка от ортопед!
Цитирай

И според мен тези гащи се слагат единственно при препоръка от доктор. Не по преценка на майката.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора