Дали има и друг подобен случай като моя?

  • 3 480
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 639
Ох и аз се посмях от сърце,Естел пък ми викаше нани. Confused

# 16
  • Мнения: 1 447
  А ти като ти казва еййй , откликваш ли на повикването? Аз бих се правила на ударена, докато не ме повика както трябва  Laughing
  
Казва ейй на всички към които не знае как да се обърни.На вуйчо си,на дядо си,на чинка си.
Много пъти съм го пробвала като иска нещо и не му обръщам внимание започва с ейй и след това или се отказва,или идва направо пред мен
и ми казва например:Лей,лей /това значи,че иска да му налея вода/.
Пробвала съм доста начини,но така и не иска да каже "мамо".

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 21:35 от mimoza04

# 17
  • Мнения: 668
Според мен нарочно го прави.Нашият се киска така като го накарам да каже тати.Само го поглежда и се врътва.Не го карай той си мисли,че си играете и успешно води.Дяволчета са..

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Ама то мама си е мама....Тя си е винаги до нас, може и еййй да й викаме....Аз мисля, че така мисли всяко малко същество и е напълно нормално! Wink Wink Wink
Моята дъщеря май също пропускаше мама....но сега да видиш - мамооооо маааамоооо спиш ли...мааамоооо искам...да ти кажа нещо....спи ми се....да си играем....и накрая - мамооооо, ама много те обичам! Wink Ще стигнете и до там, не бой се  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 217
Моя синмивика Пои-аз съм Полина.И това си е .На баща си вика тати.

# 20
  • Мнения: 4 511
  А ти като ти казва еййй , откликваш ли на повикването? Аз бих се правила на ударена, докато не ме повика както трябва  Laughing
 
Аз преди много години така отучих сестра ми да ми казва "како", което безумно ме дразнеше. Просто не й обръщах внимание, докато не ми каже името. Тя да е била на 3-4 год., така че явно методът действа.
Моят син също се обръщаше към мен по име, не знам защо, но този период продължи кратко време и сега ме мамосва за щяло и нещяло.
Дребното пък още не говори много, но използва 'ма-ма' вместо 'ам-ам' и 'дай'.  Tired А вече дори не съм сигурна, че знае какво е 'мама', защото в момента сме разделени, идва си в неделя и с нетърпение чакам да видя дали ще ме познае.  Sad (на година и 8 мес. е)

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
МАМА като обръщение каза последно.
Наричаше ме АЙА...  #Crazy

# 22
  • Мнения: 165
Синът ми е на 1 г. и 5 м. и ми вика "ТАТЕ"  ooooh!
На баща си вика "Татенте" , демек татенце
Даже като някой непознат го заговори и той ме сочи и вика "Тате" - показва с кой е. Много ми е смешно това, защото си представям как хората си викат "Тая кучка не си гледа детето, бащата го гледа" Laughing

# 23
  • Мнения: 994
Според мен ще отшуми. Дъщеря ми се обръщаше към мен с нейната вариация на името ми. Единият ми син пък до 2 години казваше на баща си мама. Такава асоцияция са направили, така използват докато не усвоят по-добър речник и не имитират думите правилно. Като големи вече нямат проблеми с обръщенията.

# 24
  • Мнения: 413
Много се извинявам за спама, но не ми се отваря цяла тема за едно въпросче.
То пак има нещо общо с тази тук, така че ще се възползвам.
Сина ми април ще направи 4, и до ден днешен казва: Пример: Кога ще се прибере баща ТИ?, става въпрос за неговия баща, къде е отишла баба ТИ? за неговата баба пита....
Днес казваше на баща си: Недей да правиш така, че ще кажа на майка ТИ, мен е имал предвид........
Има ли такива екземпляри между вас?
Нека да отбележа, че е двуезично дете, като такива грешки прави само на бг. език.
Пак, сори за спама.

# 25
  • Мнения: 1 981
Хайде и аз в кюпа на мечтаещите да чуят "мама"! Моят син и "тати" не казва често, но все пак съм го чувала! По-често е във вариант само "та"! Той и другите думи ги изрича само с първите две букви, но дори и "ма" не ми казва! Аз съм ъ-ъ-ъ! Sad

# 26
  • Мнения: 305
  А ти като ти казва еййй , откликваш ли на повикването? Аз бих се правила на ударена, докато не ме повика както трябва  Laughing
 
Аз преди много години така отучих сестра ми да ми казва "како", което безумно ме дразнеше. Просто не й обръщах внимание, докато не ми каже името. Тя да е била на 3-4 год., така че явно методът действа.
Моят син също се обръщаше към мен по име, не знам защо, но този период продължи кратко време и сега ме мамосва за щяло и нещяло.
Дребното пък още не говори много, но използва 'ма-ма' вместо 'ам-ам' и 'дай'.  Tired А вече дори не съм сигурна, че знае какво е 'мама', защото в момента сме разделени, идва си в неделя и с нетърпение чакам да видя дали ще ме познае.  Sad (на година и 8 мес. е)


Слава богу моята сестра никога не ми е казвала Како а само по име. Макар че сме с 9 години разлика. И мен това много ме дразни, Grinning
децата ми също ще ги науча така, да не казват како, батко

# 27
  • Мнения: 46
Не разбрах на колко години е детето ти,но май не си единственна.Моят си на първата годинка казваше ''мамо'',в момента е на 4/1/2 и не иска.Само ме посочва с пръст и се усмихва,и не само към мен,ами и към татко,баба,дядо...И аз се бях притеснила докато не прочетох тази тема.И тъй като темата за Мадона беше много актуална в ''наща''къща (ще ходим на концерта) баща му вчера каза  ''ЕХ,Мадона''.Синът ми не спря да го повтаря-''ЕХ,Мадонаааааа'' визирайки мен.И така до днес го повтаря и се смее.Какво е това? Simple SmileИ не спира да се смее

# 28
  • Мнения: 525
Много се извинявам за спама, но не ми се отваря цяла тема за едно въпросче.
То пак има нещо общо с тази тук, така че ще се възползвам.
Сина ми април ще направи 4, и до ден днешен казва: Пример: Кога ще се прибере баща ТИ?, става въпрос за неговия баща, къде е отишла баба ТИ? за неговата баба пита....
Днес казваше на баща си: Недей да правиш така, че ще кажа на майка ТИ, мен е имал предвид........
Има ли такива екземпляри между вас?
Нека да отбележа, че е двуезично дете, като такива грешки прави само на бг. език.
Пак, сори за спама.



Чувала съм много деца да го правят, не се притеснявай

# 29
  • Мнения: 1 447
Не разбрах на колко години е детето ти
Синът ми е на 1,5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт